8 listopada 2018, Paweł Maziarz

Corsair wprowadzi do oferty prawdziwe chłodzenie LC - zdjęcia pierwszych elementów

Kategoria: Komputery Podzespoły Chłodzenie, Tematyka: Corsair Chłodzenie wodne Chłodzenie procesora chłodzenie kart graficznych, Producenci: Corsair

Rozbudowanie oferty o elementy chłodzenia wodnego zainteresuje entuzjastów, chcących zbudować autorskiego PC-ta.

Pamiętacie, jakiś czas temu założyciele firmy EK Water Blocks przeszli do firmy Corsair. Wygląda na to, że transfer ten pozwoli rozbudować ofertę o elementy chłodzenia cieczą – pierwsze efekty współpracy zaprezentowano podczas targów PGW 2018 w Paryżu.

Na stanowisku sklepu LDLC można było zobaczyć zmodyfikowany komputer, w którym zastosowano nowe elementy chłodzenia cieczą Corsair z serii Hydro – blok dla procesora i karty graficznej, chłodnicę, rezerwuar i pompkę. Całość prezentuje się znakomicie.

Corsair Hydro - chłodzenie wodne

Corsair chłodzenie wodne

Corsair chłodzenie wodne

Corsair chłodzenie wodne

Corsair chłodzenie wodne

Wygląda więc na to, że producent planuje mieć w ofercie nie tylko zestawy AiO, ale też części do samodzielnego złożenia LC - nowa oferta szczególnie zainteresuje entuzjastów, chcących zbudować autorski zestaw. Pytanie tylko czy producentowi uda się stworzyć konkurencyjną ofertę, bo rynku jest już kilku znanych „graczy”.

Źródło: Cowcotland, Guru3D

Komentarze

 • kitamo, #

  to wczesniej wszystko co nazywal LC było nieprawdziwe?

 • kaylo, #

  AIO to takie fake LC dla laików. Teraz ma być konkret: bloki, chłodnice, pompki.

 • kitamo, #

  nie chodzi o to ze masz mi tłumaczyć jaka jest róznica jako AIO a custom loopem czy w ogole prawdziwym wc loopem, chodzi o to ze corsair wcześniej swoje AIO tez nazywał chłodzeniem wodnym.

 • Smuga, #

  Żaden fake dla laików. Co to w ogóle za myślenie? To po prostu produkt "pomiędzy". Ma montaż łatwiejszy i wygodniejszy od wieżowego powietrznego nie wymagając przy tym zaawansowanej gimnastyki aby podłączyć kabelek do mobo, zazwyczaj ma większą wydajność i lepiej wygląda. No i nie wymaga konserwacji w przeciwieństwie do pełnej pętli, a nie wszyscy mają ochotę się z tym bujać. Gdyby ktoś krzyczał do znajomych - "ej, paczajcie - ja mam chłodzenie wodne!" to już mogło by zalatywać przechwalającym się laikiem, ale to bez znaczenia.

 • Dudi4Fr, #

  I bardzo dobrze, im więcej konkurencji tym lepiej dla klienta.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.