13 stycznia 2018, Wojciech Kulik

Dakar 18 - nowa gra rajdowa w drodze

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Deep Silver Zwiastuny gier wyścigi, Producenci: Deep Silver

Rajd Dakar ma w końcu doczekać się dobrej gry. Na razie jednak zbyt wcześnie, by oceniać, czy to może się udać w przypadku zapowiedzianego Dakar 18.

Mający pokaźne grono wielbicieli Rajd Dakar doczekać ma się wreszcie gry z prawdziwego zdarzenia. Firma Deep Silver zapowiedziała, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy Dakar 18 stworzony przez Bloodmoon Entertainment. 

Na razie o samej grze wiadomo niewiele. Potwierdzono jedynie, że będzie ona w pełni licencjonowana, że pojawią się tryby dla jednego i wielu graczy, że dostępne będą pojazdy z rozmaitych kategorii (w tym samochody, motocykle i quady), a także że świat będzie otwarty.

Wiemy też, że gra Dakar 18 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, a także że na wszystkich tych platformach oferować ma „oszałamiającą oprawę wizualną”. Otrzymaliśmy wprawdzie również zwiastun, ale próżno szukać na nim fragmentów rzeczywistej rozgrywki.

Dakar 18 – pierwszy zwiastun gry

Źródło: Deep Silver

Komentarze

 • Kerebron, #

  A będą prawdziwe, kilkusetkilometrowe OS-y i nawigacja wg. roadbooka? No i oczywiście mozliwość modowania (pojazdy i trasy). Z tego co wiem, jedyną grą, która takie rzeczy oferuje, jest Rally Raid - dość leciwa, uproszczona i niestety z nieszczególną fizyką jazdy. Ale na bezrybiu i rak ryba...

 • Zwierzak, #

  Był w ogóle jakieś gry rajdowe gdzie odcinek trwał dłużej niż 5 minut ? Gdyby tak odcinek po pustyni 100 km, otwarty świat, dowolna droga...to byłoby coś. Zawsze mógłbyś wybrać nieco inną trasę.

 • stach122, #

  W sumie może być fajne, zobaczymy

 • Dudzio993, #

  Czyżby na Quadzie kierował Pan Rafał Sonik ?:)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.