5 października 2018, Paweł Maziarz

EVGA Z390 Dark - producent zapowiada nietypowy pomysł na płytę do OC

Kategoria: Komputery Podzespoły Płyty główne, Tematyka: Płyty główne Intel EVGA, Producenci: EVGA

Nowa płyta zrywa z dotychczasowymi przyzwyczajeniami. Z390 Dark to konstrukcja zaprojektowana typowo z myślą o entuzjastach i overclockerach.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zbliżającą się premierę płyt głównych Intel Z390. Swój model przygotowuje również firma EVGA, ale producent próbuje podejść do tematu w nietypowy sposób. Czego możemy się spodziewać?

Nieoficjalnie wiadomo, że w planach amerykańskiego producenta jest model Z390 Dark, który jest adresowany głównie do entuzjastów i overclockerów. Na ujawnionych zdjęciach można zauważyć kilka interesujących szczegółów.

EVGA Z390 Dark

Na pokładzie znalazła się podstawka LGA 1151, dwa banki pamięci DDR4 DIMM oraz rozbudowana sekcja zasilania. Co ciekawe, wszystkie te elementy obrócono o 90 stopni (podobnie jak w niektórych płytach DFI LanParty opartych o chipsety nForce 3 i nForce 4).

EVGA Z390 Dark

Przy dolnej krawędzi laminatu wyprowadzono złącza zasilające ATX12V 24-pin oraz 2x EPS12V 8-pin. Rozwiązanie to ma ułatwić aranżację okablowania w obudowie czy po prostu składanie platformy "na pająka".

EVGA Z390 Dark

Nie mogło również zabraknąć dodatkowych przycisków, przełączników i wyświetlaczy diagnostycznych. Elementy te szczególnie powinny zainteresować overclockerów.

Pozostało jedynie wspomnieć, że premiera płyt Z390 została zaplanowana na 9 października… a przynajmniej na to wskazują nieoficjalne przecieki.

Źródło: Vince Lucido (Facebook), Jacob Freeman (Twitter)

Komentarze

  • kitamo, #

    no coz, tak obrócone zasilanie powinno byc w każdej obecnie produkowanej płycie.

  • xxx.514, #

    Nie tylko zasilanie, ale i ustawienie RAMu - z jednej strony przy wiatraku wyciągającym ciepłe powietrze z obudowy jest lepszy przepływ powietrza, choć z drugiej górne kości mogą się nagrzewać bardziej niż dolne przy braku dodatkowych wentylatorów. Intel próbował wprowadzić tego typu rozwiązanie w 2004 jako standard BTX, jednak przyjął się w zmodyfikowanej formie tylko w sektorze serwerowym. Może przyszedł czas na kolejną próbę. Niemniej jednak, świetny patent z zasileniem obróconym o 90*.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.