8 listopada 2017, Karol Żebruń

Canon XEED 4K600Z - bardzo jasny „kompaktowy” projektor z pełnym 4K

Kategoria: RTV Projektory Technologie i Firma, Tematyka: Canon, Producenci: Canon

26 kilogramów to spora waga. A jednak w przypadku laserowego projektora o natywnej rozdzielczości 4K to nie tak wiele.

Nie tylko Sony potrafi produkować projektory o natywnej rozdzielczości 4K. Również Canon ma w swojej ofercie takowe, ale zamiast technologii SXRD wykorzystuje 3 panele LCoS. Oba rozwiązania są podobne, ale też dostosowane do charakteru urządzeń każdego z producentów. Canon XEED 4K600Z to projektor o jasności 6000 lumenów co z założenia powinno oznaczać ciężkie i duże urządzenie.

Canon XEED 4K600Z instalacja

Fakt, Canon XEED 4K600Z waży 26 kilogramów i ma wymiary 559 mm x 201 mm x 624 mm, co nie czyni z niego maleństwa. Lecz w klasie sprzętu 4K o tak wysokiej jasności sprawy mają się inaczej.

Projektor wyświetli obraz nie tylko w rozdzielczości 4K, ale nawet wyższej - dokładnie 4096 x 2400 pikseli. Wyposażono go w obiektyw z zoomem 1,76x i opcje przesuwnej osi w pionie i poziomie. Współczynnik rzutowania wynosi od 1,34 do 2,35:1 (stosunkowo krótki rzut). Są też funkcje wyświetlania na zakrzywionych powierzchniach, którym sprzyja wysokiej jakości optyka, wbudowane funkcje redukcji rozmycia ruchu oraz niewielkie opóźnienie wyświetlania co najwyżej 1 klatka.

Canon XEED 4K600Z

Kontrast wynosi 4000:1, ale w tym przypadku istotniejsza jest wspomniana jasność. Źródłem światła jest tutaj niebieski laser. Jego żywotność według producenta wynosi 40 tysięcy godzin.

Canon XEED 4K600Z boczny panel

To projektor przeznaczony przede wszystkim do pracy w środowisku biznesowym, edukacyjnym, medycznym lub jako urządzenie instalacyjne. Canon XEED 4K600Z został wyposażony w port LAN (ale jest też Wi-Fi, które pozwala na równie skuteczne zarządzanie pracą projektora), dwa złącza HDMI oraz 4 porty DVI (mogą one pracować w różnych konfiguracjach dla składania obrazu z kilku projektorów w jeden duży). Jest też złącze RS232, wyzwalacz 12 V, port USB i wejścia audio.

Canon XEED 4K600Z teoretycznie nie ma prawa się popsuć, ale gdy to nastąpi istnieje opcja darmowej dostawy drugiego urządzenia na czas naprawy popsutego sprzętu.

Źródło: Canon

Komentarze

 • abukiewicz, #

  "Jest też złącze RS232" - a do czego można je wykorzystać w rzutniku ?

 • kitamo, #

  Ty tak serio pytasz czy trolujesz :D
  Do sterowania urządzeniem. Mozesz sobie wlasny soft nawet napisac jak masz chec.

 • netkret, #

  A cena to......???

 • eltra, #

  ...pewnie decyzja czy nowe małe auto miejskie czy wypasiony projektor :)

 • xchaotic, #

  dla mnie prosta, bo mieszkam na wsi :D

 • HomeAudio, #

  Faktycznie prosta - kupujesz auto wiejskie ;)

 • Fiona, #

  Tzn. BMW, Audi, czy Golfa ???

 • Koriolan, #

  Na początku stulecia, firma w której pracowałem kupiła projektor, bodajże Toshibę.
  Kosztował tyle co samochód, w gratisie był laptop ( wtedy wcale nie były to tanie urządzenia)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.