12 sierpnia 2017, Wojciech Kulik

Karciane Dark Souls

Kategoria: Gry Gry planszowe, Tematyka: Namco Bandai Dark Souls Zwiastuny gier Gry planszowe Karcianka Kiedy premiera, Producenci: Namco Bandai

Dark Souls doczeka się klasycznej gry karcianej, która to jednak będzie sporo dzieliła ze swoim cyfrowym pierwowzorem. Premiera w przyszłym roku.

Firma Bandai Namco zapowiedziała karciankę zatytułowaną Dark Souls: The Card Game. Innymi słowy: gra, która dobitnie uczy, czym jest porażka, już wkrótce doczeka się swojej papierowej odsłony. 

W Dark Souls: The Card Game od 1 do 4 graczy będzie miało za zadanie rozwijać swoją talię w taki sposób, by eksploracja, walka z hordami wrogów i pojedynki z bossami przebiegały możliwie najsprawniej. 

Sama taktyka, jak to w karciankach, odegra istotną rolę. To od niej (i od współpracy z innymi graczami) zależeć będzie to, czy zdobędziemy cenny ekwipunek i czy zdołamy pokonać licznych przeciwników.

Dark Souls: The Card Game klasy

Talia naszego bohatera reprezentuje nie tylko jego ekwipunek i umiejętności, ale też zdrowie. Chodzi mianowicie o to, że w chwili, gdy gracz straci karty, przegrywa. 

Tworzona przez ekipę Steamforged Games karcianka ma nawiązywać do cyfrowego Dark Souls na rozmaite sposoby. Będzie z nim dzielić świat, występujące postacie oraz – jak zapewniają autorzy – poziom trudności.

„Błędny ruch może okazać się śmiertelny, ale sukces będzie odpowiednio nagrodzony” – zapowiadają twórcy Dark Souls: The Card Game i kwitują zapowiedź materiałem, który możecie obejrzeć poniżej:

W pudełku z Dark Souls: The Card Game znajdziemy 3 plansze, 60 żetonów, ponad 400 kart i przewodnik. Cena to 34,95 euro, a premiera odbędzie się w lutym 2018 roku.

Źródło: Bandai Namco

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.