7 czerwca 2019, Wojciech Kulik

Ergonomiczna myszka dla profesjonalistów CAD - CadMouse Pro Wireless

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Myszki, Tematyka: CAD Sprzęt do firmy

Firma 3Dconnexion słynie z myszek dla projektantów, architektów i grafików, do których ergonomii bardzo trudno byłoby mieć jakieś wątpliwości. W jej ofercie pojawiła się nowość, którą zainteresować mają się zwolennicy klasycznych rozwiązań – to CadMouse Pro Wireless.

3Dconnexion CadMouse Pro Wireless to bezprzewodowa myszka z wyższej półki, zoptymalizowana pod kątem potrzeb profesjonalistów CAD. Wewnątrz jej pełnowymiarowej i optymalnie wyprofilowanej konstrukcji znalazło się miejsce między innymi dla przełączników o żywotności szacowanej na 50 milionów kliknięć oraz sensora pozwalającego na pracę w rozdzielczości do 7200 DPI.

Myszka 3Dconnexion CadMouse Pro Wireless oddaje również do dyspozycji użytkownika precyzyjne kółko przewijania i środkowy przycisk dostosowany do środowiska CAD. Producent zwraca uwagę na łatwy dostęp do programowalnego menu radialnego, usprawniającego pracę.

3Dconnexion CadMouse Pro Wireless mysz

Wbudowany akumulator zapewnia nawet 3 miesiące działania bez ładowania. Z komputerem gryzoń łączy się albo z wykorzystaniem odbiornika USB i pasma 2,4 GHz, albo też przez Bluetooth (gdy jest taka możliwość, a wolne porty USB zawsze są przydatne). Opcjonalnie można skorzystać z dołączonego do zestawu przewodu. 

„Stworzyliśmy niezwykle trwałą, wysoce ergonomiczną pełnowymiarową mysz dla nowoczesnych stacji roboczych. To mysz, którą każdy zabierze tam, gdzie będzie jej potrzebował – powiedział Antonio Pasucci, dyrektor generalny filmy 3Dconnexion. – Jej ergonomiczny kształt i idealny rozkład przycisków pozwolą użytkownikowi pracować bez bólu podczas długich sesji CAD. Praca z CadMouse Pro Wireless daje uczucie naturalności. Nowy produkt stanowi również idealne uzupełnienie naszej linii”.

3Dconnexion CadMouse Pro Wireless bok

Sugerowana cena detaliczna myszki 3Dconnexion CadMouse Pro Wireless wynosi 119 euro. Nabywcy mogą liczyć na etui oraz 3-letnią gwarancję. 

Źródło: 3Dconnexion

Komentarze

 • wizdar, #

  Cóż kilka osób u mnie w pracy je dostało. Pierwsze do czego trudno się przyzwyczaić to trzeci fizyczny przycisk myszy oprócz kółka. Osobiście nie używam programów w których muszę mmb używać za często. Sama mysz może być ale droga.

 • Berry, #

  Nie wiem dokładnie, w czym pracujecie, ale ja osobiście mając manipulator 3Dconnexion i tanią myszkę biurową nie potrzebuję niczego lepszego. Nadgarstek mnie nigdy od takiego zestawu nie bolał a te kilka klawiszy więcej i tak się nie przydadzą. Myszka oczywiście fajna, dla kogoś kto pracuje tylko z myszką i klawiaturą, cena dla przeciętnej firmy to grosze

 • wizdar, #

  Hej,
  głównie NX12, Catia mniej.
  Mam manipulator 3dConnexion SpaceMouse Pro i do tego zwykłą mysz. Chodziło mi o to, że część osób ma dodatkowo zamiast zwykłej myszy właśnie tę z 3dConnexion i jak zdarza mi się z niej korzystać to mimo wszystko z przyzwyczajenia klikam kółkiem a nie środkowym przyciskiem. Po prostu trzeba się przyzwyczaić.
  Ostatnią mysz z trzema przyciskami to używałem w czasach 386 jeszcze zanim zastąpili MMB scrollem i od tamtej pory mi tego fizycznego trzeciego przycisku nie brakowało.

 • bonio89, #

  Podobna do Logitech Performance MX...

 • dolph, #

  Genialna mycha! 3 klawisz bardzo przydatny w pracy

 • voxcordi, #

  zł 595.00*
  Cena adekwatna. Poprzedni model troszkę za mały. Ta będzie O'k. :-)

 • dziks, #

  Mysz bardzo wygodna! Choć do rozwijanych menu się nie przekonałem. Jednak zestaw zwykła mysz+3dConnexion SpaceMouse Pro dużo lepszy. Niestety w mojej CadMouse po 3 latach siadła rolka....... Za taka cenę spodziewałem się czegoś co mnie przeżyje.

 • Lexus404, #

  ten srodkowy klawisz totalnie bez sensu

 • pawluto, #

  Czemu ona jest tak wysoka ?

  Ktoś zna dobrą ale niską mysz ???

 • r_e_s_e_t, #

  Ten balkon na kcika totalnie ją dyskwalifikuje do precyzyjnego modelowania.

 • sabuk2006, #

  Taka sama mysz (ale jeszcze przewodowa) + 3dConnexion SpaceMouse Pro do projektowania w SolidWorks, to dla mnie idealne rozwiązanie. Pracuję na takim sprzęcie już 4 lata. Cena robi swoje, a co do 3 klawisza szybko się przyzwyczaiłem.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)