3 lutego 2018, Mateusz Tomczak

Far Cry 5 - zwiastun fabularny i informacje o DLC

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Ubisoft Far Cry Zwiastuny gier strzelanina DLC, Producenci: Ubisoft

Ubisoft pochwalił się nowym materiałem wideo, a jednocześnie podał nieco informacji na temat planowanych dodatków. Far Cry 5 otrzyma 3 duże DLC.

Materiałów promujących Far Cry 5 powinno teraz systematycznie przybywać. Z prostej przyczyny - do premiery gry stawiać będziemy coraz większe kroki.

I niejako na potwierdzenie takiej tezy, Ubisoft opublikował nowy zwiastun gry. Tym razem mówimy o materiale koncentrującym się na fabule, wprowadzającym nas w przedstawianą tutaj historię oraz przybliżającym głównych oponentów i ich szalonego przywódcę.

„Projekt u Bram Edenu, kult dnia ostatecznego, pod przywództwem Josepha Seeda, przejął kontrolę nad Hope County. Musisz wzniecić ogień oporu i postawić kult przed obliczem sprawiedliwości.”


Ujawnione zostały również szczegóły dotyczące dodatków. Producent planuje 3 duże DLC - Hours of Darkness (Wietnam), Lost on Mars (Czerwona Planeta), Dead Living Zombies (starcia z zombie w klimacie kina klasy B).

Wszystkie wejdą w skład Przepustki Sezonowej. Znajdzie się w niej również Far Cry 3 Classic Edition - na konsolach oraz standardowe wydanie Far Cry 3 - na PC.

Premiera Far Cry 5 planowana jest na 27 marca.

Far Cry 5 DLC

Źródło: Ubisoft Polska

Komentarze

 • Kenjiro, #

  Rozumiem ruch oporu na jakichś wyspach, rozumiem nawet w Himalajach, ale w środku stanu nie ma policji, nie ma wojska, po prostu dzicz. Skoro już się same założenia nie kleją, to nie mam złudzeń, że reszta historii będzie ciekawsza.
  Tak historycznie patrząc, FC3 miał dość ciekawą historię, FC4 gorszą, ale do przełknięcia, więc w FC5... niech każdy sobie dopowie.

 • Finear, #

  a nie wpadło ci do głowy że specjalnie takie story jest?

 • kbrbabzbtb, #

  Po naszemu... taka fabuła/historia.

 • Kenjiro, #

  Właśnie przyszło i przeraziła mnie głupota założeń fabularnych. Jeśli scenarzyści zdolni byli wymyślić taki idiotyzm, to co zawarli w reszcie fabuły może obrazić logikę nawet niezbyt inteligentnego człowieka, a przynajmniej tego się obawiam.
  A szkoda, bo FC3 mi się całkiem podobało (mimo pewnych "skrótów" logicznych) a i FC4 było do przełknięcia (chociaż motyw rodzeństwa o ile u bazy sensowny, to przełożenie na działania już ziało głupotą, a ostatnie misje wołały o pomstę do nieba).

 • Finear, #

  ale dlaczego głupota?

  przecież własnie 3 z dodatkiem blood dragon i 4 pokazała że graczom podobają się takie kompletnie szalone i nielogiczne motywy. wszyscy jarali sie blood dragon czy motywami z grzybkami z 3 albo tymi fazami w 4

  moim zdaniem setting i story logiczne czy nie będą tylko tłem dla (mam nadzieje) dobrego gameplayu

 • Kenjiro, #

  Akurat FC:BD był odskocznią, moim zdaniem bardzo udaną, ale tam z góry było wiadomo, że to pastisz historii rodem z filmów z lat 80. Do tego laserowe dinozaury i czego chcieć więcej ;-).

  Niestety trudno FC5 traktować podobnie, gdy wszystko jest opowiedziane śmiertelnie poważnie i nie ma miejsca na żarty oraz głupoty jak w FC:BD.
  No i logika wcale w FC:BD nie kulała tak bardzo jak w założeniach FC5, gdzie w środku stanu, w którym działa normalnie policja (a jak trzeba to i wojsko) odchodzą strzelaniny, wieszanie ludzi na krzyżach itp. Komuś się pomyliło z Afryką albo dżunglami Ameryki Południowej.

 • projectdarkstar, #

  Tyle że ten motyw nie jest szalony (na takie klimaty trzeba poczekać do DLC z tego ci widzę) tylko po prostu głupi. Jest różnica.

 • Omen28, #

  Nie było premiery,ale informacje o DLC juz są,witamy w złodziejskiej branzy gier na PC:)

 • sabaru, #

  A co się dziwisz. Ich przypadku to normalne.

 • Szymon331, #

  Jak mozna chwalic grę poprzez DLC przed premierą samej gry?

 • serek25, #

  Odrzuca mnie wizja artystyczna i fabularna gry, kompletnie to wszystko niewiarygodne i nieciekawe.

 • Marucins, #

  Trzymają formę... DLC jeszcze przed premiera samej gry. Brawo.

  Nawet mi nie będzie żal gdy pękną kolejne zabezpieczenia tej gry, choć sam nie sięgnąłem i nie sięgnę po FarCry (nie moje żmudne, powtarzalne, zbierackie, klimaty)

 • mpsk2, #

  Co innego ogłosić DLC rozpisane na rok - dwa, które są fabularnie nie połączone z grą, a co innego wyciąć zakończenie i sprzedać oddzielnie (ala Prince of Persia 2008).

 • lysycoprobo, #

  niedługo zanim ogłoszą nową grę to najpierw będą zapowiadać 3 dlc do nowej gry jakiej ?? czekajcie na dalsze info

 • Dudzio993, #

  Ruch oporu był już w 3,4 części. Kierowanie pojazdami w każdej, jedyna nowość w tej części to pojazdy latające...

 • ovalbee, #

  w FC 4 była motolotnia.Taka sobie ta nowość:)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.