31 października 2018, Wojciech Kulik

Dla kogo drukarki Epson EcoTank z 5-kolorowym zestawem atramentów?

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Drukarki i skanery, Tematyka: Epson Sprzęt do firmy, Producenci: Epson

W ofercie firmy Epson pojawiły się dwa nowe urządzenia wielofunkcyjne wykorzystujące 5-kolorowy system zasilania w atrament: to L7160 oraz L7180.

Epson L7160 i L7180 to najnowsze drukarki z serii EcoTank, wykorzystujące zaktualizowany i niezmiennie opłacalny system zasilania w atrament – z pięcioma pojemnikami. Dlaczego producent wierzy, że zainteresują one profesjonalistów?

Właśnie przede wszystkim ze względu na ten 5-kolorowy system Dzięki temu, że drukarki wykorzystują zarówno czarny atrament pigmentowy, jak i czerń fotograficzną, lista potencjalnych zastosowań się wydłuża. Będzie więc można liczyć na wysoką jakość, niezależnie od tego, czy drukuje się dokumenty biurowe, raporty z rysunkami i wykresami czy też zdjęcia.

Epson L7160 tusze

Kolejne atuty to niezawodna i dająca dobre efekty głowica Micro Piezo, nie najgorsza szybkość druku (do 13 stron na minutę) i funkcja druku dwustronnego. Pozytywny wpływ na komfort użytkowania z kolei mają kolorowe wyświetlacze LCD oraz moduły sieciowe: Wi-Fi i Ethernet. Można również drukować bezpośrednio ze smartfonów i tabletów (a także z kart pamięci). 

Epson L7160
Epson L7160 

Epson L7180
Epson L7180

Zarówno L7160, jak i L7180 to urządzenia wielofunkcyjne typu 3w1, przy czym ten pierwszy model drukuje w formacie A4, a drugi oferuje A3. W obu przypadkach można też liczyć na druk na płytach CD. Jak podsumowała Magdalena Ośka, Senior Sales Manager Transactional w Epson Europe:

„Bardzo się cieszymy z wprowadzenia modeli L7160 i L7180 do naszej oferty, ponieważ są świetną propozycją dla m.in. profesjonalistów z agencji reklamowych, organizacji edukacyjnych, a także fotografów. Nowy, 5-kolorowy system zasilania atrament jest tym, czego potrzeba, by tworzyć różnorodne zdjęcia i dokumenty, a szeroki zakres funkcji usprawnia pracę”.

Źródło: Epson

Komentarze

 • Fishrman, #

  Może w końcu wprowadzą EcoTank z systemem 6-kolorowym ?
  Odpowiednik XP750/850 + EcoTank z kolorami LM i LC - koniecznie z kablowym Ethernetem.

 • Silver, #

  Ten L7180 będzie równie awaryjny jak L1800?

 • MokryN, #

  Nareszcie można DOLEWAĆ? ;)

 • BrumBrumBrum, #

  ja dolewam od modelu L100, najprostsza tylko drukarka i tylko na usb. teraz jest ona odświeżona i sprzedawana jako model L120 . ja nie narzekam. jeśli chodzi o dwie czernie, świetny pomysł. moja ma standardowy cmyk, i czarny jest trochę pigmentowy trochę barwnikowy, taki kompromis. całkiem dobrze się sprawdza. rozdzielenie czarnego na dwa to b.dobry pomysł.

  druk barwnikowy słabo wychodzi na zwykłych papierach, bo cały barwnik wsiąka. gdyby był pigment, zostałby na wierzchu. na papierze foto, ktoś kto to ogląda musi dobrze się znać aby odróżnić fotki od wydruku. wiele osób się nabiera :) chyba że zajrzy od razu na odwrotną stronę papieru.

 • BrumBrumBrum, #

  można dolewać od dawna. pierwszym takim modelem był L100 i ja go mam do teraz. teraz L120 po liftingu.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.