3 kwietnia 2017, Mateusz Tomczak

Facebook i Messenger już nie dla Windows Phone 8 / 8.1 (i nie tylko)

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne, Tematyka: Windows Phone 8 Facebook Na Topie

Messenger i Facebook dla Windopws Phone nie działa. Producent zrezygnuje ze wsparcia dla starszych systemów Windows Phone 8 / 8.1.

Największym problemem mobilnego Windows od zawsze były aplikacje, a właściwie ich brak. Użytkownicy często nie mogli cieszyć się oprogramowaniem, które z powodzeniem sprawdzało się na Google Android czy Apple iOS. Aplikacji Facebook i Messenger wprawdzie nie zabrakło, ale właśnie się to zmienia.

Messenger i Facebook dla Windows Phone nie działa?

Facebook podjął decyzję o zakończeniu wsparcia dla starszego oprogramowania. Tym samym obydwie wymienione wyżej aplikacje żegnają się z Windows Phone 8 i 8.1. Przez pewien czas mogą jeszcze działać, ale z problemami, a więc korzystanie z nich i tak mija się z celem.

„Jednym ze sposobów na dalsze udoskonalanie jest ciągłe wprowadzanie nowych funkcji, takich jak połączenia głosowe i wideo, gry czy boty w aplikacji Messenger. Korzystanie ze starszych wersji aplikacji oznaczałoby, że doświadczenia nie będę dla użytkownika wystarczająco pozytywne - wybrane funkcje nie działałyby dobrze lub w ogóle by się nie uruchamiały.”

Nie jest jednak tak, że wzięto na cel jedynie system od Microsoft, chociaż tu zmiany mogą być najbardziej odczuwalne. Z aplikacjami Facebook i Messenger pożegnać muszą się też korzystający z Androida 2.1 i 2.2 oraz użytkownicy iOS w wersjach sprzed 2011 roku. Wydaje się jednak, że znalezienie takowych nie będzie łatwe.

Źródło: Applygist, tech.firstpost

Komentarze

 • Orlyy, #

  Walenie najbardziej zaufanych użytkowników przez M$ w kakao - Odcinek 54

 • Orlyy, #

  Bo ms robi apke Facebooka na wp8?

 • walecznygronostaj, #

  A to ciekawe co piszesz, w storze napisane ze Facebook...

 • Orlyy, #

  Napisane może sobie być ale to ms ja robi bo zydkom się nie chciało

 • Pingusiowaty, #

  Tytuł sugerujący wpis o windowsie, a na końcu dopisane, że tak w sumie to i ze starego androida i iosa znikną te aplikacje... wiec raczej artykuł jest o tym że FB i Messenger już nie dla starych systemów mobilnych, a nie tylko dla starego mobilnego windowsa.

 • patol1984, #

  Bo android 2.1 i 2.2 jest sporo starszy wiec nikogo to nie zdziwi, że nie jest już wspierany, za to WP8 i 8.1 może co niektórych zdziwić, np mnie ;d

 • walecznygronostaj, #

  Jaka żenada, mnóstwo telefonów całkiem nowych jest z Windows 8/8.1. Jest niby alternatywa w apce Social ale kto wie czy będzie dalej działać. Rozumiem starszą wersję, ale 8 i 8.1 jest w dalszym ciągu wspierana przez MS. Całkowicie bez porównania z Androidem 2.2, który ma sto lat.

 • Orlyy, #

  Cały Windows Phone jest martwy na własne życzenie ms

 • misiek12_sdz, #

  Dotknęło to Lumię 630 siostry, nadal bardzo fajny telefon, który działa pewnie płynniej niż większość androidowych średniaków a na pewno lepiej niż mój poprzeni SGS2 i kosztował lata temu 350zł nowy. Ale nie ma to jak troska o użytkowników, najbezpieczniej się ich pozbyć.

 • Orlyy, #

  Trudno się dziwić bo sam zostałem podwójnie wyruchany z wp7 i wp8 więc przeszedłem na androida

 • taki jeden, #

  Ale chyba można aktualizować do W10 Lumie.

 • Fenio, #

  Nie wszystkie.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.