11 września 2018, Wojciech Kulik

27-calowy monitor (nie tylko) dla grafika - EIZO ColorEdge CG279X

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Monitory, Tematyka: EIZO Sprzęt do firmy, Producenci: EIZO

EIZO ColorEdge CG279X to 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, obsługujący HDR, oferujący pokrycie 98 proc. przestrzeni DCI-P3 i wyposażony w kalibrator.

Przede wszystkim profesjonaliści, dla których wierność odwzorowania kolorów jest kluczowa, powinni zainteresować się modelem EIZO ColorEdge CG279X. To bardzo dobry monitor, a przynajmniej można żywić nadzieję, że taki właśnie będzie.

EIZO ColorEdge CG279X to monitor z 27-calowym panelem typu IPS, cechujący się rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli, co oznacza dużą przestrzeń roboczą i wysoką szczegółowość (zagęszczenie 109 ppi). Oferuje jasność na poziomie 350 cd/m2 i kontrast o współczynniku 1300:1. Jeśli zaś chodzi o gniazda, to do dyspozycji użytkowników oddano DVI-D, HDMI, DisplayPort i USB typu C.

Model ten został stworzony przede wszystkim z myślą o użytkownikach, którym zależy na wygodzie (stąd ergonomiczna podstawka) i wiernym odwzorowaniu kolorów. Obsługuje 10-bitowy sygnał, wyświetla kolory na podstawie 16-bitowej tablicy LUT, może pochwalić się pokryciem 98 proc. przestrzeni DCI-P3 i – przynajmniej według zapewnień producenta – oferuje głęboką (jak na LCD) czerń.

Monitor jest w stanie wyświetlać treści HDR (dzięki obsłudze HLG i PQ, czyli Hybrid Log-Gamma i Perceptual Quantization), pozwala więc też na ich edycję. Profesjonaliści na pewno skorzystają również z dołączonego kaptura, którego zadaniem jest eliminacja ilości refleksów świetlnych, które mogłyby padać na ekran. Ale to jeszcze nie wszystko.

EIZO ColorEdge CG279X monitor

ColorEdge CG279X oddaje również do dyspozycji użytkowników wbudowany kalibrator i aplikację ColorNavigator 7 do zarządzania kolorem. –  „Użytkownicy mogą jednocześnie kalibrować wszystkie tryby wyświetlania kolorów, określić harmonogram kalibracji i zarządzać jakością kolorów w środowiskach wielomonitorowych za pomocą tylko jednej aplikacji”, jak czytamy w zapowiedzi.

Urządzenie zostało również wyposażone w czujniki temperatury wewnątrz i na zewnątrz monitora. Wykorzystując te dane ColorEdge CG279X może automatycznie i w czasie rzeczywistym regulować gradacje, kolor, jasność i inne parametry. Za precyzję wyświetlanego obrazu odpowiada opatentowana przez EIZO technologia DUE (Digital Uniformity Equalizer). 

Rynkowy debiut monitora został zaplanowany na tegoroczny listopad.

Źródło: Alstor, EIZO

Komentarze

 • derekpl, #

  Nie chca straszyc :)

 • victordeleco2, #

  Jak to eizo cena pewnie wysoka, ale jakość też top

 • gospek, #

  2.199 Euro

 • Berry, #

  Chętnie bym przygarnął Eizo jednak o stosunku 16:10. Obecnie posiadam już leciwe Eizo o proporcjach 16:9 i żałuję, że nie zakupiłem innej wersji :/

 • TheMaverickMX, #

  Do czego służą te daszki co są po bokach oraz na górze? Wiele monitorów dla grafików są w nie wyposażone.

 • Berry, #

  Niwelują odblaski na ekranie

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.