12 października 2017, Wojciech Kulik

Civilization VI - aktualizacja w drodze

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Civilization Firaxis Games strategia, Producenci: Firaxis Games

Gra Civilization VI już niedługo doczeka się „jesiennej aktualizacji”, która ma wprowadzić kilka istotnych nowości i zmian.

Za chwilę minie rok od dnia rynkowego debiutu gry Sid Meier’s Civilization VI. Z tej okazji ekipa Firaxis Games chce odświeżyć nieco tę bardzo udaną odsłonę popularniej serii.

Civilization VI otrzymało od nas ocenę 4,3/5, co wyraźnie pokazuje, że gra przypadła nam do gustu, choć miała też pewne niedoskonałości. W ciągu ostatniego roku twórcy starali się poprawić niektóre elementy za pomocą łatek, a teraz zapowiadają rychłe udostępnienie „jesiennej aktualizacji”, która ma wprowadzić kilka nowości.

W grze pojawią się między innymi nowe wierzenia (a wraz z nimi kolejne budynki i jednostki do utworzenia, między innymi guru i mnisi-wojownicy). „Wysłuchaliśmy też próśb o pogłębienie rozgrywki, czego efektem będą zmiany w starciach religijnych: jednostki religijne będą tworzyły strefę kontroli oraz otrzymają premie wsparcia i do ataku z flanki”, dodają twórcy.

Warto też wspomnieć o przeprojektowanym interfejsie, który ma być czytelniejszy i bardziej intuicyjny, a także o usunięciu mało przydatnych plotek, dzięki czemu – znów oddajmy głos twórcom – „otrzymacie wyłącznie najważniejsze wiadomości związane z poczynaniami przeciwników i nie będziecie musieli przeglądać długich list nieistotnych wieści z całego świata, by wyłuskać z nich coś wartego uwagi”.

To jeszcze nie koniec. Twórcy zapowiadają również poprawę balansu, poważne udoskonalenia sztucznej inteligencji (co będzie się dało odczuć przede wszystkim na wodach) oraz szereg kolejnych zmian, które zostaną jednak ujawnione dopiero za jakiś czas.

A wy gracie jeszcze w Civilization VI? A może planujecie powrót po „jesiennej aktualizacji”?

Źródło: Firaxis Games

Komentarze

 • pablo11, #

  100zł moim zdaniem to za dużo jak do wydania na grę, której starszy odpowiednik można dostać za grosze, a nie różni się znacząco.

 • plebann, #

  Nie różni się znacząco?
  Aaaaaha, próbowałeś oglądać chociaż jakieś streamy z gry?

 • azghard, #

  Tak, nie rozni sie znaczaco. Oczywiscie - jest masa nowosci, natomiast to co dostajemy to neimal ta sama mechanika i ogolne powielanie tych samych schematow. Ogolny feeling gry jest niemal identyczny z Civ 5.

 • kingisdead, #

  Niemal ta sama mechanika??? Identyczny feeling??? Absurd kompletny. Chyba, że pod tymi pojęciami rozumiesz przemieszczanie jednostek po heksagonalnej mapie i budowanie miast.

 • loctor, #

  Gdyby nie zmienili grafiki to VI można byłoby uznać za kolejny dodatek do V. Ilość zmian jest mniej więcej taka jaka była w dodatkach do V i tylko szkoda, że większość z nich (nawet pomijając słabą grafikę) jest imo na minus.

 • kingisdead, #

  Różni się diametralnie, na korzyść V niestety...

 • teuton, #

  Orientuje się ktoś, czy jest jakaś MOD zmieniający tę cukierkową grafike na normalną jak w CIV5? Ta masakryczna dziecinna grafika to jedyny powód dla którego dalej gram w piątke, a tego nawet nie ruszę bo po prostu same screeny już odrzucają :)

 • Smuga, #

  Gra wygląda cukierkowo tylko w dzień, po nocy krajobraz wygląda niesamowicie (szczególnie oświetlone miasta). Cykl dnia i nocy to coś naprawdę fajnego. No ale fakt - przesadzili. Pomimo, iż da się do tego przyzwyczaić - jest to krok wstecz (i nie ma, że zwiększa to czytelność mapy - to bullshit).

 • teuton, #

  Oczywiście, że bullshit, bo grafika jest zrobiona typowo pod tablety dla pryszczatych, coby mniejsze wymagania były. Ale dla osób pełnoletnich to po prostu tragedia jakaś, wsytd po prostu przed takim czymś zasiąść, wygląda to jak gra od 3+ LOL. Już lepsza grafika była chyba CIV1 :)

 • force, #

  Jaka data?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.