3 lipca 2012, Czarny Iwan

East vs. West: A Hearts of Iron Game: nowa gra strategiczna studia Paradox

Kategoria: Gry

Zimna Wojna od Paradoxu

Studio Paradox, znane z takich produkcji jak seria Europa Universalis planuje wydanie strategii zatytułowanej East vs. West: A Hearts of Iron Game. Gra powstaje w studio BL-Logic.

Fabuła gry ma obejmować głównie okres zimnowojenny, ale kalendarz wydarzeń rozpoczyna się w roku 1946. Granicą ma być 1991 rok, w którym to Armia Radziecka dokonała interwencji na Litwie, tzw. Wydarzenia styczniowe.

W rozgrywce wykorzystane zostaną alternatywne wersje pewnych incydentów i wydarzeń, znanych z kart historii, pomiędzy państwami bloku zachodniego i wschodniego.

East vs. West: A Hearts of Iron Game mapa gra
Prawdopodobny teatr działań w grze East vs. West: A Hearts of Iron Game

Do sprawnego poruszania się po teatrze działań East vs. West użytkownik będzie musiał opanować szereg umiejętności, łącznie z dyplomacją i szpiegostwem. Równie istotny będzie wątek ekonomiczny, umiejętność manewrowania różnorakimi formacjami wojsk i taktyka.

Oczywiście głównym zagrożeniem ma być niebezpieczeństwo zagłady nuklearnej. Gra bazuje na silniku Clausewitz znanym z ostatniej gry Parodoxu, czyli Crusader Kings II.

Czołgi w Gdańsku fotonova
Pojazdy opancerzone w Gdańsku w 1970 roku. Gotowy scenariusz? (fot. FOTONOVA)

Ekipa BL-Logic wysmażyła dwa lata temu tytuł o podobnie brzmiącym do dzisiejszego bohatera tytule, a mianowicie Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game. Była to również strategia wojenna, mocno nawiązująca do tytułu Paradoxu - Hearts of Iron.

Arsenal of Democracy okazała się dobrą grą, która na popularnym serwisie skupiającym oceny graczy i branży - metacritic - osiągnęła 8.3 punktu na 10. Oczywiście ta ocena nie gwarantuje sukcesu kolejnej gry panów z BL-Logic, ale na pewno jest jakąś wskazówką i pozytywnym sygnałem odnośnie nowego projektu.

Aktualnie brak informacji o dacie premiery East vs. West: A Hearts of Iron Game. Zapewne poznamy ją w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
 

Więcej o grach:

Źródło: rockpapershotgun, fotonova

Komentarze

 • Blackshmith, #

  Swietnie dobrany okres czasu choc mogl by byc dluzszy

  mam nadzieje ze Polska niebedzie tak uposledzona z badaniami jak HOI

 • Damian Szymański, #

  Pamiętam EU i Herts of Iron (wszystkie części) :)

 • kubas246, #

  Mi tam bardziej podobał się styl graficzny z HoI2 niż Crusader Kings 2. PS. Grał ktoś w HoI2 i wie jak pozbyć się tych ścin (po paru latach rozgrywki gierka zaczyna przycinać niemiłosiernie, w HoI3 tego nie ma ale tam znowu nie ogarniam tych całych powiązań między armiami).

 • Perun, #

  Łezka w oku się kręci na myśl o EU i EU2 :>

 • Modok, #

  Może być ciekawie.

 • UnitedTerror, #

  No w końcu zimna wojna od paradoxu :D czekam na dalszy rozwój niewątpliwie zanabędę drogą kupna jeżeli będzie dobre .

 • 17kamil175, #

  Mam nadzieje,że gra szybko się ukaże. Już nie mogę się doczekać :D

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap