22 lutego 2018, Wojciech Kulik

Call of Cthulhu to intrygująca przygodówka na kilkanaście godzin

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Gameplay Focus Home Interactive Cyanide Studio przygodowa, Producenci: Cyanide Studio

Call of Cthulhu to detektywistyczna przygodówka w lovecraftowskim klimacie. Jeżeli te słowa was nie przekonują, to prawdopodobnie nie jest to gra dla was, ale jeśli podoba wam się to połączenie, to koniecznie czytajcie dalej…

Jeżeli twórczość H.P. Lovecrafta, detektywistyczne przygodówki i dzieła francuskiego studia Cyanide (a więc przede wszystkim seria Styx) to coś, co lubicie, nie będziecie w stanie przejść obojętnie obok Call of Cthulhu.

Wcielając się w postać prywatnego detektywa nazwiskiem Pierce, gracz będzie przemierzał świat, szukając wskazówek i rozwiązując zagadki podczas śledztwa dotyczącego tajemniczego morderstwa pewnej rodziny, a prowadzącego do samego Cthulhu.

Twórcy ujawnili, że na szczegółowe śledztwo trzeba będzie przeznaczyć przynajmniej 12 (a w większości przypadków raczej 15) godzin. W tym czasie przyjdzie graczowi podjąć sporo trudnych decyzji, które będą miały wpływ na zdrowie psychiczne protagonisty, a ono z kolei na ciąg dalszy wydarzeń.

Call of Cthulhu screen

Autorzy, opisujący swoje dzieło jako psychologiczny horror, przygotowali kilka różnych zakończeń, ale gdy bohater popadnie w obłęd, nie będzie zdolny do podejmowania racjonalnych decyzji, przez co pewne rozwiązania staną się dla niego niedostępne. Przechodzenie gry kilka razy może więc mieć w tym przypadku sporo sensu.

Call of Cthulhu zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera gry odbyć ma się jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo kiedy dokładnie. Na razie musimy zadowolić się zapisem rozgrywki, który kilka dni temu ujrzał światło dzienne, a który zwiastuje naprawdę świetny klimat:

Źródło: Wccftech, Dark Side of Gaming

Komentarze

 • Kieresz, #

  Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!

 • Kiciulek, #

  Cthulhu fhtagn! Ia Dagon! Ia Hydra!

 • supervisor, #

  WIĘCEJ... CTUHLU...

 • Ghola, #

  Hastur! Hastur! Hastur! :P

 • hasturknox, #

  Hastur ? Czyżby ktoś tracił zmysły ? ;-D

 • Ghola, #

  Oj tam oj tam, od niewielkiego szaleństwa jeszcze nikt nie umarł! ;P

  Podobno ... xD

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.