5 września 2018, Wojciech Kulik

Serwis CDA wchodzi na kolejne platformy

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne RTV, Tematyka: Smart TV Aplikacje na Androida Telewizja internetowa

CDA to jeden z najpopularniejszych serwisów w „polskim Internecie”, a katalog jej usługi VOD (CDA Premium) jest jednym z najbardziej obszernych. Właściciele starają się zainteresować nim kolejnych użytkowników, a najnowszym sposobem jest pojawianie się na kolejnych platformach.

CDA się rozwija i to na wielu frontach. Nie tylko wydłuża się lista filmów i seriali w katalogu usługi Premium, ale też pojawiają się aplikacje, pozwalające wygodnie oglądać te materiały na różnych urządzeniach. Od niedawna z serwisu można korzystać na smartfonach i tabletach z iOS oraz telewizorach z Android TV.

Aplikacja na Androida była dostępna już od jakiegoś czasu, a niedawno dołączyła do niej wersja przeznaczona na iPhone’y i iPady. Można ją pobrać z App Store i szybko się odnaleźć, bo jej interfejs jest zbliżony do tego, co oferuje YouTube. 

CDA aplikacja iOS

Mamy więc wygodne przeglądanie i wyszukiwanie tytułów, a abonenci CDA Premium mogą też oglądać wybrane filmy i seriale w trybie offline.

Pobierz CDA na Androida
CDA na Androida
Pobierz CDA na iOS
CDA na iOS

Dostępna jest już również aplikacja CDA na telewizory smart z systemem Android TV. Przeglądanie katalogu, w którym znajduje się już grubo ponad 5 tysięcy pozycji, a także samo oglądanie filmów i seriali na dużym ekranie, jest więc teraz równie proste, jak w przypadku konkurencyjnych platform, takich jak Netflix, Showmax czy HBO GO.

CDA aplikacja TV

Źródło: CDA

Komentarze

 • gacek585, #

  Apka z androida pozwala na przesłanie na tv poprzez DLNA, dość ciekawe rozwiązanie.

 • zou77, #

  Podobnie wsparcie dla chromecast, które jest już chyba od 2 lat. Mi do pełni szczęścia potrzebna jeszcze aplikacja cda na Samsunga.

 • HomeAudio, #

  A CDA legalnie udostępnia te treści? Czy może nawet po zapłaceniu abonamentu wciąż dostanę pirata? Jak to wygląda od strony prawnej?

 • bodziokrak, #

  Ja też tego nie rozumiem, ambitne plany, plany wejścia na giełdę, a tak na prawdę masa tam nielegalnych filmów, chociaż czasem też coś oglądnę ale o tym sza.

 • Rouin, #

  CDA to w pełni legalna usługa, kto twierdzi inaczej jest ignorantem. Podobnie jak na YouTube jeśli znajdzie się tam jakiś film wrzucony przez użytkownika to po zgłoszeniu jest usuwany. A w premium masz ponad 5000 filmów od oficjalnych dystrybutorów. Na innych serwisach nie ma nawet ułamka tego co znajdziesz na CDA. Super że w końcu są aplikacje na tv i telefony.

 • newwwt, #

  "Kto twierdzi inaczej jest ignorantem", uwielbiam :D

 • mszark, #

  Widać kto ma dobre plecy to i na piractwie może legalnie i oficjalnie się bogacić w Polsce.

 • Rouin, #

  Przecież filmy w premium są od dystrybutorów a samo CDA chwali się że płaci do dystrybutorów miliony złotych za licencje. Działają podobnie do YouTube czy dailymotion.

 • DzikiWariat, #

  Też mnie to dziwi. Masa piratów, nie do końca legalne treści a nie muszą się z niczym kryć. Do tego łatwo dostępne api i resolvery do wielu popularnych wtyczek w kodi. Jakim cudem nikt tego jeszcze nie zamknął?

 • Shifted92, #

  a jak zamkną pierwszy bedziesz pytał na forach gdzie mozna obejrzec film za darmo :D

 • anarchist, #

  Jeju. Jacy teraz wszyscy poprawni i się przejmują piractwem/legalnością/poprawnością. Jak by było czym... Jak ktoś będzie chciał legalne mieć to sobie kupi. Jak ktoś nie będzie chciał kupić tonie kupi... Jak ktoś chce płacić za piraty to niech płaci, jak nie chce to niech nie płaci. Tyle... Nie ma tematu do dyskusji nawet sensownego.

 • HomeAudio, #

  Ja się absolutnie nie przejmuję legalności tylko własną dupą. Jeśli serwis ma nielegalne treści i każe mi się wylegitymować kartą płatniczą przed ich zakupieniem to boję się że w razie nalotu na ich siedzibę smutni panowie będą mieli prostą drogę do mnie (właśnie przez to że wylegitymowałem się na ich serwisie własną kartą płatniczą lub robiąc przelew). Mi w zupełności wystarcza Netflix + HBO Go + darmowe polskie serwisy (jak IPLA czy TVN Player).... i tak nie mam czasu tego oglądać :/

 • Rouin, #

  Oglądanie zawsze jest legalne, nawet jak ktoś wrzucił film z kina. Koniec i kropka. To w pełni bezpieczne, a zapisując się do premium płacisz za filmy od dystrybutorów podobnie jak na showmax czy innych serwisach. Z CDA korzysta kilka milionów ludzi każdego miesiąca!

 • HomeAudio, #

  Polski ewenement - nielegalne treści ciągnie kilka milionów ludzi miesięcznie myśląc że to całkowicie legalne bo płacą za to abonament :) To już wiadomo z czego może żyć rzesza prawników w naszym pięknym, nadbałtyckim kraju ;)

 • pawluto, #

  Użytkownicy zapomnieli jak wypożyczali kasety vhs z pornolem z bazaru czy z Rambo ???
  Nie pitolić tylko korzystać - portal dobry.

 • patol1984, #

  A jak z jakością filmów na CDA? Dawno tam nie zaglądałem bo właśnie jakość filmów była beznadziejna. Ma ktoś porównanie np. z netflixem?
  I czy wykupując premium nie zobaczę ani jednej reklamy? Bo też mnie krew zalewała od klikania X'ów na tym serwisie.

 • zou77, #

  Jakość w CDA jest dużo lepsza niż na YouTube, filmy w 1080p ważą po 6-7GB z bardzo dobrym bitrate co dla mnie jest wystarczające.

  Netflix u mnie puszcza też jakieś max 720p-1080p i bardzo ubolewam że w Netflixie nie można wymusić jakości jak we wszystkich innych serwisach.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.