4 lipca 2018, Wojciech Kulik

Dell MS819 to mysz z czytnikiem linii papilarnych

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Myszki, Tematyka: Dell Bezpieczeństwo w firmie Sprzęt do firmy, Producenci: Dell

Przede wszystkim profesjonaliści mogą być zainteresowani najnowszą propozycją amerykańskiego producenta. Myszka Dell MS819 została bowiem wyposażona w czytnik linii papilarnych kompatybilny z Windows Hello.

Gdy ma się na komputerze ważne pliki, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. Jeśli dostępu strzeże zwykłe hasło, trudno nazwać to przeszkodą nie do pokonania, ale odcisk palca to już coś innego. W sytuacjach, gdy nie ma się czytnika, dobrym rozwiązaniem ma być Dell MS819, czyli najnowsza myszka do biura i domu tego amerykańskiego producenta.

Dell MS819 góra

W jaki sposób MS819 rozwiązuje problem? W najprostszy z możliwych, a więc po prostu oferując właśnie czytnik linii papilarnych. Został on umiejscowiony pod scrollem i może zostać wykorzystany w usłudze Windows Hello. O bezpieczeństwo rozwiązania dbać ma z kolei 256-bitowe szyfrowanie AES. Gryzoń jest również zgodny ze standardem FIDO (więc „pozwala szybko i bezpiecznie płacić online”, tłumaczy Dell).

Dell MS819 mysz

Dell MS819 nie jest pierwszą myszką z czytnikiem linii papilarnych, ale ma ona przyciągać użytkowników także innymi cechami. Przede wszystkim ergonomiczną, łukowatą konstrukcją, ciekawą stylistyką i precyzyjnym sensorem optycznym, pracującym w rozdzielczości 1000 DPI. A cena? Na stronie amerykańskiej odnajdujemy kwotę 49,99 dolarów, na polskiej zaś… 316,11 zł (ale może wcale nie trzeba się tym sugerować). 

Źródło: Dell

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.