9 listopada 2018, Wojciech Kulik

Błąd w Windows 10 - miałeś Pro, masz Home

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Ciekawostki, Tematyka: Microsoft Na Topie Windows 10, Producenci: Microsoft

Użytkownicy z różnych krajów donoszą, że ich systemy się dezaktywowały, a wersje Windows 10 Pro zmieniły się w Home. Na szczęście problem nie jest poważny.

Korzystacie sobie legalnie z systemu Windows 10 Pro i nagle dowiadujecie się, że jednak macie wersję Home, a aktywacja licencji jest niemożliwa. Co to? Kolejny błąd w „Okienkach”, o którym donoszą użytkownicy.

Doniesienia o błędzie napłynęły już z co najmniej kilku krajów i różnych kontynentów. Wynika z nich, że problem z „degradacją” dotyczy użytkowników korzystających z systemu Windows 10 Pro otrzymanego w ramach aktualizacji ze starszej wersji. Szczegóły nie są znane.

Windows 10 Pro błąd aktywacja

Microsoft jest jednak świadomy tego, że taki błąd występuje. Trwają intensywne prace nad jego wyeliminowaniem i do końca tego tygodnia aktywacja we wszystkich przypadkach zostanie przywrócona. Aby przyspieszyć ten proces u siebie, można skorzystać z narzędzia do rozwiązywania problemów. 

W tym przypadku więc wszystko kończy się dobrze i można uznać, że sam błąd jest nawet zabawny. Śmieszna zdecydowanie nie jest jednak sytuacja, bo to kolejny problem z systemem Windows 10 w przeciągu kilku tygodni. 

Przypomnijmy, że najgłośniejszym błędem była utrata danych po instalacji październikowej aktualizacji Windows 10. W efekcie została ona wycofana.

Źródło/screen: Bleeping Computer. Foto na wejście: ErikaWittlieb/Pixabay (CC0)

Komentarze

 • HardCorak, #

  a piraci zapewne tego problemu nie mają. widać kogo microsoft lepiej traktuje nie musisz płacić masz po prostu korzystać z systemu i nabijać statystyki Micro$oftowi.

 • xmexme, #

  Chyba nie doczytałeś lub nie zrozumiałeś o co tu chodzi.
  Niewiele ma do rzeczy legalność systemu, problem możesz mieć niezależnie od tego czy masz legalny windows czy nie .
  Chodzi o to jaką masz wersję klucza, jeśli pochodzi z windows 7, 8, lub 8,1 to możesz nieć problem niezależnie od tego czy masz wersję zakupioną legalnie czy nie legalną. Wystarczy że zaktualizowałeś system.

 • PrEzi, #

  Akurat to HardCorak przeczytał uważnie, a ty nie rozumiesz pytania i problemu.
  Użytkownik "nielegalnej" kopii używającej KMS nie będzie miał absolutnie problemu, ponieważ używa lokalnego serwera aktywującego i ten ZAWSZE zwróci odpowiedź pozytywną (jestem legalny, mam pozostać aktywowany) o ile klucz będze prawidłowy.

 • xmexme, #

  Sami eksperci od pirackich windowsów :-)
  Może i coś coś się zmieniło ale za czasów windowsa 7 na zawirusowanym komputerze klienta sprawdzałem z jakim adresem się łączy taki doinstalowywany KMS i nie był to adres wewnętrzny.

 • Nullmaruzero, #

  Tłumaczę artykuły z zakresu zagrożeń IT dla zwykłych zjadaczy chleba (wirusy, skąd się wzięły, co zrobić żeby skasować itp.) i powiem Ci, że to nie tyle wina KMS ile jego ochrzczonych wersji. Wrzuć w google obojętne jakie wyszukanie dot. aktywatora windows, same "legalne" strony, domeny .com profesjonalnie porobione. Jeden aktywator ma po 30 oficjalnych stron.

 • PrEzi, #

  127.0.0.1 na bank nie jest adresem wewnętrznym ;-)
  yeah, right ;-)

 • PrEzi, #

  Jak sam stwierdziłeś - nna "zawirusowanym komputerze".
  "Czysty" KMS łączy się sam ze sobą na 127.0.0.1 -- kolega opowiadał ;-)

 • Mateusz5042, #

  u mnie pirat śmiga aż miło

 • Dragonik, #

  I weź tu używaj win 10 no

 • raffal81, #

  Tak poważnie mówiąc i pisząc, te wszystkie problemy które są wypisywane w necie, mnie omijają, mój komputer, czasami aż nie chce mi się wierzyć że te informacje są prawdziwe ;]]
  Te wszystkie problemy z aktualizacjami psującymi wszystko, owszem wiem że występują, ale cholera u mnie ani razu nic się nie działo ;)))

 • Yukko, #

  U mnie to samo. Nie pamiętam by u mnie komp po aktualizacji miał jakikolwiek problem czy anomalie. To chyba mamy szczęście.

 • marcadir, #

  Szczęściarze z was... co jakiś czas mam kilka laptopów do naprawy po większych aktualizacjach win10, w większości przypadków to podmiana sterowników oryginalnych na te Microsoftu i niedziałające urządzenia... ale trafiają się też laptopy mające problem z bootowaniem systemu.

 • Pioyer, #

  bo ludzi korzystajacych z Win10 jest dziesiatki milionow, wiec niewykluczone ze nigdy nie bedziesz mial zadnych problemow, a ktos inny co jakis czas bedzie mial problem

 • krychu90, #

  Miałem to wczoraj i dzisiaj rano. Już miałem dzwonić na infolinię Microsoftu, ale sam się reaktywował
  ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

 • Ethan, #

  Też miałem ten problem. Na szczęście już ten problem został rozwiązany. Moje podejrzenia są takie, że są to problemy z kluczami Windows 8 Pro, który można było zaktualizować do Windows 10. Kupiłem klucz na Allegro, bez pudełka, więc pewno był to klucz od Windowsa 8.

 • voxcordi, #

  Wszak Windows 10 nie jest systemem... Jest usługą.
  Niektórzy nazywają to... Ostatnią posługą Microsoft. ;-)

 • ohoho, #

  Właśnie wczoraj mi to wyskoczyło [Bug10 v1809] i się trochę zdziwiłem, bo przecież kupiłem oryginał i to w wersji pro.
  Co ten M$ odwala to nie mam pojęcia...

  Po restarcie problem zniknął, ciekawe na jak długo ;)

 • Profilm, #

  Jak miałeś legala 7 to można dalej mieć 10....ja uwielbiam systemy SROMOTNIKA z winclub.pl one są czyste od szpiegowania i bardzo wydajne....a montuję i premiere i wszystko dużo jest stabilniejsze.....
  https://winclub.pl/topic/16809-win-jg10-pro-x64/
  Zaloguj się ....sytem jest idealny.....

 • kropak, #

  hahahaha ale jajca ale jajca

 • matmatmat, #

  panie autorze Wojciechu czy naprawde pan sadzi ze "W tym przypadku więc wszystko kończy się dobrze i można uznać, że sam błąd jest nawet zabawny" to ja w takim razie sadze ze panskie zdjecie profilowe na gorze strony jest rownie zabawne...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.