16 października 2017, Mateusz Tomczak

Dobra sprzedaż smartfonów Nokia - nadal tak lubimy tę markę?

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Nokia, Producenci: Nokia

HMD Global szacowało, że w ciągu roku uda się sprzedać 10 milionów smartfonów. Wygląda na to, że może się udać.

Od powrotu na rynek smartfonów z logo Nokia minęło już sporo czasu. Pora zatem na pierwsze podsumowania, które okazują się dla HMD Global całkiem optymistyczne.

Wprowadzając do sklepów pierwszy model (w lutym tego roku), HMD Global szacowało, że w ciągu roku uda się sprzedać 10 milionów smartfonów. Początkowo wydawało się, że nie ma szans na realizację tego celu. Teraz wiele wskazuje na to, że jednak się uda.

I to mimo dość skromnej liczby modeli, jakie HMD Global przygotowało. Wedle najnowszych danych, na ten moment sprzedano około 4 miliony smartfonów z logo Nokia. Zainteresowanie klientów ma jednak tendencję wzrostową i szacuje się, że nic się w najbliższych miesiącach nie zmieni. To zresztą warunek konieczny do tego, aby założenia HMD Global zostały zrealizowane.

Sprzedaż smartfonów z logo Nokia:

 • Q1 2017 (tylko Chiny) - 0,1 mln
 • Q2 2017 - 1,4 mln
 • Q3 2017 - 2,5 mln
 • Q4 2017 - 3,5 mln (przewidywania)

Nokia 8

Spore nadzieje pokładane są jak zawsze w okresie świątecznym. I nawet jeśli ostatecznie w rok od debiutu nie uda się sprzedaż 10 mln smartfonów to sprzedaż i tak określana będzie jako dobra. Tym bardziej, że nowe modele są delikatnie mówiąc dość średnimi propozycjami. Przypomnieć wystarczy nasze testy Nokii 3 i testy Nokii 5, nieco lepiej wypada Nokia 6 oraz również sprawdzana przez nas Nokia 8.

Gdzie zatem tkwi sekret takiego obrotu spraw? Chociaż „nowa” Nokia przeszła w chińskie ręce, klienci wciąż zdają się z cenioną przed laty marką sympatyzować.

Źródło: phonearena

Komentarze

 • topiq, #

  Ze swojej strony czekam na Nokię 7 ze snapem 6xx (taki androidowy odpowiednik Lumii 735, która jest świetna ale działa na umarłym W10M), bo 5 i 6 na Snapie 4xx to słabizna, a Nokia 8 wychodzi dość drogo. Do tego aparat w Nokii 8 mimo współpracy z Zeiss tyłka nie urywa. W dzień jeszcze całkiem całkiem, ale w nocy tragedia, bardzo wolno też działa i ostrzy, zrobić nieporuszone zdjęcie w ruchu (3 latka, bez ADHD) nie sposób. Do tego ekrany IPS, nosz przecież stare Lumie wspomniana 735, 8xx i 9xx miały już AMOLEDy. Oczywiście to że czekam nie znaczy, że takie coś wyjdzie. Jednak zarówno cenowo jak i sprzętowo między Nokią 6 a 8 jest spora przepaść, takie zagrania to MS miał jak już klepał swoje Lumie bez nazwy Nokia. Do marca mam czas z abonamentem, ale coś czuję, że znów wezmę sam SIM na rok...

 • Rico71, #

  Słusznie prawisz, bracie! ;) NOKIA 7 ma sporą niszę pomiędzy 6 a 8, ciut słabszy procesor niż w ósemce, ale dużo lepszy niż w szóstce, do tego wykonanie i bateria na dwa trzy dni i wrócę do Nokii. Ostatnia 925 już z MS bardzo dobrze mi służyła, zadecydował system olewany przez samego producenta, teraz dajcie NOKIĘ 7 tak pomiędzy 1200 a 1500 zeta i będę w lecie kończył abonament... ;)

 • 1tapir, #

  Procesor jest tylko sd 430 w 6 i 5, ale wszystko zależy od tego do czego będzie wykorzystywany. Sam zakupiłem 6 i w moim przypadku nie było sensu kupować z lepszym procesorem, bo gry nie mam zamiaru instalować. Aparat w 6 do sytuacji codziennych w zupełności wystarcza.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)