10 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Co to jest Google One? Nowy „dysk w chmurze” - tak prezentuje się cennik [AKT.]

Kategoria: Ciekawostki Internet, Tematyka: Google Na Topie chmura Vademecum, Producenci: Google

Google One powstało, by zastąpić Dysk Google. To nowy, bardziej atrakcyjny cennik i szereg dodatkowych korzyści dla osób, które chcą przechowywać pliki w chmurze.

Aktualizacja, 10 stycznia 2019: (Stworzona, by zastąpić Google Drive) usługa Google One powoli dociera do użytkowników. Poznaliśmy oficjalny cennik w złotówkach, więc raz jeszcze przyglądamy się temu, co ta nowa przestrzeń chmurowa ma do zaoferowania.

Polski cennik usługi Google One przedstawia się następująco:

 • 100 GB – 89,99 zł rocznie
 • 200 GB – 139,99 zł rocznie lub 13,99 zł miesięcznie
 • 2 TB – 469,99 zł rocznie lub 46,99 zł miesięcznie
 • 10 TB – 469,99 zł miesięcznie
 • 20 TB – 939,99 zł miesięcznie
 • 30 TB – 1399,99 zł miesięcznie

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w grupie rodzinnej może znajdować się 5 dodatkowych osób, które uzyskają bezproblemowy dostęp  nie tylko do samej przestrzeni na pliki, ale też do udostępnionych kalendarzy, notatek czy zdjęć.

Poznaliśmy też pierwsze „oferty specjalne” dla osób, które zdecydują się na skorzystanie z usługi Google One. To maksymalnie 40-procentowe zniżki hotelowe oraz jednorazowy bonus w postaci 20 złotych do wykorzystania w sklepie Google Play.

 

News, 15 maja 2018: Dysk Google (Google Drive) odchodzi w cień, a w jego miejsce pojawia się Google One – nowa przestrzeń chmurowa do dyspozycji użytkowników prywatnych. Wraz z nową nazwą pojawia się odświeżony cennik, który okazuje się bardziej atrakcyjny. Jak się prezentuje?

15 GB miejsca na gmailową korespondencję z załącznikami oraz pliki przechowywane na Dysku – bez zmian – otrzymamy za darmo. Zwiększenie limitu do 100 GB będzie kosztować 1,99 dolara, (nowego wariantu) 200 GB – 2,99 dolara, a 2 TB – 9,99 dolara (a do tej pory tyle trzeba było zapłacić za 1 TB). Oczywiście są to stawki miesięczne.

Poza pewnymi wyjątkami w Google One będzie można zatem liczyć na dwa razy więcej przestrzeni na pliki niż w Google Drive. Osoby, które już teraz są abonentami, również naturalnie skorzystają z tych bonusów. Ten nowy cennik to jednak jeszcze nie wszystko.

Usługa Google One to także aplikacje do zarządzania i synchronizacji plików, bezpłatny dostęp do całodobowego chatu Google Experts (do tej pory ograniczonego do klientów G Suite), możliwość współdzielenia „dysku” z rodziną oraz – co jeszcze nie zostało doprecyzowane – zniżki w innych serwisach Google.

Start usługi ma się odbyć „wkrótce”.

Źródło: The Next Web, Google

Komentarze

 • axelbest, #

  2 dolce za 100gb miesiecznie? dropbox z ich tandetną ofertą wysiada :)

 • Zygfryt, #

  Na OneDrive jest 140 GB (przynamniej ja tyle mam) za darmo, więc to też nie jest jakaś rewelacja.

 • taki_jeden, #

  Bzdura. Za darmo na OneDrive ma 5GB. Skąd Ci te 140 się wzięło to nie wiem. Pewnie masz jakąś opcję z office 365 albo inny pakiet.

 • baca130, #

  8,4 GB vs 15GB jest różnica przy darmowej wersji

 • Coperfield, #

  Wychodzi drożej niż iCloud na Apple :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)