11 lipca 2018, Wojciech Kulik

45 minut z grą Forza Horizon 4

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One, Tematyka: Microsoft Gameplay e3 Playground Games wyścigi, Producenci: Microsoft Playground Games

Forza Horizon 4 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Nowa gra Playground Games zapowiada się wyśmienicie, a jeśli w to nie wierzycie, to koniecznie zobaczcie ten nowy materiał wideo.

Wczesną jesienią konsole Xbox One i pecety zacznie rozgrzewać Forza Horizon 4. Podczas targów E3 2018 mogliśmy zobaczyć całkiem obszerną prezentację, ale jeśli wciąż wam mało, to IGN postarało się o deser w postaci trzech kwadransów z samochodówką od Playground Games.

Forza Horizon 4 ma zawierać wszystko, za co ta seria jest uwielbiania i jeszcze więcej. Będzie duży otwarty świat – po brytyjskich drogach będzie można poruszać się rozmaitymi samochodami, nie tylko dobrze bawiąc się pokonując kolejne wiraże, ale też cieszyć oczy świetną oprawą wizualną.

Najważniejsza nowość to zmieniające się co tydzień pory roku. Można też liczyć na dynamiczną pogodę, która będzie miała realny wpływ na rozgrywkę. Tę ostatnią wzbogacą także Horizon Stories, czyli misje fabularne z własną firmą w tle czy też możliwość kupienia własnej posiadłości. 

Forza Horizon 4 screen

Będzie tu więc sporo z Forzy, trochę z Crazy Taxi i jeszcze trochę z Test Drive Unlimited. Innymi słowy: 2 października na półkach sklepowych wyląduje prawdopodobnie kawał świetnej gry dla miłośników samochodówek, w których nie liczy się tylko jak najszybsze pokonywanie kolejnych kółek.

Grze można teraz dokładnie się przyjrzeć, bo redakcja IGN opublikowała aż 45-minutowy film. Można spojrzeć na samą jazdę, interfejs, system wyzwań, modyfikację postaci, modyfikacje pojazdu... Zresztą warto obejrzeć całość.

Forza Horizon 4 – 45 minut z grą:

Źródło: IGN

Komentarze

 • sabaru, #

  Zapowiada się kolejna bardzo dobra część. Tylko dla odmiany mogliby dodać jakieś większe miasta bo w każdej części to głownie otwarte i puste tereny na których prawie nic nie ma.

 • taki_jeden, #

  Godom, warto flaki z olejem?

 • sabaru, #

  Dałyby rade. Zobacz takie gry jak np. GTA V czy The Crew. Miasta są całkiem spore i konsola radzi sobie całkiem nieźle. To jest raczej leniwość twórców że im się nie chce dodawać dużych miast. Zrobić taką płaską mapę jest o wiele łatwiej z niewielką ilością szczegółów niż z dużymi miastami. Wiem bo sam próbowałem wymodelować mapę w programie do modelowanie 3d i wiem ile jest roboty przy tym. Chociaż może jest też to tym spowodowane że graczom podobają się takie mapy i na razie nie zamierzają robić bardziej rozbudowanych map.

 • taki_jeden, #

  Mam nadzieję, że ogarną optymalizację, bo na tym filmiku jest tyle miejsc gdzie fpsy spadają drastycznie (choćby 0:13, 01:12). Edit: Dalej jest jeszcze gorzej.

  A co jak ktoś gra raz na 2 tygodnie? To nigdy nie pogra w dwie pory roku? :(

 • Ari93, #

  Zapewne chodzi o tygodnie w grze... :D

  Ja mam nadzieję że będzie opcja zmiany ruchu na prawostronny... (w sumie żart ale ucieszył bym się). Test Drive Unlimited było dla mnie tak idealną grą... A ta zapowiada się lepiej tylko właśnie ta lewostronność...

 • taki_jeden, #

  Nie rozumiem, co za różnica?

  PS. Ciekawe jakbyś chciał to zrealizować, bo to nie chodzi tylko o to, na którym pasie będą się pojawiać samochody, ale też o znaki, ułożenie dróg itd. Możliwe, że też trasy wyścigów byłoby trzeba zmienić, bo zapewne w niektórych momentach jest wymuszenie jazdy pod prąd dla utrudnienia.

  PS2. Ten tydzień to nie w grze tylko realnie. Będą faktycznie rotacyjnie sezony i różne wyścigi i wyzwania podczas nich dostępne przez tydzień. Oprócz tego w danej porze roku będziesz miał zmienne warunki pogodowe, które już będą rotować szybciej.

 • leon691, #

  Taka różnica, że od małego mamy doczynienia z ruchem lewostronnym i przyjemniej się jeździ w ten sposób. W FH 3 ruch prawostronny i związane z nim dzwony były najbardziej irytującym dla.mnie elementem rozgrywki.

 • Majuss, #

  W FH3 mamy ruch lewostronny.

 • drcocaina, #

  Mylisz się bo jest odwrotnie. FH 3 jest w Australii i ruch jest lewostronny jak w GB.

 • wizard251, #

  Gra wygląda bardzo ładnie. Brakuje mi w niej najważniejszego, mianowicie brak jakiegokolwiek modelu zniszczeń pojazdu. Jazda po bezdrożach, rozwalanie murków, obijanie się o przeszkody i żadnego wgniecenia lub rys na samochodzie. Szkoda, bo graficznie wszystko wygląda pięknie. Kupiłbym, dyby miała więcej realizmu.

 • sabaru, #

  Na filmie jest pokazany wiatrak to nawet tego im się animowanego nie chciało zrobić.

 • taki_jeden, #

  To czy jest model zniszczeń to nie zależy od tego czy im się chciało czy nie, tylko że nie mogli. Takie są niestety umowy z niektórymi markami samochodów. A głupio by wyglądało jakby samochody jednej marki się niszczyły a drugiej nie, więc nie ma wcale, tylko kosmetyka jak pęknięta szyba i porysowany lakier.

 • deton24, #

  Tylko ja widzę mimo VP9 drastyczną kompresję?
  Ten klip w ogóle jakoś słabo wygląda. I spore spadki FPS są.
  Z X0ne to jest?

  Tutaj na Xbox One X w 4K 60 FPS nagrywali 10 minutowy klip.
  I jest opad szczęki:
  https://www.youtube.com/watch?v=ur1alK-DqvQ

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.