11 lutego 2019, Paweł Maziarz

EVGA i Palit szykują karty GeForce GTX 1660 Ti dla mniejszych komputerów

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: EVGA Nvidia GeForce GeForce GTX Palit Nvidia Turing, Producenci: EVGA Palit

Modele EVGA GeForce GTX 1660 Ti XC i Palit GeForce GTX 1660 Ti StormX zaliczają się do niereferencyjnych konstrukcji. Niebawem karty EVGA i Palit trafią do sprzedaży.

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków o karcie graficznej GeForce GTX 1660 Ti. Nowy model ma zaliczać się do średniej półki wydajnościowej i będzie dostępnie w niereferencyjnych wersjach. Wygląda na to, że swoje modele dla mniejszych komputerków mają już przygotowane firmy EVGA i Palit.

Specyfikacja GeForce’a GTX 1660 Ti jest znana już od jakiegoś czasu. Karta bazuje na rdzeniu Nvidia Turing z 1536 procesorami strumieniowymi i dysponuje 6 GB pamięci GDDR6 192-bit. W odróżnieniu od modeli GeForce RTX, producent nie wprowadził tutaj wsparcia dla technologii Ray-tracing.

EVGA GeForce GTX 1660 Ti XC

EVGA GeForce GTX 1660 Ti XC Black

W ofercie firmy EVGA na pewno znajdziemy bliźniacze modele GeForce GTX 1660 Ti XC i GeForce GTX 1660 Ti XC Black (pierwszy został fabrycznie podkręcony). Producent zastosował tutaj 3-slotowe chłodzenie z pojedynczym wentylatorem (podobne do tego, jakie było stosowane w modelach GeForce RTX 2060).

Palit GeForce GTX 1660 Ti StormX

Palit GeForce GTX 1660 Ti StormX OC

Firma Palit przygotowała modele GeForce GTX 1660 Ti StormX i StormX OC (drugi został fabrycznie podkręcony z 1770 MHz do 1815 MHz na rdzeniu). Karty wykorzystują niewielkie, 2-slotowe chłodzenie z jednym wentylatorem (też stosowane w modelach GeForce RTX 2060). Do dyspozycji oddano po jednym złączu DVI-D, HDMI i DisplayPort.

Prezentacja karty GeForce GTX 1660 Ti ma nastąpić 15 lutego, aczkolwiek na testy i rozpoczęcie sprzedaży będziemy musieli poczekać tydzień dłużej – do 22 lutego.

Źródło: VideoCardz

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.