11 kwietnia 2016, Mateusz Tomczak

Galaxy S7 Edge vs iPhone 6S Plus - zalane Colą i zamrożone

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Samsung Galaxy Samsung Apple iPhone, Producenci: Samsung Apple

Galaxy S7 Edge i iPhone 6S Plus poddane zostały kąpieli w Coca-Coli, a następnie zamrożone. Czy któremuś udało się przetrwać?

Nowe smartfony poddawane są już tak wymyślnym testom wytrzymałości, że coraz trudniej jest nas czymkolwiek zaskoczyć. Czasami się jednak udaje. Użytkownik adrianisen pokusił się o przygotowanie na swój youtube'owy kanał materiału, obok którego ciężko przejść obojętnie.

Do testu przystąpił iPhone 6S Plus oraz jedna z ostatnich nowości firmy Samsung, a mianowicie Galaxy S7 Edge. Obydwa smartfony wylądowały w kąpieli z napoju Coca-Cola. To jeszcze nic szczególnego, ponieważ jest to dość popularna forma sprawdzania wytrzymałości tego typu urządzeń. W tym przypadku był to jednak dopiero początek. Później zalane napojem smartfony wylądowały bowiem w zamrażarce, a aby szybciej wydobyć je po czasie z lodu potraktowane zostały gorącą wodą.

Sporo, prawda? Wydaje się, ze nieco łatwiejsze zadnie postawiono przed Galaxy S7 Edge, którego obudowa jest uszczelniana. Czy zatem tylko jemu udało się przetrwać? Sprawdźcie, bo rezultaty eksperymentu okazują się bardzo interesujące.


Źródło: youtube - adrianisen

Komentarze

 • misiofazi, #

  kolesiowi zależało na tym aby s7 wypadł gorzej bo polewał go gorącą wodą o wiele bardziej niż ajfona ;) a wiadomo do czego prowadzi nagła zmiana temperatury ... no ale niestety był remis

 • Q'bot, #

  No tak, ale w sumie polewał plastik, więc aż tak nie rozszerzył się pod wpływem ciepła... co innego ekran ;P

 • .Alx., #

  Może i kolesiowi zależało, żeby S7 wypadł gorzej. Tobie na pewno odpowiadałby odwrotny wynik (cyt. "... no ale niestety był remis")

  Jak dla mnie wszyscy fanboy'e czyniący z kawałka szkła metalu i krzemu przedmiot kultu i pożądania, powinni być pod stałą obserwacją psychiatryczną.

  PS Fanboy'e do dzieła ! MINUSOWAĆ !!!

  PS 2 To was nie wyleczy, ale humor powinno poprawić ;)

 • kombajn, #

  W sumie to remis ze wskazaniem na Samsunga bo ich telefon działał cały czas podczas gdy iPhone się wyłączył a po podłączeniu prądu świrował i się resetował. Tak czy inaczej jestem pod wrażeniem nie sądziłem że którykolwiek z telefonów przetrwa. Zakładałem że kola dostanie się do środka i rozsadzi telefony w czasie zamarzania.

 • angelboy, #

  rzeczywiście bardzo przydatny test -.- bo kazdy z nas będzie zalewał telefon colą i mroził go o.O

  obstawiam, że potem sprzeda je na jebaju :P

 • Mandalorian, #

  Teraz już wiesz że możesz takiego "pranka" zrobić znajomemu co ma s7 :D

 • DustEater, #

  pierwszy lepszy test jaki widziałem niż te ich ekstremalnie laboratoryjne testy

 • cyberant, #

  Ludziom to się nieźle pierdzieli we łbach... Testy powinny mieć jakieś praktycznie zastosowane, odzwierciedlać realne warunki a zamrażanie w coli w lodówce, strzelanie z ostrej amunicji, zrzucanie z kilkuset metrów, rozjeżdżanie czołgiem... to wszystko debilizmy znudzonych pajaców którzy próbują zabłysnąć a brakuje im rozumu żeby zrobić coś porządnie.

  Ciekawe który pierwszy połknie iphona i będzie czekał aż wysra... z transmisją live..

 • Flynn, #

  A już w następnym teście sprawdzimy który samochód sprawdzi się lepiej w terenie! Land Rover Defender czy Toyota Aygo!

  Tak to widzę. Jak coś nie jest wodoszczelne (wodoodporność to jeszcze coś innego), to jaki jest sens takiego testu i co mówi nam jego wynik? Że tym razem się udało? Że nic wielkiego się z iPhonem nie stało? Niech spróbuje wbijać gwoździe jednym czy drugim i porówna z młotkiem.

 • Nalovp, #

  Koleś nie polał iphona gorącą wodą,gdyby polał to nie byłoby restartu.

 • olo22, #

  przeciez od dawna wiadomo ze iphone to gówno.

 • bimbrownik03, #

  Gdyby zanurzył je w coli, wyjął i dopiero zamroził byłoby gorzej i pewnie żaden by tego nie przetrwał :P woda zamarzając zwiększa objętość. Kiedy były zanurzone ciśnienia w miarę się zrównoważyły, ale gdyby tej wody było tylko trochę w gniazdach itp., to po prostu by je rozsadziło.

 • kombajn, #

  Test robi wrażenie ale większe zrobił by na mnie test w którym ktoś by pocierał przez parę godzin ekran szmatką na której była by odrobina piasku. Wypisz wymaluj telefon w kieszeni w której zebrało się trochę pyłu/piachu co się bardzo łatwo może zdarzyć.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap