12 sierpnia 2017, Wojciech Kulik

Dragon Age 5 w planach

Kategoria: Gry, Tematyka: Dragon Age BioWare RPG gra akcji, Producenci: BioWare

...A jeśli Dragon Age 4 jest już na zaawansowanym etapie, to i część szósta jest planowana. Trochę to zawiłe, ale już spieszymy z tłumaczeniem.

Zaraz, zaraz, ale przecież jeszcze nie ma nawet „czwórki”. To prawda, ale ekipa BioWare wierzy w swoje uniwersum Dragon Age i planuje kolejne części ze sporym wyprzedzeniem.

Seria Dragon Age nigdzie się nie wybiera i będzie rozwijana przez BioWare (a przynajmniej twórcy chcieliby, żeby tak było). Choć na razie światło dzienne ujrzały tylko trzy części, a o czwartej wiemy tylko tyle, że powstaje, to w głowach twórców są już podobno pomysły na jej kontynuację, a może i kontynuację jej kontynuacji. 

Skąd takie stwierdzenie? Otóż dyrektor kreatywny marki, Mike Laidlaw, napisał na Twitterze, że tworząc jedną część, planowane są już przynajmniej dwie kolejne. Skoro trwają obecnie prace nad czwartą odsłoną, to taką zapowiedź można rozumieć jako istnienie planów przynajmniej do „szóstki”, a do „piątki” to już na pewno (przy czym ten scenariusz zakłada, że Dragon Age 4 jest na bardzo wczesnym etapie).

Zanim szósta część, czy nawet piąta, to światło dzienne musi jeszcze ujrzeć „czwórka”. Niestety najprawdopodobniej trochę jeszcze przyjdzie nam na nią poczekać. Teraz priorytetem jest bowiem Anthem zapowiedziane podczas E3. Nieoficjalnie mówi się, że kolejny Dragon Age może pojawić się gdzieś w 2019 roku. Piąty więc pewnie nie prędzej niż za 5 lat. Ale grunt, że jest plan. Miłośnicy serii mogą odetchnąć z ulgą.

Źródło: Eurogamer, GameRant

Komentarze

 • tomangelo, #

  Po porażce Andromedy i Inkwizycji która przeszła bez większego zaskoczenia nie mają innego wyjścia, niż zrobić porządnego RPGa.

 • ALEKS_D_RAVEN, #

  Wystarczy by zmienić silnik na bardziej plastyczny. Frostbite daje niezłą grafę ale kto wie ile się musieli namęczyć by podstawowe rzeczy zaimplementować.

 • czorcik696, #

  Może nie będę oryginalny, ale... GDZIE KOTOR!?

 • entropic, #

  nie bedzie nastepnego kotora bo jego role przejal swtor, gdzie jest spory nacisk na kampanie fabularna dla pojedynczego gracza, swoja droga dla fanow kotora mocno polecam, podstawka jest f2p a za oplacenie jednego miesiaca dostaje sie dostep do calego wydanego contentu na zawsze

 • Dudi4Fr, #

  EA nie robi czasem jakiegoś open word/rpg w świecie SW?

 • mutissj, #

  pierwsza cześć była i jest doskonała w każdym aspekcie

 • Kenjiro, #

  Pierwsza część była całkiem niezła, ale do doskonałości bardzo dużo jej brakowało.
  Z jednej strony miała wiele fajnych rozwiązań, ale z drugiej technicznie wyglądała na nieco tylko bardziej rozwinięty silnik Aurora rodem z Neverwinter Nights 2.
  Poza tym wprowadzała mnóstwo grind-questów, a kontakty z kompanami sprowadzały się do prezentów i paru zadań, gdzie cała reszta gry była nieważna.
  Tak więc miała sporo pozytywów, ale techniczne wykonanie i pobłażliwe potraktowanie reszty zdecydowanie nie pozwalają postawić tej gry w kategorii "doskonałych".

  PS. Dużo lepsze wrażenia dawał system sympatii wśród postaci w serii Ishar, niż "kupowanie" punktów przyjaźni/miłości w DA.

 • Fiona, #

  Popsują , nie popsują, popsują , nie popsują.......

 • Marucins, #

  Czyżby szykowała się kolejna wspaniałomyślność na podobieństwo Mass Effect Andromeda

 • Dudi4Fr, #

  Kiedyś Bioware było wyznacznikiem jakości jeśli chodzi o RPG ale od kiedy EA jest za sterami i liczy się tylko kasa...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.