12 października 2017, Wojciech Kulik

Bitcoin znów warty ponad 5000 dolarów - nowy rekord

Kategoria: Ciekawostki, Tematyka: Bitcoin Kryptowaluty

Bitcoin znów zyskuje. Po kilku nieco słabszych tygodniach wartość najpopularniejszej kryptowaluty na świecie ponownie przekracza 5000 dolarów.

Wartość 1 bitcoina na początku września wyniosła nieco ponad 5000 dolarów, ale potem gwałtownie spadła i przez długi czas utrzymywała się w okolicach 4000. Znów pojawiały się głosy, że „bańka pęka”, ale nowe wyniki każą nie dawać wiary w takie stwierdzenia. Dziś ponownie bowiem przekroczony został poziom 5000.

1 bitcoin to ponad 5 tysięcy dolarów

Bitcoin 12.10 kwartał
Bitcoin dobija do 5000 dolarów po raz drugi – to wykres przedstawiający ostatnie 3 miesiące.

Ponowne osiągnięcie tego poziomu przez kryptowalutę może nie robić tak dużego wrażenia jak za pierwszym razem, ale bez wątpienia jest to wynik, obok którego trudno przejść obojętnie. Szczególnie jeśli spojrzy się na wykres poniżej – jeszcze w czerwcu media trąbiły o „rekordowych 3 tysiącach”, a próg jednego tysiąca po raz pierwszy został przekroczony w styczniu tego roku.

Bitcoin 12.10 rok
Tak zmieniała się wartość bitcoina w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Nowy rekord wartości bitcoina

Jak wynika z danych publikowanych przez CoinDesk, bitcoin nie tylko powtórzył wynik sprzed miesiąca, ale ustanowił też nowy rekord. Obecnie jest to 5167,90 dol., ale jest wysoce prawdopodobne, że wartość ta jeszcze wzrośnie. Przy takim wyniku wartość całego „bitcoinowego rynku” to już ponad 85 miliardów dolarów.

Bitcoin 12.10 doba
Wartość bitcoina w ciągu ostatniej doby. Niewykluczone, że jeszcze pójdzie do góry.

Źródło: CoinDesk. Ilustracja: tombark/Pixabay (CC0)

Komentarze

 • eninede, #

  Czy zgodzi sie ktos z mna, ze wartosc wykopanego przez gornika bitcoina rowna sie wartosci kupionego przez niego sprzetu do jego kopania ?

 • mgkiler, #

  A czy wartość wykopanego złota z pod ziemi jest równa wartości koparek, dźwigów, wierteł, i pensji dla górników?

 • eninede, #

  teoretycznie tak powinno byc, cenna zlota powinna byc nawet wyzsza niz koszt wydatkow poswieconych na jego wydobycie

 • mesjan, #

  Zgadza się ludzie wkładają kupę pieniędzy w koparki a gdy wartość wykopanych bitcoinów staje się równa wartości koparki szybko odłączają ją od prądu i czym prędzej utylizują by kupić nową i tak w kółko.

 • Summerlovr, #

  podczas jednego wywiadu ktos tam wspominal ze wykopanie 1 bitcoina to kosz 1000$

 • marculonis, #

  Uważam, że rynek kryptowalut czeka duża korekta a dzisiejszy rekord jest działaniem spekulantów chcących wyciągnąć jak najwięcej z systemu.

  Chiny już się wycofały (technicznie zostało jeszcze kilka tygodni), Rosja już zapowiedziała państwowy monitoring przepływu krypto-środków więc podejrzewam, że UE też się za to weźmie. Chiny to blisko 50% rynku, Rosja to niemalże tyle samo. Za kilka miesięcy 70% - 90% rynku kryptowalut wyparuje i...

  ...spodziewam się potężnego zalewu używanych kart graficznych w okolicach Nowego Roku :)

  Pozdr.

 • Namtih, #

  "państwowy monitoring przepływu krypto-środków" szczególnie tych anonimowych ;)) równie dobrze mogą ogłosić, że udało im się wyeliminować biedę ;)

 • Q'bot, #

  Wiesz... W Rosji oficjalnie nie ma niepełnosprawnych, więc i całą resztę mogą uznać za nieistniejącą ;)

 • drcocaina, #

  To tak brzmi jakbyś napisał, że zaczną kontrolować użytkowników The Onion Router.

 • Ghola, #

  Mnie te kryptowalutach zirytowało jedno w sumie. Chciałem sobie kupić grafę, 1080 Ti, upatrzyłem sobie model. W piątek pod koniec września było ich jeszcze pełno, w poniedziałek leciałem na gwałt kupić model z innym chłodzeniem bo już nie było żadnej. I tak kupiłem ostatnią ... w Polsce ...

  Ręce opadają ...składać koparki z 1080 Ti ? No na łeb ktoś upadł ?

 • kamil112234, #

  Za niedługo będą sprzedawać. Tak jak samochody są "nie bite" i "nie kręcone" tak teraz będą karty na alledrogo "nie kopane"

 • Q'bot, #

  Jeśli tylko z gwarą, to co za problem.. padnie, nową dostaniesz kurierem ;P

 • michcio2706, #

  Rekord będzie przebijany w najbliższych dniach bo zbliża się hardfork, każdy chce się nachapać ile może żeby zgarnąć jak najwięcej BTC gold. Im więcej BTC kosztuje tym bardziej opłaca się go kopać więc nawet 1080ti jest teraz opłacalne do kopania. A co do sytuacji w chinach i rosji, radzę doczytać i nie siać fermentu...

 • vegasnight9, #

  Bankierom trzęsą się dupska i dostają drgawek na słowo "kryptowaluta". Bo nie mają na nią wpływu! Darmowe przelewy bez kontroli >>>??? Jak to ???!!

 • musslik, #

  nie są darmowe...

 • mmrqs, #

  Możesz przelewać kryptowaluty za darmo, jeśli nie jest dla Ciebie problemem, że Twoja transakcja będzie zapisana dopiero w kolejnym bloku.

 • darioz, #

  Dość już kryptowalut!!! Czas na napisanie nowego światowego prawa które zabroni kopania jak i używania kryptowalut!!!
  Prawo musi być bezlitosne i każdemu kto będzie kopał kryptowaluty będzie groziło 25 lat więzienia bez mozliwości wcześniejszego zwolnienia!!!
  A firmy które będa przyjmować kryptowaluty jako zapłatę będą likwidowane a ich szefowie, całe rady nadzorcze, a także zwykli pracownicy będą skazywani na 25 lat więzienia lub nawet dożywocie czy kara śmierci!!!

 • Q'bot, #

  Fajnie ;) Wtedy niech choć 50% społeczeństwa wykopie jakąś odrobinę, to będzie miała zagwarantowane życie w więzieniu za free, a reszta na wolności padnie od obciążeń podatkowych ;P

  I jaki boom dla firm budowlanych byłby! Więzienia mieszczące 3,5mld ludzkości^^

 • mmrqs, #

  Możesz uzasadnić?

 • tazik21, #

  na jakiej giełdzie(legalnej?) jest notowany ten bitcoin?

  wygląda to jak amber gold w sumie, to jest jak piramida finansowa :) żeby tylko nie płakali.

 • mmrqs, #

  Bitcoin jest notowany na wszystkich giełdach kryptowalut.

  Najpierw polecam sprawdzenie definicji piramidy finansowej, a potem wystawianie opinii, że coś nią jest.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.