16 kwietnia 2018, Wojciech Kulik

Game Music Festival we Wrocławiu - wspaniała muzyka z gier na żywo

Kategoria: Gry Ciekawostki Wydarzenia, Tematyka: Muzyka

W dniach 26-27 października we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki odbędzie się pierwszy Game Music Festival – festiwal w całości poświęcony muzyce z gier. Jeśli ją uwielbiacie, nie może was tam zabraknąć.

Jeżeli wspaniałe soundtracki z gier was odprężają, zachwycają was i dają wam mnóstwo pozytywnej energii, to wiedzcie, że już jesienią odbędzie się impreza, która może was zainteresować i nad którą serwis benchmark.pl objął patronat medialny – Game Music Festival.

Na scenie wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki na żywo odegrane zostaną utwory z Diablo, World of Warcraft, StarCraft, Heroes of Might and Magic, Grim Fandango i Ori and the Blind Forest. Tak właśnie zapowiada się Game Music Festival, czyli pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju.

Festiwal potrwa dwa dni – zaznaczcie sobie w kalendarzach 26 i 27 października. Całość rozpocznie się od koncertu The Symphony of Hereos, podczas którego 80-osobowa orkiestra NFM wykona najpiękniejsze fragmenty soundtracków do drugiej, trzeciej i czwartej części tytułowej serii. 

Kolejnym ważnym punkcie w rozkładzie jazdy jest gala The Jazz of Grim Fandango stanowiąca hołd dla rewelacyjnej przygodówki świętującej w tym roku 20-lecie. Będzie można usłyszeć jazzowe utwory Petera McConnella w wykonaniu Big Bandu Bartosza Pernala, a swoją obecność potwierdził także sam kompozytor oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Gamemusic piątek

Na sobotę zostały zaplanowane kolejne dwa koncerty. Pierwszy – The Symphony of the Forest – będzie wykonaniem na żywo utworów z niezwykłej gry Ori and the Blind Forest, a drugi – The Symphony of the Storm – pozwoli poczuć klimat produkcji Blizzarda: Diablo, World of Warcraft i dwóch części StarCrafta. Łącznie znane i lubiane melodie odegra ponad 120 muzyków.

Gamemusic sobota

Oprócz koncertów Game Music Festival to także warsztaty, prelekcje, dyskusje i spotkania z kompozytorami.

„Stawiamy na najwyższą jakość artystyczną, dlatego zdecydowaliśmy się na Narodowe Forum Muzyki, które ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na świecie. Dzięki temu muzyka może być tam odbierana w sposób niezakłócony sztucznym nagłośnieniem” – zapowiadają organizatorzy.

„Bardzo zależy nam na tym, by festiwal był również miejscem edukacji, gdzie fani mają możliwość zapoznania się z procesem powstawania muzyki do gier, ale też forum spotkań ekspertów branży, dźwiękowców i kompozytorów” – dodają.

Bilety na to wydarzenie są już dostępne w sprzedaży. Ceny za wstęp na pojedyncze koncerty rozpoczynają się od 69 złotych, na sesje meet&greet – od 179 zł, a karnety – od 499 zł. Więcej informacji i możliwość zakupu biletów na oficjalnej stronie.

Źródło: gamemusic

Komentarze

 • Kenjiro, #

  Gdyby to były koncertowe wersje muzyki z 8-bitowców, to bym pojechał, ale po prostu wykonanie na żywo (i najczęściej bez zmian) muzyki z gier ostatnich lat kompletnie mnie nie kręci, bo nie ma w tym serca, jakie biło w 8-bitowych czasach.

  Co innego posłuchać koncertu z Last Ninja, Cybernoida, Shadow of the Beast, czy nawet polskiej Lasermanii...

 • Kenjiro, #

  PS. A utwór tytułowy Lasermanii sam już jest coverem New Order...

 • Kuciem, #

  Najlepiej. Pojde.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.