11 maja 2018, Wojciech Kulik

DJI i Microsoft chcą nam dać drony z „supermocami” dla przemysłu

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Technologie i Firma Drony, Tematyka: Microsoft sztuczna inteligencja Sprzęt do firmy DJI Innowacje w firmie, Producenci: Microsoft DJI

Firmy DJI i Microsoft wspólnie pracują nad zestawem narzędzi, dzięki którym możliwe będzie optymalne wykorzystanie dronów i sztucznej inteligencji w przemyśle. – „To oszczędność czasu i pieniędzy”, zapowiadają.

Najlepsze drony już dziś znajdują profesjonalne zastosowania – korzystają z nich policjanci, ochroniarze, rolnicy czy ekolodzy. Wkrótce mogą one stać się jeszcze bardziej funkcjonalne, w wyniku współpracy firm DJI i Microsoft.

Gigant z rynku dronów i gigant z sektora oprogramowania stworzą wspólnie pakiet narzędzi programistycznych SDK (Software Development Kit), który zwiększy możliwości operatorów. Pojawi się opcja kontrolowania drona lub ich zespołu z poziomu komputera z systemem Windows 10, a wraz z nią szereg funkcji.

Korzystając z „DJI SDK for Microsoft” operator będzie mógł w czasie rzeczywistym oglądać wideo rejestrowane przez kamery zamontowane na dronach, a w tym samym czasie sztuczna inteligencja Azure IoT Edge będzie mogła analizować to, co jest widoczne na materiale, aby na przykład odnajdywać anomalia.

Celem jest umożliwienie klientom przemysłowym dostosowania oprogramowania do konkretnych potrzeb. Dzięki temu mają oni mieć możliwość optymalnego wykorzystania zarówno dronów, jak i sztucznej inteligencji. 

„To rozwiązanie mogłoby pomóc firmom zaoszczędzić czas i pieniądze” – powiedział Sam George, dyrektor Azure IoT Enginnering, podając przykładowe branże: rolnictwo, budownictwo i bezpieczeństwo publiczne.

Aby zmaksymalizować funkcjonalność, niestandardowe aplikacje oparte na „DJI SDK for Microsoft” będą mogły pobierać dane nie tylko z kamer pokładowych, ale też rozmaitych czujników. Premiera pełnej wersji została zaplanowana na tegoroczną jesień.

Źródło: Digital Trends, Microsoft. Foto: DJI

Komentarze

  • DreamerDream, #

    Teraz mi naszła taka myśl. Takie drony mogą być idealnym narzędziem do nielegalnego przemytu przez granicę. Polecisz sobie takim jak najwyżej jak możesz, nikt raczej z lornetkami 24/7 nie paczy w niebo, więc zobaczą małe coś, pomyślą, że to jakiś ptak i profit xD

  • sabaru, #

    Oni już dawno drony do przemytu wykorzystują.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.