13 kwietnia 2018, Wojciech Kulik

BZ WBK stawia na blockchain w przelewach międzynarodowych

Kategoria: Ciekawostki Technologie i Firma, Tematyka: E-commerce i finanse Blockchain

Klienci BZ WBK będą mogli cieszyć się szybszymi i bezpieczniejszymi przelewami międzynarodowymi, dzięki aplikacji One Pay FX, której sercem jest technologia blockchainowa od Ripple.

IBM we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową pracuje nad trwałym nośnikiem opartym na technologii blockchain, PKO BP eksperymentuje z nią na swój sposób, a BZ WBK poszedł o krok dalej.

BZ WBK stanowi część Grupy Santander, która nawiązała współpracę z firmą Ripple, która to z kolei ma swoje technologie blockchainowe – xCurrent i RippleNet. Owocem jest aplikacja One Pay FX, wykorzystująca pierwszą z nich oraz umożliwiająca wykonywanie szybkich i bezpiecznych przelewów międzynarodowych.

Aktualnie One Pay FX umożliwia polskim klientom realizację przelewów jedynie do Wielkiej Brytanii, ale z czasem oferta ma być znacznie szersza. Niezależnie od wszystkiego pieniądze przesłane w ramach przelewu międzynarodowego mają trafiać na konto odbiorcy tego samego dnia lub kolejnego (ale przed upływem 24 godzin). Grupa Santader planuje jeszcze przed wakacjami uruchomić natychmiastowe płatności międzynarodowe.

„One Pay FX umożliwia klientom wykonywanie międzynarodowych przelewów pieniężnych realizowanych tego samego dnia. Usługa jest szybsza niż przelewy tradycyjne, ale też i transparentna – klient widzi dokładną kwotę w walucie docelowej, jaką otrzyma odbiorca, jeszcze przed zatwierdzeniem przelewu. Z rozwiązania mogą korzystać klienci detaliczni w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Polsce. Na naszym rynku usługa będzie dostępna także dla klientów biznesowych” – czytamy na blogu BZ WBK.

Źródło: BZ WBK. Foto: FirmBee/Pixabay (CC0)

Komentarze

  • Cezarr, #

    Nagle się obudzili? A jeszcze jakiś czas temu wypowiadali ludziom umowy.

  • mutissj, #

    na początku przeciwko a teraz atakują rynek,

    chyba zlikwiduje tam konto

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.