13 stycznia 2019, Mateusz Tomczak

Dlaczego w dobie DLC nowy God of War nie zostanie rozbudowany?

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4, Tematyka: SONY przygodowa gra akcji DLC, Producenci: SONY

Pomysłu nie zabrakło. Szybko okazało się jednak, że był on zbyt ambitny i zamiast dodatku trzeba by zacząć mówić o oddzielnej grze.

DLC to już od dłuższego czasu nieodłączna część rynku gier. Większość producentów i wydawców widzi w tym rozwiązaniu spore zyski. Większość bo już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, iż w przypadku nowego God of War nie będzie można liczyć na popremierowe dodatki fabularne. Teraz wyjaśniono dlaczego.

W ostatnim wywiadzie wątpliwości rozwiał Cory Barlog, główny reżyser gry. Jak stwierdził, pomysłu nie zabrakło. Szybko okazało się jednak, że był on zbyt ambitny i zamiast dodatku trzeba by zacząć mówić o oddzielnej grze. Mogłyby być to coś więcej (pod względem zawartości) niż na przykład The Last of Us: Left Behind [samodzielny dodatek do The Last of Us - przyp. red.].

„Wyszłoby na to, że dodatek przerodzi się w samodzielną grę. Wszyscy mi mówili, słusznie, że to szalone, że to nie jest DLC, że jest trochę za duże.”

Być może to jeden z nielicznych przypadków, kiedy gracze będą rozczarowani z powodu braku DLC. Nowy God of War spotkał się bowiem z bardzo ciepłym przyjęciem. Najlepiej świadczy o tym zresztą sprzedaż, która przekroczyła oczekiwania Sony.

Źródło: dualshockers

Sonda

Kupujesz dodatki do gier?

 • 3
 • 42
 • 11
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Pioyer, #

  bo mysla o tym w kategorii DLC, zamiast dodatkow z starych dobrych czasow

 • Dragonik, #

  Kurła, kiedyś to były dodatki.

 • czorcik696, #

  Wolę, żeby ten czas poświęcili na kontynuację. Nie mogę się już doczekać.

 • LukisK, #

  Ja jak gram w gre SP to po przejściu głównego wątku już raczej nie wracam do gry bo wyszło DLC szczególnie jeśli by to znaczyło przejście gry na nowo, dlatego sporo gier gram po roku czasu nawet jak już wyjdą wszystkie DLCki i kupuje wersje GOTY (Assassin Creed, Wiedźmin)

 • Po1nter, #

  Ja na razie wyczekuję nowych przygód z Sesson passa do Assasyna i Tomb Raider. Ale wychodzą zdecydowanie za rzadko. Sztucznie podtrzymują grę przez kolejny rok. Wolałbym dostać wszystko w jednym pakiecie po roku albo pół niż tak raz na 2 msc zagrać wątek który zajmuje mi w przypadku Assasyna max 6h albo jeden grobowiec z Tomb Raider na 1h.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.