13 września 2018, Wojciech Kulik

Masz Frostpunk? W środę pojawi się nowy scenariusz - Upadek Winterhome

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Survival horror 11 bit Studios polskie gry Zwiastuny gier strategia DLC Kiedy premiera, Producenci: 11 bit Studios

Jeśli posiadasz swój egzemplarz gry Frostpunk i główny wątek fabularny masz już za sobą, to mamy dobrą wiadomość: już w przyszłym tygodniu pojawi się nowy scenariusz do pobrania zupełnie za darmo.

Frostpunk to kawał solidnej strategii – klimatycznej i emocjonującej. Co więcej, odpowiedzialna za nią ekipa 11 bit studios zapowiedziała, że premiera (która odbyła się w kwietniu) to tylko początek i w następnych miesiącach będą pojawiać się bezpłatne rozszerzenia i aktualizacje. Wywiązuje się z tych obietnic, o czym po raz kolejny przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

Pierwsza aktualizacja przyniosła hardkorowy tryb Survivor, obsługę technologii Nvidia Ansel i liczne poprawki. W sierpniu pojawiło się natomiast DLC zatytułowane People and Automatons, zwiększające opcje personalizacji oraz upiększające oprawę wizualną. Teraz nadszedł czas na to, na co czekaliśmy najbardziej, a więc na nowy scenariusz.

Już 19 września każdy posiadacz gry Frostpunk będzie mógł bez opłat pobrać fabularne rozszerzenie Upadek Winterhome (będące w rzeczywistości prequelem). Twórcy obiecują „nową” lokalizację z kolejnymi sekretami do odkrycia, nieco zmodyfikowaną mechanikę rozgrywki i opowieść o upadku tytułowego miasta, na której poznanie trzeba będzie przeznaczyć „kilka godzin”. 

Prace nad tym rozszerzeniem zostały już zakończone, więc nie ma mowy o obsuwie. Równocześnie ekipa dłubie przy kolejnych aktualizacjach, które wprowadzić mają między innymi tryb niekończącej się rozgrywki i kreator screenów.

Źródło: 11 bit studios

Komentarze

  • BrumBrumBrum, #

    a fajna ta gra? nie słyszałem o niej.

  • chrisplbw, #

    Jak nie słyszałeś również o This War of Mine, to nawet nie zaczynaj zabawy.

  • Jamalos, #

    Gra fajna i nie należny do najłatwiejszych. Polecam

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.