20 marca 2019, Paweł Maziarz

Duża aktualizacja rankingu procesorów - dodaliśmy nowe modele Intel i AMD

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory, Tematyka: Procesory AMD intel AMD Na Topie Procesory Intel Intel Coffee Lake AMD Ryzen Intel Core X AMD Ryzen Threadripper, Producenci: intel AMD

Ranking procesorów to przydatne narzędzie dla mniej doświadczonych czytelników - znajdziecie tutaj już prawie 250 modeli Intel i AMD.

Przez ostatnie miesiące na rynku pojawiło się sporo nowych procesorów Intela i AMD. Wiemy jednak, że mniej doświadczeni czytelnicy mogą mieć problem z rozeznaniem aktualnej oferty producentów, więc postanowiliśmy zaktualizować nasz ranking procesorów o najnowsze modele dla komputerów PC.

Ranking CPU to przydatne narzędzie dla mniej doświadczonych czytelników, w którym można sprawdzić specyfikację, orientacyjną wydajność i ceny procesorów. Dodatkowo użytkownicy mogą tutaj porównać ze sobą dwa dowolne modele.

Ranking CPU

W najnowszej aktualizacji rankingu dodaliśmy układy Intel Core 9. generacji, odświeżone procesory Intel Core X, a także topowe jednostki AMD Ryzen Threadripper 2000 i ekonomiczne AMD Athlon 200GE – łącznie jest tam już prawie 250 modeli, co stanowi naprawdę obszerną bazę do porównywania jednostek. Nie powinniście więc narzekać na braki w naszej bazie.

Przy okazji nastąpiły duże zmiany na podium rankingu, bo pojawił się tutaj: 32-rdzeniowy AMD Ryzen Threadripper 2990WX, 24-rdzeniowy AMD Ryzen Threadripper 2970WX i 18-rdzeniowy Intel Core i9-9980XE. Mówimy o najwydajniejszych modelach z segmentu konsumenckiego, które są dostępne dla zwykłego śmiertelnika (wprawdzie Intel jakiś czas temu wydał 28-rdzeniowy model Xeon W-3175X, lecz jeszcze nie jest on dostępny na naszym rynku).

AMD Ryzen 3000

Wiemy, że nadchodzące miesiące mogą przynieść spore zmiany na rynku procesorów. Na połowę roku została zaplanowana premiera 3. generacji układów AMD Ryzen, a później pojawi się również 3. generacja topowych modeli AMD Ryzen Threadripper. Intel nie zamierza jednak tak łatwo odpuszczać, bo w kuluarach już mówi się o wprowadzeniu 10-rdzeniowych układów Comet Lake.

Źródło: inf. własna

Komentarze

 • Premek1804, #

  A o GPU pamietacie ?

 • Adriian, #

  Niech wreszcie zaktualizują Komparator GPU. Ile jeszcze będziemy czekali?

 • patrykk, #

  Po wybraniu opcji Cinebench R15 1CPU widać, że pod względem wydajności 1 wątku AMD jest nadal do tyłu nawet względem Intel Core i5-9400F

 • luk108, #

  No i co z tego? Te CPU są do pracy wielowątkowej. Takie procesory zawsze bedą miały słabszy 1 wątek. Patrz INTEL Xeon.

 • Marek1981, #

  Tak tak... nie wiesz co piszesz. W przeciwieństwie do Ciebie ja mam na testach te wydajne procki od Intela i jest porażka. Działają szybko ale tylko krótki czas, potem wyniki spadają na łeb. Intel wiedział co robi dając WC 1500W, w stacjach roboczych to słaby produkt.

 • BrumBrumBrum, #

  tak, to prawda. tyle że cinebench jest zoptymalizowany na multi core, więc wydajność na 1c zupełnie traci tu jakie kolwiek znaczenie. bardziej zaczyna się liczyć jak szybko przetwarzasz dane na 1W mocy, i tutaj niestety (a może na szczęście?) intel jest ogromnie zacofany.

  także do gier tak szczerze mówiąc mało kto kupuje top topów CPU bo to są koszmarne koszty. przy założeniu danej wydajności, o wiele taniej zapłaci się za wydajnościowy odpowiednik AMD, nawet jak się uprzesz przy wydajności na 1C.

 • machola007, #

  zaktualizujcie wreszcie GPU

 • Ciekawski_, #

  2 Pierwsze miejsca AMD. W pierwszej 10: 6 AMD, 4 Intel.
  I pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu AMD nie istniało w segmencie "HEDT".

 • Virtus, #

  Dziwny jest ten ranking. Core i9-9900K gdzie?

 • baren, #

  Wg testów PC Lab z kręconego na 5 GHz wyciągnął 2166 punktów. W innych testach było już tylko 2008 punktów. Kosztuje ok. 2,4 k. Jego umieszczenie totalnie udowodniłoby dziadostwo polityki Intela.

 • kombajn, #

  Jak to gdzie, ślepy jesteś? Na 12 miejscu w Cinebench R15 multi i na pierwszym w R15 single

 • baren, #

  Fakty są takie, jakie są:) ; najdroższy czerwony jest o ponad tysiaka tańszy od procka Intela posiadając o blisko 40% większą wydajność. Koszty płyt głównych na zbliżonym poziomie. Za ok. 40% ceny tegoż niebieskiego zdziercy można kupić procek AMD słabszego o ok. 15%. Kolejny AMD’ek słabszy o kolejne ok. 1,5% (półtora tym razem, nie piętnaście) kosztuje już niespełna jedną trzecią topowego Intela. Przy okazji procesory czerwonych są pozbawione pewnych dziwnych luk zwanych np. backdoorami ;) W rankingu najwydajniejszych procesorów, Inteli w przyzwoitych cenach w ogóle brak.
  I kto tu czesze ludzi z kasy a kto jest idiotą?

 • Pankracy666, #

  Konkurencja jest wspaniała, szczególnie dla nas konsumentów ;).

  AMD do boju! Teraz GPU! :)

 • baren, #

  Xeon W-3175X o którym wspomnieliście i który być może będzie konkurencją do wydajności ryżych wg różnych danych może kosztować nawet 6 k. Tyle, że funtów. Póki co, to przed brexitem i tak będzie to kilkadziesiąt k PLN. Dostępność będzie bardzo ograniczona, a koszt płyty głównej to będzie już kosmos.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap