18 października 2017, Paweł Maziarz

Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti na pierwszych zdjęciach

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: Gigabyte Nvidia GeForce GeForce GTX Nvidia Pascal, Producenci: Gigabyte

Producenci szykują niereferencyjne konstrukcje, które głównie będą się różnić zastosowanym chłodzeniem. Wiemy co szykuje dla nas Gigabyte.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zbliżającą się premierę karty graficznej Nvidia GeForce GTX 1070 Ti, która pojawi się wyłącznie w niereferencyjnych wersjach od poszczególnych producentów. Jedną z takich wersji jest model Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming.

Dokładna specyfikacja karty jeszcze nie jest znana, ale wg dotychczasowych przecieków mamy mieć do czynienia z rdzeniem Pascal GP104 z 2432 rdzeniami CUDA oraz 8 GB pamięci GDDR5 256-bit. Taktowania to podobno 1607/1683 MHz dla rdzenia i 8000 MHz dla pamięci (z takimi samymi zegarami mają pracować również inne modele).

Całość przypomina model GeForce GTX 1070 G1 Gaming (w rewizji 2.0). Na rdzeniu zainstalowano pokaźny radiator z kilkoma ciepłowodami, a na aktywną część chłodzenia składają się trzy wentylatory (przy niskim obciążeniu pozostają wyłączone). Z tyłu zainstalowano płytkę backplate.

Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming

Zestaw złączy jest standardowy – na śledziu wyprowadzono jedno wyjście DVI, jedno HDMI i trzy DisplayPort, natomiast dodatkowe zasilanie doprowadza 8-pinowe gniazdo.

Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming

Nieoficjalne przecieki sugerują, że premiera karty ma nastąpić już 26 października, ale na dostępność poczekamy tydzień dłużej – do 2 listopada. Ceny podobno mają zaczynać się od 399 dolarów, więc głównym konkurentem będzie tutaj Radeon RX Vega 56.

Źródło: VideoCardz, Gigabyte

Komentarze

  • real12345, #

    Rozczenia Asusa o podrobienie Strixxa za 5...4...3...2...1.

  • Komendator, #

    Ja czekam na Radeona RX 680 8GB. Kotlet powinien się pojawić w okolicach marca 2018 roku.

  • Gniot, #

    o żesz wygląda zupełnie inaczej niż inne.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)