4 maja 2016, Wojciech Kulik

Dawn of War III zapowiedziane - pierwszy zwiastun [AKT.]

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: SEGA Warhammer 40K Relic Entertainment Zwiastuny gier strategia, Producenci: SEGA Relic Entertainment

Ekipa Relic Entertainment powraca z trzecią odsłoną świetnej serii strategicznej w świecie Warhammer 40.000.

AKTUALIZACJA [04.05.2016]: Studio Relic Entertainment poinformowało, że oprócz kampanii fabularnych pojawią się również tryby sieciowe – kooperacja i rywalizacja. Przy okazji opublikowano trzy pierwsze screeny, które możecie obejrzeć w galerii umieszczonej w treści oryginalnego newsa.

NEWS [03.05.2016]: Miłośnicy strategii w świecie Warhammer 40,000 mają ogromne powody do radości – firma SEGA oficjalnie zapowiedziała grę Dawn of War III.

Na wstępie bardzo dobra wiadomość – za trzecią odsłonę serii Dawn of War odpowiada ta sama ekipa, a więc Relic Entertainment. Twórcy zapowiadają brutalną, ale i klimatyczną rozgrywkę. W tym przekonaniu utwierdza nas też pierwszy zwiastun gry, poprzedzony taką oto zapowiedzią;

„Poznaj koszmar brutalnej galaktycznej wojny. Patrz, jak pole bitwy ożywa, aby wkrótce ustąpić miejsca śmierci – oto kosmiczni marines, Eldarzy i orkowie zanurzają się coraz bardziej w mroku niekończącej się wojny”.

Pierwsza od 7 lat odsłona serii Dawn of War łączyć ma najlepsze elementy swoich dwóch poprzedniczek, a więc między innymi: świetny klimat, potyczki na dużą skalę, szerokie opcje modyfikacji i rozwoju oraz system konstrukcji baz. 

Ekipa Relic Entertainment przygotowuje trzy kampanie fabularne - po jednej na każdą frakcję. Będą to Orkowie dowodzeni przez Gorgutza, Kosmiczni Marines na czele z Gabrielem Angelosem oraz Eldarzy, których w boju prowadzi Macha. Niestety na konkrety musimy poczekać (najpewniej do E3).

Dawn of War III frakcje

I co wy na to?

Źródło: Relic Entertainment, SEGA

Komentarze

 • zaroowka, #

  Oooooo! W końcu! :)  For The Emperor!
  Burn the heretic!

 • matude, #

  rasista i homofob ;)

 • Satanski, #

  Sugerujesz, że Eldarzy i Orkowie to geje? ;-)

 • poncjusz, #

  I live to serve you master

 • kubas246, #

  Pierwsza część była kozacka, ograłem ze wszystkimi dodatkami. Drugą cześć mam na steamie jakiś czas, kilka dni temu się za nią dopiero zabrałem, więc w sam raz sobie zdążę ograć podstawkę oraz zakupić i ograć dodatki. Czekam z niecierpliwością i mam nadzieję, że dostaniemy dobrą produkcje.

  http://tinyurl.com/PurgeUnclean

 • kubas246, #

  Mam też nadzieję, że dostaniemy kampanię Chaos Space Marines oraz możliwość powalczenia z Nekronami i Tyranidami.

 • Dudi4Fr, #

  I to jest news roku! Tyle lat czekania!

  For The Emperor!

 • staszkastara, #

  strategie wracają. Może w listopadzie Warcrafta IV zapowiedzą

 • kubas246, #

  Już kiedyś szef zespoły pracującego nad Starcraftem stwierdził, że bardzo chętnie rozpocząłby pracę nad Warcraft IV. Powiedział nawet, że będzie o tym rozmawiał z szefostwem i jak dobrze pójdzie to po wydaniu ostatniego dodatku do Starcraft 2 rozpoczną prace właśnie nad nowym Warcraftem.

 • Niveal, #

  Płońcie heretycy !

 • vic8787, #

  W końcu się doczekałem

 • Logan74, #

  Oby proporcję w łączeniu dwóch poprzednich części wyglądały 90/10 na rzecz części pierwszej bo druga to była taka Vista w stosunku do XP porównując do świata systemów microsoftu .Uproszczona , ociężała , niby ładniejsza(nowszy silnik graficzny) ale bezklimatyczna . Natomiast część pierwsza to moim zdaniem pierwsza trójka wszechczasów w kategorii rts . 9 ras , mnóstwo map, świetny multiplayer i niesamowity klimat .

 • Towarzysz Komisarz, #

  Może, tak jak wtedy - dostaniemy po jakimś czasie Dark Crusade 2 :) DC, jest IMO najlepszą częścią DoW :)

 • Kynareth, #

  Oby, tak jak pisze Logan74, DoW III w większości czerpał z jedynki. Przynajmniej mnie i wielu moim znajomym jedynka odpowiadała najbardziej. Pisze to, jako osoba, która grała w figurkowe gry bitewne.
  Mam nadzieję, że DoW III nie pójdzie w stronę MOBA. Wystarczająco jest już takich gier na rynku.
  Szczęśliwie zanosi się, że będzie lepiej niż z dwójką. Relic prawdopodobnie wzięło pod uwagę krytykę i postarają się wyciągnąć co najlepsze z poprzednich części.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap