21 września 2015, Mateusz Tomczak

Galaxy S7 może być naprawdę wytrzymały

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Samsung Galaxy Samsung, Producenci: Samsung

Wedle koreańskich mediów, w przypadku kolejnego flagowca obudowa może być wykonana ze stopu magnezu.

Galaxy S7 obudowa przeciek

Od premiery z Galaxy S6 nie minęło wiele czasu. Mimo tego doniesienia dotyczące Galaxy S7 zaczynają pojawiać się coraz częściej i trzeba przyznać, że brzmią naprawdę ciekawie.

Nie jest tajemnicą, iż koreański producent bardzo długo pozostawał niewzruszony na opinie klientów i nie chciał zmieniać ani stylistyki swoich flagowców ani nawet materiałów wykorzystywanych do produkcji obudowy. Zdecydowano się na to dopiero w przypadku przywoływanego we wstępie Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge, gdzie postawiono na aluminium i szkło. Można było przypuszczać, że w Galaxy S7 będzie podobnie, ale najnowsze doniesienia sugerują co innego.

Wedle koreańskich mediów, w przypadku kolejnego flagowca zamiast aluminium pojawiać może się stop magnezu. Przynajmniej w teorii dać to powinno bardzo duże korzyści - niemal 3-krotnie większą wytrzymałość, a jednocześnie znacznie zredukowaną wagę. Dodatkowo mówimy tutaj o rozwiązaniu, które nie nagrzewa się tak bardzo jak aluminium.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Samsung pracuje nad szkłem Turtle Glass, które również zawitać może do Galaxy S7 i pokrywać ekran smartfona. W ogólnym rozrachunku otrzymalibyśmy zatem urządzenie bardzo wytrzymałe.

Przecieków dotyczących Galaxy S7 pojawi się jeszcze mnóstwo. Z uwagą przyglądać będziemy się tym dotyczących powyższych kwestii, ponieważ są one naprawdę interesujące, a jakość wykonania smartfonów, zwłaszcza flagowych, ma ogromne znaczenie.

Źródło: gsmarena, androidauthority

Komentarze

 • rTech, #

  Tak jak S5 miało mieć skaner tęczówki oka, pożyjemy zobaczymy

 • raffal81, #

  Nigdy w życiu nie dałbym sobie niczym tęczówki skanować.

 • zibiaszek, #

  nawet o tym nie będziesz wiedział...

 • raffal81, #

  Mi tu chodzi o dzisiejsza technikę, za kilka kilkadziesiąt lat będzie to za pewne czymś normalnym. Nie chce po prostu być królikiem doświadczalnym ;) za bardzo kocham moje oczy ;] są mi one bardzo potrzebne ;]

 • gantrithor, #

  Tak wiele ludzi psioczylo na plastik ale chyba ten plastik nie byl taki zly mydelniczki byly wytrzymalsze niz te co teraz ameliniowe...
  Od skanera teczowki oka wole podczerwien przydatniejszy bajer na phys.org byl opis patentu wykozystujacego cienka warstwe grafenu pod niewielkim napieciem dzieki ktorej mozna bylo zmusic sensor do wykrywania ciepla i to bez zwiekszania jego gabarytow urzadzenia.

 • Bty95, #

  Nie mów ... do tej pory nikt Ci nie zrobił żadnego zdjęcia?

 • AndreoKomp, #

  Dla mnie najciekawszym doniesieniem na dzień dzisiejszy jest informacja czy nowy topowy smartfonach obojętnie jakiego producenta, będzie wydany z ekranem 4-4.6". Dopiero po takiej informacji załącza mi się lampka "obserwować". Dobrze, że chociaż Sony ma głowę na karku i wydaje Compacta. Szkoda tylko, że dotychczasowe modele mają sporo wad, ale liczę że prędzej czy później uda im się model tak dobry jak mój dotychczasowy SGS2. Kto wie, może to będzie Z5 Compact. Dla mnie jest to głupie posunięcie, żeby nie wydawać topowych smartfonów o mniejszych rozmiarach. To tak jak by BMW produkował tylko BMW serii 5 i nic mniejszego. Tracą tylko klientów. Nie każdy chce dużego smartfona. Są ludzie co preferują małego smartfona i tablet z 8" ekranem.

 • UKBIB2012, #

  tablet osiem cala to męczarnia jest ...

 • UKBIB2012, #

  Dwa dni na jednym ładowaniu w trybie oszczędzania baterii ???

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)