22 września 2017, Wojciech Kulik

Divinity: Grzech Pierworodny II z szansą na tytuł „RPG roku”

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: RPG Larian Studios, Producenci: Larian Studios

Niewykluczone, że Divinity: Grzech Pierworodny II stanie się też jednym z tytułów w galerii najlepszych gier RPG wszech czasów.

Dostępna od tygodnia w pełnej wersji gra Divinity: Grzech Pierworodny II ma spore szanse na to, by zdobyć tytuł „RPG roku”. Już teraz jej twórcy mogą mówić o kilku sukcesach.

Przede wszystkim trzeba podkreślić to, że zainspirowane klasycznymi erpegami (także tymi papierowymi), a zarazem pełne świeżości dzieło ekipy Larian Studios zbiera naprawdę pozytywne oceny. Może pochwalić się średnią (z kilkunastu ocen) 9,4/10 na Metacritic i takim samym wynikiem na Steamie (gdzie notę wystawiło już prawie 7 tysięcy graczy).

Eurogamer nazwał grę „majstersztykiem”, Game Informer widzi w nowym Divinity nie tylko najlepsze RPG tego roku, ale też jedno z najlepszych w historii, a IGN nie może się nadziwić, jak twórcom udało się połączyć ducha Wrót Baldura, swobodę rozgrywki, emocjonującą walkę i wciągającą opowieść, dzięki czemu chce się grać i grać… 

Divinity: Grzech Pierworodny II do tego świetnie się sprzedaje. To największy debiut Larian Studios, jako że w ciągu pierwszych czterech dni gra znalazła prawie 500 tysięcy nabywców (co jest trzy razy lepszym wynikiem niż ten osiągnięty przez pierwszą odsłonę). Tytuł utrzymuje się też na podium bestsellerów na Steamie i GOG-u.

Autorzy na swoją listę sukcesów mogą dopisać jeszcze jeden. Wystarczyło kilka dni, a gra Divinity: Grzech Pierworodny II pobiła steamowy rekord wszech czasów, jeśli chodzi o liczbę osób grających równocześnie w klasyczne RPG. Liczba ta wyniosła 85 493. To robi wrażenie.

A wy już graliście?

Źródło: Metacritic, Steam, VentureBeat

Komentarze

 • Chiny_X, #

  Tragiczne są te głosy postaci, jak i lektora.

 • Kenjiro, #

  Poczekam na polską wersję z lekką niecierpliwością ;).

 • pavlospll, #

  Póki co rpg roku jest dla mnie najnowszy torment. Nie wyszła w tym roku chyba żadna gra, przy której tak świetnie się bawiłem. Kwestie egzystencjalne zryły mi beret plus niesamowity klimat. Mam nadzieje, że te Divinity okaże się lepsze bo dobrych gier nigdy dość jednak poczekam na spolszczenie. Niby angielski znam, ale nie perfekcyjnie, a w rpg teksty to podstawa

 • Massacrul, #

  Teksty to podstawa, dlatego trzeba to usłyszeć w originale a nie marnej jakości spolszczeniu.

 • papuas, #

  Oczywiście najlepszą opcją będą polskie napisy.

  Tylko nie dubbing ....

 • pavlospll, #

  Szczerze walka wygląda średnio, jest turowa, ale bardzo żmudna, jednak całą grę da się przejść bez, ani jednej walki poza wyjątkami którymi można policzyć na palcach jednej ręki.

 • Fiona, #

  Dla mnie póki co najlepsze jest :Pillars of Eternity

  Torment mnie rozczarował deczko.

  A nie wydanie tej gry w pl. - plama jeśli chodzi o dystrybutorów, także tu jak nigdy kibicuję tym z pod bandery z trupią czaszką.

 • KENJI512, #

  Dokładnie, Pillarsy sa całokształt z świętej trójcy chyba wygrywają, potem Tyranny sa inne, wciągające podejście do świata... a na koniec Torment, który dla mnie raczej okazał się niewypałem, chociaż z przyjemnością przeszedłem całego. Jednak spodziewałem się po nim więcej, brakowało chyba systemu dungeons and dragons...

  A swoją drogą - jaką postać polecacie na pierwsze przejście? (tylko bez spoilerów)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.