11 stycznia 2018, Wojciech Kulik

Innowacyjne peryferia dla graczy - Cooler Master na CES 2018

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Klawiatury Myszki Słuchawki, Tematyka: Cooler Master Słuchawki dla graczy Klawiatura mechaniczna CES 2018, Producenci: Cooler Master

Myszka z D-padem, klawiatura z technologią Aimpad, słuchawki z funkcją Focus FX i podświetlana podkładka – oto co Cooler Master pokazał na CES 2018.

Podczas targów CES 2018 wiele firm pochwaliło się nowymi peryferiami dla graczy. Widzieliśmy już kilka interesujących propozycji, ale te od Cooler Master zdecydowanie należą do najciekawszych. Co takiego przygotował producent z Tajwanu?

Przede wszystkim MK851 – to klawiatura mechaniczna z czerwonymi przełącznikami Cherry MX, aluminiową konstrukcją, odłączaną podpórką pod nadgarstki i przyciskami multimedialnymi. Gdzie ta „innowacja”? Otóż jest nią technologia Aimpad, dzięki której klawisze strzałek i WASD są wyposażone w miernik siły nacisku, dzięki czemu będzie można na przykład biegać lub jeździć szybciej, jeśli wciśnie się dany klawisz mocniej (niczym w padzie). 

Na rynku pojawi się również klawiatura Cooler Master MX850, która nie będzie wyposażona w technologię Aimpad, ale za to pozwoli wybrać niebieskie lub brązowe przełączniki Cherry MX.

Cooler Master MX851

Kolejną nowością jest myszka Cooler Master MM830, której jedną z najmocniejszych stron jest ceniony sensor optyczny Pixart 3360, pozwalający w tym przypadku pracować z czułością nawet do 24 000 DPI. Model ten może też pochwalić się podświetleniem RGB i obecnością wyświetlacza OLED. Cechą charakterystyczna jest natomiast ukryty (w miejscu na kciuk) D-pad, z którego użytek mają zrobić przede wszystkim wielbiciele MMO. 

Cooler Master MM830

Producent pokazał też światu nową (kolejną po MP720) podświetlaną podkładkę pod myszkę – MP860. Wyróżnia się tym, że jest dwustronna – z jednej strony jest gładka i twarda (typowo do gier), z drugiej zaś miękka (lepsza na co dzień).

Cooler Master MP860

Ostatnią nowością wchodzącą w skład rodziny M800 jest MH850. To słuchawki wokółuszne mające cechować się składaną konstrukcją ułatwiającą przenoszenie, wysokiej jakości wykonaniem, odłączanym mikrofonem, uniwersalnością zapewnianą przez interfejsy USB typu C i mini jack oraz – przede wszystkim – obecnością funkcji Focus FX, która pozwala odizolować część tonów w celu zwiększenia słyszalności kroków, przeładowywań czy otwierania drzwi.

Cooler Master MH850

Źródło: Tech Critter, Anandtech, Cooler Master

Komentarze

 • kitamo, #

  no innowacja taka ze az gacie spadają.

 • Hans Olo, #

  Po raz pierwszy chyba mam to samo zdanie co Ty. Ostatnia innowacja w peryferiach to był razer hydra, który niestety "umar w butach".

 • taki_jeden, #

  Zależy w jakim kontekście interpretować innowację. W skali rynku? Żadna. W skali samego Cooler Master? Być może?

 • Hans Olo, #

  Jako klienta nie interesuje mnie punkt widzenia producenta.

 • rulax, #

  Rewelacje Cooler Master na CES 2019: klawiatura ze spluwaczką podświetlaną RGB, myszka i śrubokręt w jednym - podświetlane RGB, podkładka pod myszkę i wycieraczka do butów w jednym - podświetlane RGB.

 • drcocaina, #

  Z Nowym Rokiem aktywność użytkowników benchmark.pl coś spadła. Co się stało - za dużo sponsorowanych artykułów? Czy użytkownicy poszli w zimowy sen? Albo wielu dostało ban-a.

 • Gatts-25, #

  A tutaj można dostać bana?
  Bo ja już bana na takich dwóch polskich portalach dostałem za pisanie niepochlebnych komentarzy na temat INTELA ale po dwóch tygodniach Mnie odbanowali.
  Na szczęście ten portal nie jest Niebieskiej narodowości:).
  Właśnie takie myszki Mnie kręcą więc teraz trzeba czekać na testy.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.