1 kwietnia 2019, Paweł Maziarz

Corsair ostrzega przed chłodzeniami H100i RGB Platinum SE - część zestawów może przeciekać

Kategoria: Komputery Podzespoły Chłodzenie, Tematyka: Corsair Chłodzenie wodne Chłodzenie procesora problemy sprzętowe RGB LED, Producenci: Corsair

Problem ma dotyczyć mniej niż 1% sprzedanych chłodzeń. Producent potwierdził problemy i rozpoczął procedurę wymiany wadliwych zestawów.

Korzystacie z chłodzenia wodnego Corsair Hydro? Jeżeli tak, to lepiej sprawdźcie dokładnie jego szczelność. Część modeli ma wadę fabryczną, która może powodować wyciek czynnika chłodniczego.

Usterka pojawiła się w chłodzeniu Corsair Hydro H100i RGB Platinum SE (CW-9060041-WW). Zauważono tutaj problemy z niewielkimi wyciekami czynnika chłodniczego (usterkę łatwo zlokalizować, bo chłodzenie ma biały kolor, a ciecz jasno zielony.

Corsair Hydro H110i RGB Platinum SD

Felerne modele można rozpoznać po numerze partii - 1852. Według informacji producenta, problem ma dotyczyć mniej niż 1% sprzedanych zestawów. Pozostałe chłodzenia Corsair Hydro H100i RGB Platinum i Corsair Hydro H100i RGB Platinum SE są wolne od wad.

Producent przeprosił za problemy i zadeklarował bezpłatną wymianę zestawów. Posiadacze wadliwych modeli powinni zgłosić się do działu wsparcia technicznego.

Źródło: Corsair

Komentarze

 • stalkerpl, #

  na pewno, to sie ktos napocił nad tym niusem

 • Geriavit, #

  A co tu więcej pisać? Jest seria wadliwych produktów i program serwisowy polegający na darmowej wymianie. Nie potrzebuję tu więcej informacji.

 • miedzianek, #

  A co by było w sytuacji, gdyby komuś zrobiło zwarcie i zjarało któryś podzespół? Tak z czystej ciekawości

 • Geriavit, #

  Z tego co wiem to ciecz w siodle jest chyba obojętna elektrycznie. Nie powinna spowodować zwarcia.

 • kitamo, #

  ciecz sama w sobie moze i nie ale jesli płyta jest zakurzona i zmiesza się to nawet z wodą destylowaną to zwarcie może się pojawić.

 • sebmania, #

  Trzeba mocniej podkręcić procesor wtedy wyciekający płyn wyparuje i nie będzie problemu :D

 • BILInek, #

  Mam mega zle doswiadczenie z wodnym chlodzeniem ... pierwsze pompa padla po 2 tygodniach... odeslalem na wymiane 2 tygodnie czekania wiec kupilem mugena 5 na przeczekanie.... przyszedl nowy model... 3 tygodnie pompa padla..... znow zainstalowalem mugena.... przyzsedl kolejny i juz zostal na polce nie bede tego juz iwecej instalowal pomylka a roznica w temperaturach minimalna....

 • kitamo, #

  mam zamontowanego loopa od 2011 roku i raz tylko wode spuszczałem jak karte zmieniałem. Działa bez zarzutu a pracuje po 12h dziennie.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)