7 kwietnia 2018, Wojciech Kulik

Facebook pozwoli „odwysyłać” wiadomości (a Zuck już to ma)

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Ciekawostki Internet, Tematyka: Facebook

Facebook zapowiedział, że w jego Messengerze pojawi się opcja umożliwiająca usuwanie wysłanych już wiadomości. Mark Zuckerberg już ją przetestował i od tego właściwie cała sprawa w ogóle się zaczęła…

Po ostatnich aferach (z Cambridge Analytica, później dotyczącej użytkowników Androida, potem z nieopublikowanymi filmami, a następnie związanej z prywatnością i z Messengerem) Facebook ma olbrzymie problemy wizerunkowe. I gdy wydawało się, że gorzej już być nie może, okazało się, że może – jak najbardziej może.

Jak donosi bowiem serwis TechCrunch, wiadomości wysłane swego czasu przez Marka Zuckerberga po prostu zniknęły ze skrzynek ich odbiorców. Władze Facebooka zapewniają, że był to ruch motywowany „bezpieczeństwem”, ale nietrudno zobaczyć w tym kolejny powód, by nie ufać temu portalowi.

Być może wyjdzie z tego jednak coś dobrego, bo po pojawieniu się tych informacji Facebook ogłosił, że funkcja „odwysyłania” wiadomości zostanie udostępniona publicznie. Innymi słowy (w bliżej nieokreślonej przyszłości) każdy będzie mógł wycofać ze skrzynki odbiorcy wiadomość wysłaną na Messengerze.

Taka opcja może być przydatna w wielu różnych sytuacjach. Nietrudno bowiem w coraz mniej intuicyjnym Messengerze, szczególnie przy prowadzeniu kilku konwersacji równocześnie, wysłać wiadomość do niewłaściwej osoby. Nowe narzędzie pozwoli uniknąć (a przynajmniej zmniejszyć ryzyko) związanych z tym problemów.

W komunikacie przesłanym serwisowi Quartz, przedstawiciele Facebooka zapewniają, że pracowali nad takim narzędziem od dłuższego czasu. I pewnie tak było – wszak (ograniczona czasowo, ale jednak) podobna opcja znajduje się w WhatsAppie, czyli innym komunikatorze należącym do społecznościowego giganta.

Źródło: The Next Web, TechCrunch, Quartz

Komentarze

 • Vendeur, #

  Przecież opcja usuwania wysłanej wiadomości jest dostępna od dawna...

 • bandan, #

  Serio? gdzie? Pokaż nam. Tak się składa, że opcja edycji i usuwania wysłanych wiadomości jest w Skype i Mattermost i działa bardzo dobrze.

 • bandan, #

  Ale na fb tego nie ma, a bardzo by się przydało.
  BTW. Benchmarku kochany, weźcie te komunikaty o adblocku przy edycji komentarzy. Nie mam żadnego adblocka, te wasze skrypty wykrywające adblocka chyba wam wysiadły, non stop to widze a nie mam blokowania.

 • Ladros, #

  Kolega chyba nie zdaje sobie sprawy, że jest opcja usuwania tylko własnej kopii wiadomości.

 • smigacz, #

  Są plusy, są minusy. Pozwoli to także kasować groźby karalne oraz wiadomości typu "Dzięki, że mi pożyczyłeś ten 1000 zł"

 • kitamo, #

  a o co chodzi Ci z tym 1000zł :D

  Grozby karalne i tak beda na serwerach FB

 • Michał 06, #

  smigacz dobrze myśli ,Zuckerberg wprowadza opcję bezkarności to się dzieje a wy tego nie rozumiecie

 • qwert1, #

  https://www.g2a.com/r/gramy-tanio

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.