16 kwietnia 2019, Wojciech Kulik

Forza Street - darmowa zręcznościówka na PC (a wkrótce też smartfony)

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry mobilne Darmowe gry Gry Android Gry iOS, Tematyka: Free2Play Microsoft Zwiastuny gier gra zręcznościowa wyścigi, Producenci: Microsoft

Forza Street to uproszczona do granic możliwości gra wyścigowa, która ma jednak potencjał, by dawać dużo frajdy. Najlepsze zaś, że danie jej szansy nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz, powinieneś lub powinnaś móc pościgać się w Forzy. Z takiego założenia wychodzi Microsoft, który oficjalnie udostępnił grę Forza Street. To zupełnie darmowa produkcja tworzona z myślą o urządzeniach mobilnych, ale na początek dostępna na PC.

Nie spodziewajcie się nie-wiadomo-czego. Choć graficznie (i to zarówno teksturami, jak i dynamiką) robi niemałe wrażenie, Forza Street to gra uproszczona tak bardzo, jak to tylko możliwe. Dość powiedzieć, że nawet skręcanie nie jest częścią zabawy. Co więc jest? Wciskanie gazu, korzystanie z nitro i hamowanie. 

Forza Street 1

Kolejne wygrane wyścigi uliczne (wszak nazwa nie wzięła się znikąd) pozwolą zwiększyć kolekcję (licencjonowanych) samochodów, wśród których znajdują się perełki z różnych epok motoryzacji. Auta te można także tuningować. Dopełnieniem całości jest zaś (aktualizowana) kampania fabularna.

Forza Street 2

Gra Forza Street dostępna jest za darmo, w polskiej wersji językowej. Już dziś można ją pobrać na PC z systemem Windows 10, a jeszcze przed końcem tego roku pojawi się jej wersja mobilna: na smartfony i tablety z Androidem oraz iOS-em. 

A to już oficjalny zwiastun tej produkcji…

Forza Street – trailer zapowiadający grę:

Źródło: Xbox, Eurogamer

Sonda

Dasz szansę tej grze?

 • 4
 • 11
 • 4
 • 30
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Chiny_X, #

  Pograć można za darmo, ale żeby wygrać to trzeba zapłacić...

 • człowiek-taboret, #

  No właśnie ciekawi mnie to czy będzie aż tak źle jak w NFS czy Asphalt czy innych tego typu - gdzie zapłać, albo grinduj - codziennie przez pół godziny, żeby ci przypadkiem szajba nie odbiła, że będziesz mógł grać dłużej bez płacenia za jakieś "punkty akcji".

 • RedFoX, #

  Sprawdziłem i po jednym wyścigu zrezygnowałem - przed pobraniem nie wiedziałem, że gra polega tylko na wciskaniu spacji w odpowiednich momentach.

 • Reklamark, #

  Obstawiam szajs korzystajacy ze znanej marki.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)