15 maja 2018, Wojciech Kulik

Co to jest Google One? Nowy „dysk w chmurze” - tak prezentuje się cennik

Kategoria: Ciekawostki Internet, Tematyka: Google Na Topie chmura Vademecum, Producenci: Google

Google One powstaje, by zastąpić Dysk Google. Nadchodzi nowy, bardziej atrakcyjny cennik i szereg dodatkowych korzyści dla osób, które chcą przechowywać pliki w chmurze.

Dysk Google (Google Drive) odchodzi w cień, a w jego miejsce pojawia się Google One – nowa przestrzeń chmurowa do dyspozycji użytkowników prywatnych. Wraz z nową nazwą pojawia się odświeżony cennik, który okazuje się bardziej atrakcyjny. Jak się prezentuje?

15 GB miejsca na gmailową korespondencję z załącznikami oraz pliki przechowywane na Dysku – bez zmian – otrzymamy za darmo. Zwiększenie limitu do 100 GB będzie kosztować 1,99 dolara, (nowego wariantu) 200 GB – 2,99 dolara, a 2 TB – 9,99 dolara (a do tej pory tyle trzeba było zapłacić za 1 TB). Oczywiście są to stawki miesięczne.

Poza pewnymi wyjątkami w Google One będzie można zatem liczyć na dwa razy więcej przestrzeni na pliki niż w Google Drive. Osoby, które już teraz są abonentami, również naturalnie skorzystają z tych bonusów. Ten nowy cennik to jednak jeszcze nie wszystko.

Usługa Google One to także aplikacje do zarządzania i synchronizacji plików, bezpłatny dostęp do całodobowego chatu Google Experts (do tej pory ograniczonego do klientów G Suite), możliwość współdzielenia „dysku” z rodziną oraz – co jeszcze nie zostało doprecyzowane – zniżki w innych serwisach Google.

Start usługi ma się odbyć „wkrótce”.

Źródło: The Next Web, Google

Komentarze

 • axelbest, #

  2 dolce za 100gb miesiecznie? dropbox z ich tandetną ofertą wysiada :)

 • Zygfryt, #

  Na OneDrive jest 140 GB (przynamniej ja tyle mam) za darmo, więc to też nie jest jakaś rewelacja.

 • taki_jeden, #

  Bzdura. Za darmo na OneDrive ma 5GB. Skąd Ci te 140 się wzięło to nie wiem. Pewnie masz jakąś opcję z office 365 albo inny pakiet.

 • baca130, #

  8,4 GB vs 15GB jest różnica przy darmowej wersji

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.