24 września 2015, Mateusz Tomczak

Exynos 8890 przetestowany - procesor dla Galaxy S7 zapowiada się świetnie

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Samsung Galaxy Samsung samsung exynos, Producenci: Samsung

Chyba nikt nie przypuszcza, że w Galaxy S7 zabraknie mocy obliczeniowych. Ujawnione informacje nieco tę kwestię przybliżają.

Exynos 8890

Wyjątkowo szybko rozkręca nam się lawina doniesień dotyczących Galaxy S7. Dopiero co pojawił się na rynku z Galaxy S6, a już któryś raz mamy okazję do tego, aby wspomnieć o jego następcy.

Wiele wskazuje na to, iż Galaxy S7 dostępny będzie w dwóch wersjach różniących się procesorami. Jedna wykorzystywać ma układ Qualcomm Snapdragon 820, a druga autorskie rozwiązanie koreańskiego producenta - Exynos 8890. Wprawdzie jest on dopiero w przygotowaniu, ale prace zmierzają podobno do końca i dlatego też możliwe są już finalne niemal testy wydajności. Te wypadają naprawdę okazale.

Procesor osiągnął bowiem w aplikacji Geekbench wyniki na poziomie 2304 oraz 8038 punktów, odpowiednio w testach jedno- i wielordzeniowych. Udać miało się to przy ustawieniu maksymalnego taktowania 2,4 GHz, ale to właśnie w taki sposób najczęściej odbywają się testy.

W porównaniu do układu Exynos 7420 napędzającego Galaxy Note 5 mówić można nawet o małej przepaści. Nieco inaczej wygląda to jednak w interesującej wiele osób konfrontacji z Apple A9. Ten wypada lepiej w teście jednego rdzenia, ale jeśli w obroty idzie już cały procesor to górę bierze zdecydowanie Exynos 8890.

Ciekawie wygląda też porównanie wydajności iPhone'a 6S z przywoływanym już Galaxy Note 5.

Geekbench iPhone

Jak widać, rywalizacja Apple i Samsunga trwa w najlepsze, także w zakresie wydajności procesorów.

Źródło: vr-zone, phonearena

Komentarze

 • Dudzio993, #

  Warto chyba dodać, że Apple'a procesory mają tylko dwa rdzenie :)

 • Maxdamage, #

  Standardowy argument ludzi którzy nie wiedzą jak działa przetwarzanie informacji przez procesor.

 • PL_SBX, #

  Dodając różną budowę systemów i ich jąder.
  Niestety, apple mają 2 rdzenie, ale dlatego że iOS nic więcej nie wymaga.

 • QraJr, #

  Raczej nie umie więcej wykorzystać :)

 • szynszyl1337, #

  I kolejne pytanie czy istnieje taka potrzeba skoro 2-rdzenie osiągają taką wydajność.

 • atomowy, #

  I odpowiedź: Idioci znajdą się wszędzie.

 • Faflucy, #

  Dokładnie, twój komentarz jest tego świetnym przykładem

 • znik70, #

  nie potrzebuje więcej wykorzystać. moc powinna być dla aplikacji, a system tę moc powinien sprawnie rozdzielać a nie marnotrawić. niestety android nie jest dobrym systemem pod tym względem. dla mnie jedyną zaleta androida jest jego popularność. a poza tym same wady, największą z nich jest sposób dystrybucji poprawek i aktualizacji.

 • Smuga, #

  A zostało to podane oficjalnie? Bo jak dla mnie z tych benchmarków wynika, że doładowali przynajmniej jeden rdzeń (co możliwe, zważywszy na to iż powiększyli RAM do wielkości z iPada Air 2 a co za tym idzie równie dobrze mogli zrobić to samo z prockiem).

 • KrzychuG, #

  Argument nieaktualny bo CPU w 6s ma 4 rdzenie (2+2). Nie do konca wiadomo czy uzywane sa 4 na raz czy maksymalnie tylko 2 w zaleznosci od potrzeb.

 • Mrave20, #

  Wszystko fajnie, ale telefon ciągle będzie płonął żywym ogniem jak przy 810 czy okiełznali żywioł?

 • bakczysaraj, #

  2304 w teście single core, nieźle prawie tyle co w nowym A9. Oj coś jabłuszko niedomaga :P

 • t800mm, #

  W jednym rdzeniu wydajność niemalże Apple A9, ale w multi prawie dwa razy większa... Inna sprawa że oprócz paru aplikacji w trybie VR na Gear VR nie wykorzysta się mocy tego procesora. Żaden producent gier nie będzie optymalizował produkcji nawet pod coś połowę słabszego.. W odróżnieniu na A9 bardzo szybko trafią gry robiące z niego użytek. Tu właśnie jest różnica i to coraz silniejsza dla mnie żeby spróbować i skusić się na Air 3 jak wyjdzie. Android w telefonie na razie zostanie, ale kto wie po tym jak sknocili Note 5 i nie zrobili wymienialnej baterii i slotu karty pamięci.

 • Snack3rS7X, #

  A oczywiście bateria będzie miała jeszcze mniejszą pojemność niż w poprzednim modelu, logika Samsunga, na co komu nowy procesor? Do benchmarków?!

 • R2rr0, #

  Po co się jeszcze w Snapdragona pchają skoro mają lepsze Exynosy...

 • ShifteD, #

  ja jestem za tym producentem który wkońcu zamiast rdzeni do procesora bedzie pchał amperogodziny do baterii..

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)