5 grudnia 2018, Paweł Maziarz

Zotac GeForce GTX 1070 z pamięciami GDDR5X? Nie, to pomyłka producenta

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: Zotac Nvidia GeForce GeForce GTX Nvidia Pascal, Producenci: Zotac

Sprawdziliśmy informacje o nietypowej wersji karty graficznej GeForce GTX 1070, które pojawiły się w branżowych mediach.

Branżowe media obiegła informacja o nowej wersji karty Zotac GeForce GTX 1070, w której nie zastosowano standardowych pamięci GDDR5, ale wydajniejsze GDDR5X. Wypychanie Pascali? Premiera nowej wersji 1070-tki? Samowolka producenta? No nie do końca...

Mowa o modelu Zotac GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5X, który zalicza się do w pełni niereferencyjnych konstrukcji. Karta pracuje z mocno podniesionymi zegarami i wykorzystuje potężne, autorskie chłodzenie IceStorm.

Najważniejszą zmianą jest jednak zastosowanie 8 GB pamięci GDDR5X 256-bit (zamiast 8 GB GDDR5 256-bit). Tym samym mielibyśmy do czynienia z podobną sytuacją do modeli GeForce GTX 1060.

Zotac GeForce GTX 1060 6 Gb GDDR5X   Zotac GeForce GTX 1070 8 GB GDDR5X
Na pudełkach kart umieszczono oznaczenie zastosowanych pamięci - w nowych wersjach GeForce'a GTX 1060 są to moduły GDDR5X, ale GeForce GTX 1070 ma standardowe pamięci GDDR5

Problem jednak w tym, że karta GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5X tak naprawdę nie istnieje. Producent pomylił się podczas publikacji swojego nowego modelu i szybko został on poprawiony na Zotac GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5 (w nazwie karty i specyfikacji przypadkowo znalazł się X). Potwierdza to te same oznaczenie kodowe (ZT-P10700Q-10P) oraz pudełko z jasnym objaśnieniem zastosowanych pamięci (GDDR5).

Zotac GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5

Zotac GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5X
GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5 ma to samo oznaczenie co wersja z pamięciami GDDR5X (już usunięta ze strony producenta)

Wnioski? Na rynku nie pojawi się GeForce GTX 1070 z pamięciami GDDR5X. Drugi wniosek jest taki, że warto dokładnie analizować publikowane informacje, bo nawet największe serwisy branżowe potrafią się pomylić.

Źródło: Zotac

Komentarze

 • bodziokrak, #

  Mówisz i masz, pierwszy!!!

 • DrMjut, #

  Lubisz być sponiewierany minusami? :P

 • BrumBrumBrum, #

  tak naprawdę to nie :) po prostu bardzo by się przydało aby była lista tych którzy zaminusowali i zaplusowali. np. na takim stackoverflow trzeba mieć dobre uzasadnienie aby wstawić minusa.

 • JanuszJestem, #

  Co za koleś porównuje stackoverflow do benchmarkowych komentarzy pod newsami...

  Przyznaj się co ćpałeś? Idź leczyć swoje kompleksy gdzieś indziej.

 • BrumBrumBrum, #

  nie ćpam :) ale chyba nie traktujesz czytelników benchmarka jak bydło?
  z tego co ja namierzyłem ost. eksperymentem, to bydła jest dokładnie sztuk 3 :) z litości nie powiem kto :)

 • Michał 06, #

  nie czytaj tego komentarza bo szkoda czasu

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.