10 lutego 2018, Paweł Maziarz

Wadliwe baterie w laptopach Fujitsu - producent przygotował procedurę wymiany ogniw

Kategoria: Komputery Laptopy, Tematyka: Fujitsu, Producenci: Fujitsu

Usterka dotyczy ponad 6400 laptopów z serii Celsius i Lifebook, które sprzedano w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Wpadki z wadliwymi bateriami zdarzają się nawet najlepszym. Tym razem problem dotknął firmę Fujitsu – niektóre z jej laptopów zostały wyposażone w wadliwe ogniwa, co może doprowadzić do przegrzania lub nawet wybuchu pożaru.

Dokładnie chodzi o litowo-jonowe ogniwa Panasonic CP556150-03, CP579060-01 i CP629458-03, które były montowane w następujących laptopach: Celsius H720 oraz Lifebook E752, E733, E743, E753, P702, P772, S710, S752, S762, T732, T734 i T902. Według informacji U.S. Consumer Product Safety Commission, usterka dotyczy ponad 6400 laptopów sprzedanych między lipcem 2012 a grudniem 2017 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Fujitsu już rozpoczęło procedurę wymiany wadliwych ogniw – można je rozpoznać po numerze seryjnym, który znajdziemy na spodzie obudowy (zagrożone serie znajdziecie na tej stronie).

Fujitsu - bateria

Posiadacze takich baterii powinni je wyjąć z urządzenia i skontaktować się z producentem w celu bezpłatnej wymiany. Do czasu otrzymania sprawnej sztuki zalecane jest korzystanie z zasilania sieciowego.

Źródło: TechPowerUp, U.S. Consumer Product Safety Commission

Komentarze

  • kokosnh, #

    Za niedługo będą ogłaszali listy laptopów z sprawnymi bateriami...

  • kamild1996, #

    Rozumiem, że wszystkim użytkownikom takich baterii wyświetli się na ekranie stosowny komunikat?
    Chyba, że oprogramowaniem nie da rady odczytać numeru seryjnego baterii - w sumie nigdy nie sprawdzałem...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.