7 września 2018, Paweł Maziarz

Gigabyte Z390 I Aorus Pro WiFi - miniaturka pod nowe procesory Intela

Kategoria: Komputery Podzespoły Płyty główne, Tematyka: Płyty główne do gier Płyty główne Intel Gigabyte mini-ITX Aorus, Producenci: Gigabyte Aorus

Nowa płyta sprawdzi się w wydajnych i niewielkich komputerach z układami Intel Coffee Lake. Premiery spodziewamy się w przyszłym miesiącu.

Wygląda na to, że firma Gigabyte już jest przygotowana do premiery płyt głównych Intel Z390. Niedawno pisaliśmy o modelach Z390 Aorus Elite i Z390 SLI Gaming, natomiast teraz mamy zdjęcia miniaturowego modelu Z390 I Aorus Pro WiFi.

Nowa płyta bazuje na laminacie formatu mini-ITX – udało się tutaj zmieścić podstawkę LGA 1151, dwa ekranowane banki pamięci DDR4 DIMM oraz wzmocnione złącze PCI-Express 3.0 x16. Na uwagę zasługują też złącza dla dysków i napędów: cztery SATA 6 Gb/s i jedno M.2 32 Gb/s (z dodatkowym chłodzeniem).

Gigabyte Z390 I Aorus Pro WiFi

Tylny panel został szczelnie wypełniony złączami. Producent przewidział: cztery porty USB 3.0, dwa USB 3.1 (A+C) oraz wyjścia HDMI i DisplayPort. Jest również złącze sieciowe RJ45, bezprzewodowa karta WiFi, a także złącza audio 8-kanałowego kodeka dźwiękowego.

Płyty Z390 mają zadebiutować na początku przyszłego miesiąca. Jeżeli więc interesuje Was opisywany model, musicie jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: VideoCardz

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.