19 grudnia 2018, Wojciech Kulik

Frostpunk - Opowieść Wigilijna w zmarzniętym świecie

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Survival horror 11 bit Studios polskie gry strategia DLC, Producenci: 11 bit Studios

Z okazji nadchodzących Świąt ekipa 11 bit studios udostępniła wyjątkowy dodatek do gry Frostpunk zatytułowany Opowieść Wigilijna. Rozszerzenie jest dostępne za darmo dla posiadaczy podstawowej wersji.

Prognozy pogody są różne i ekipa 11 bit studios chce zadbać o to, by były to jednak białe Święta, nawet jeśli widok za oknem będzie temu przeczył. Zachęca do spędzenia w grudniu przynajmniej kilku chwil z grą Frostpunk, która doczekała się wyjątkowego dodatku.

Ten udany symulator walki o (nie tylko swoje) przetrwanie na skutej lodem Ziemi został wzbogacony o kolejny dodatek. Rozszerzenie zatytułowane (po ponadczasowym dziele Dickensa) Opowieść Wigilijna wprowadza nowe zadanie dla przywódcy w trybie nieskończonym, a w nim – kolejne trudne wybory moralne. Czy w świecie, w którym jedynym priorytetem jest dożycie jutra, jest miejsce na Święta? A może to najlepsze, co można dać społeczności?

Frostpunk święta screen

„W niekończącej się zimie pod koniec XIX wieku, ostatnie niedobitki ludzkości desperacko próbują zbudować podwaliny pod nowy rodzaj społeczeństwa, zdolnego do przetrwania i życia w zamarzniętym świecie. W owych ciężkich czasach to czego ludzkości potrzeba najbardziej, to odrobina nadziei i wiary, że zdoła pokonać wszelkie trudy. Nadchodzą Święta i mieszkańcy miasta przychodzą do przywódcy z prośbą o Wigilijną Opowieść, która podniosłaby ich na duchu” – czytamy w zapowiedzi.

Dodajmy jeszcze, że rozszerzenie zawiera też świąteczny budynek i drobne poprawki. Każdy posiadacz „podstawki” może już pobrać Opowieść Wigilijną bez dodatkowych opłat. 

Źródło: 11 bit studios

Komentarze

 • Sharimsejn, #

  Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli się mylę. Czy nie obiecali czasem większego kontentu niż wyszedł do tej pory?

 • portals, #

  Jak za darmo to doszło sporo. Nowa kompania plus nieskończony tryby.

 • Dzonson, #

  I tak jestem w szoku, że tak Polacy podtrzymują ogień i życie w tej grze zupełnie darmowymi i fajnymi dodatkami. Porównajcie sobie do innych tytułów, gdzie albo nie dzieje się nic, albo trzeba bulić...

 • marcinDJ, #

  Nie miałęm jeszcze przyjemności ale spróbuję :) Należy wspierać rodzime produkcje :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.