19 września 2018, Wojciech Kulik

Masz Frostpunk? W środę pojawi się nowy scenariusz - Upadek Winterhome [AKT.]

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Survival horror 11 bit Studios polskie gry Zwiastuny gier strategia DLC Kiedy premiera, Producenci: 11 bit Studios

Jeśli posiadasz swój egzemplarz gry Frostpunk i główny wątek fabularny masz już za sobą, to mamy dobrą wiadomość: pojawił się już nowy scenariusz do pobrania zupełnie za darmo.

Aktualizacja, 19 września 2018: Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią udostępnione zostało dziś fabularne rozszerzenie Upadek Winterhome do gry Frostpunk

Każdy posiadacz egzemplarza polskiej produkcji może sprawdzić dodatek bez żadnych opłat. Jeśli ktoś z was potrzebuje dodatkowej zachęty, koniecznie powinien rzucić okiem na premierowy zwiastun tej nowej kampanii (umieszczony poniżej):

Dodajmy, ze nie trzeba niczego szukać – Upadek Winterhome zostanie pobrany automatycznie, jako aktualizacja gry Frostpunk. 

 

News, 13 września 2018: Frostpunk to kawał solidnej strategii – klimatycznej i emocjonującej. Co więcej, odpowiedzialna za nią ekipa 11 bit studios zapowiedziała, że premiera (która odbyła się w kwietniu) to tylko początek i w następnych miesiącach będą pojawiać się bezpłatne rozszerzenia i aktualizacje. Wywiązuje się z tych obietnic, o czym po raz kolejny przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

Pierwsza aktualizacja przyniosła hardkorowy tryb Survivor, obsługę technologii Nvidia Ansel i liczne poprawki. W sierpniu pojawiło się natomiast DLC zatytułowane People and Automatons, zwiększające opcje personalizacji oraz upiększające oprawę wizualną. Teraz nadszedł czas na to, na co czekaliśmy najbardziej, a więc na nowy scenariusz.

Już 19 września każdy posiadacz gry Frostpunk będzie mógł bez opłat pobrać fabularne rozszerzenie Upadek Winterhome (będące w rzeczywistości prequelem). Twórcy obiecują „nową” lokalizację z kolejnymi sekretami do odkrycia, nieco zmodyfikowaną mechanikę rozgrywki i opowieść o upadku tytułowego miasta, na której poznanie trzeba będzie przeznaczyć „kilka godzin”. 

Prace nad tym rozszerzeniem zostały już zakończone, więc nie ma mowy o obsuwie. Równocześnie ekipa dłubie przy kolejnych aktualizacjach, które wprowadzić mają między innymi tryb niekończącej się rozgrywki i kreator screenów.

Źródło: 11 bit studios, Cenega

Komentarze

 • BrumBrumBrum, #

  a fajna ta gra? nie słyszałem o niej.

 • chrisplbw, #

  Jak nie słyszałeś również o This War of Mine, to nawet nie zaczynaj zabawy.

 • Jamalos, #

  Gra fajna i nie należny do najłatwiejszych. Polecam

 • Pele02, #

  Świetna gierka już się nie mogę doczekać aktualizacji.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.