7 grudnia 2017, Martyna Szweda

East Game United już w ten weekend

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: e-Sport League of Legends CS:GO

9 grudnia Białystok stanie się centrum polskiego esportu.

W stolicy Podlasia odbędzie się bowiem 10 edycja East Game United. Na imprezie oprócz esportowców spotkamy także fanów gamingu, miłośników fantastyki, zwolenników gier retro, a także tych bez prądu. Planowany jest również tematyczny Game Jam, konkursy z nagrodami, oraz ogłoszenie zwycięzcy FreeGalaktus2017.

Główną atrakcją wydarzenia są oczywiście turnieje e-sportowe. Na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku zobaczymy ponad 400 graczy zmagających się w następujących tytułach:
Counter-Strike: Global Offensive, Hearthstone, StarCraft II, League of Legends, FIFA 18, czy Tekken 7. Łączna pula nagród turniejowych wynosi 50 tys. złotych.

Rozgrywki będzie można śledzić na oficjalnym kanale.

Na miejscu zobaczymy m.in. Unicorns, Pact, Codewise i PRIDE, które przyjedzie promować Talent Academy. Mecze będziemy mogli obejrzeć ze znakomitym komentarzem  Fryderyka „Veggie” Kozła i Łukasza „Prawusa” Ganczewskiego.

Impreza nie samym esportem żyje. Na odwiedzających czeka masa atrakcji m.in. strefa wolnego grania oraz otwarte turnieje amatorskie z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie można przetestować technologię VR, pościgać się wirtualnymi samochodami, czy pograć na padzie w War Thundera. 

Jedną z lokalnych atrakcji są Mistrzostwa Podlasia w Munchkina, a każdy z gości imprezy będzie mógł spróbować swoich sił w grach bitewnych, planszowych i karcianych. Jak to na takich imprezach bywa, będzie można również kupić sprzęt, gry planszowe czy gadżety po promocyjnych cenach.

Ważnym elementem imprezy będzie Game Jam - projekt polegający na zrzeszeniu twórców gier i próbie wspólnego stworzenia grywalnej produkcji w ciągu 30 godzin.

W trakcie imprezy poznamy również zwycięzcę międzynarodowego konkursu na najlepszą grę niezależną mijającego roku - FreeGalaktus 2017. Spośród 125 zgłoszonych gier z 35 krajów wyłonieni zostaną dwaj zwycięzcy, którzy prócz tytułu najlepszej produkcji indie, otrzymają cenne nagrody.

Komentarze

 • hex3n, #

  Czemu to wydarzenie nie nazywa się Central game United?

 • jonny2003, #

  Pomyśl...
  To przecież jest we wschodniej Polsce a nie centralnej...

 • Silver, #

  W Białymstoku silniej widać wpływy wschodnie (w ujęciu historycznym oraz architektonicznym). Nic nie mam do tego miasta - bardzo ładne i inne powinny się uczyć jeśli chodzi o ilość zieleni.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.