29 kwietnia 2019, Wojciech Kulik

Firmament - VR-owa gra przygodowa twórców Myst

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry PlayStation 4, Tematyka: Zwiastuny gier rzeczywistość wirtualna przygodowa Gogle VR

Tworzona z myślą o rzeczywistości wirtualnej przygodówka Firmament poważnie się przybliżyła. Zbiórka na nią zakończyła się bowiem sukcesem.

Autorzy genialnego Myst i bardzo udanego Obdcution – Cyan Inc. – powrócą w przyszłym roku z nową pierwszoosobową przygodówką, której tytuł brzmi: Firmament. Aby móc zrealizować ten projekt, potrzebowali nieco ponad miliona dolarów i poprosili społeczność o wsparcie. Nie przeliczyli się – crowdfundingowa kampania zakończyła się pełnym sukcesem.

Zakończyła się już kickstarterowa zbiórka na Firmament – przygodówkę osadzoną w steampunkowym świecie, którego eksploracja jest głównym elementem zabawy, zaraz obok rozwiązywania rozmaitych zagadek, co z kolei pozwala poznawać kolejne rozdziały przygotowanej opowieści. Głównemu bohaterowi w tej podróży towarzyszy latający pomocnik, z którym wchodzi się w interakcję poprzez wykonywanie określonych gestów.

Gra Firmament powstaje z myślą o dwóch platformach: komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4, a przede wszystkim – o goglach rzeczywistości wirtualnej. W tym pierwszym przypadku zapowiedziano kompatybilność z HTC Vive, Oculus Rift i Valve Index, w drugim – naturalnie – z PlayStation VR.

Jesteście ciekawi jak to wygląda? Zerknijcie zatem na poniższy materiał wideo, będący wiadomością od twórcy poprzecinaną fragmentami rozgrywki…

Co o tym myślicie – jest na co czekać?

Źródło: Cyan Inc., Wccftech

Komentarze

  • gormar, #

    To gra dla płasko-ziemców ;).

  • PITUCH3, #

    czyli gówniany refresz...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)