25 września 2017, Wojciech Kulik

Projektowanie samochodów w goglach HoloLens

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Technologie i Firma, Tematyka: rzeczywistość rozszerzona Motoryzacja Ford Innowacje w firmie HoloLens

Firma Ford nawiązała współpracę z Microsoftem, by sprawdzić, czy gogle HoloLens mogą usprawnić proces projektowania samochodów.

Na „papierze” wszystko może wyglądać dobrze, a potem okazuje się, że jednak to nie to. Dlatego też projektanci z sektora motoryzacji podczas tworzenia modeli posiłkują się testowymi szkieletami pojazdów, do których mogą przyłączać kolejne części. To skuteczna metoda, ale zajmuje bardzo dużo czasu. Gogle HoloLens tymczasem otwierają zupełnie nowe możliwości.

Gogle rzeczywistości mieszanej (łączącej rozszerzoną z wirtualną) Microsoftu są i będą w najbliższym czasie testowane przez zespół projektantów firmy Ford. Dzięki tym urządzeniom będą oni mogli w czasie rzeczywistym modyfikować wygląd samochodu (wybierając odpowiednią opcję każdego elementu) – tak, by stworzyć doskonały projekt. Gadżet ma także inne zastosowanie. Umożliwia mianowicie sprawniejszą współpracę pomiędzy zespołami amerykańskiego giganta motoryzacyjnego. 

Nie tylko Ford sprawdza potencjał gogli HoloLens. Takie testy prowadziły lub prowadzą również firmy Audi, Volkswagen czy Volvo. Ta ostatnia ma jednak na te gogle inny pomysł (o czym już pisaliśmy). Przypomnijmy, że szwedzko-chiński producent wierzy, że gadżet może zmienić sposób, w jaki będziemy kupowali w przyszłości samochody – pozwoli z bliska przyjrzeć się jego elementom i najważniejszym cechom:

Źródło: Futurism, Microsoft HoloLens

Komentarze

  • baca130, #

    VR jak i AR jet przyszłością, wiele firm będzie po nie sięgać.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.