7 sierpnia 2017, Wojciech Kulik

Bitcoin warty ponad 3000 dolarów [AKT. - kolejne rekordy]

Kategoria: Ciekawostki Technologie i Firma, Tematyka: Na Topie Bitcoin finanse E-commerce i finanse Kryptowaluty

Bitcoin – najpopularniejsza kryptowaluta znów zaczyna zyskiwać na wartości. Udało się nawet pobić dotychczasowy rekord.

Aktualizacja [07.08.2017]: Bitcoin utrzymuje wysoką wartość, która od soboty nie spadła poniżej poziomu 3200 dolarów. Ba, kryptowaluta wciąż pnie się do góry i niedawno osiągnęła swój nowy najwyższy poziom w historii: 3451,86 dol. 

Co oznacza obecna wartość bitcoina (około 3400 dolarów za 1 „bitmonetę”? Że ta ostatnia jest warta prawie trzy razy więcej niż uncja złota, a rynkowa wartość całej tej kryptowaluty to już ponad 56,5 miliarda dolarów. Łączna wartość wszystkich kryptowalut zaś to ponad 116 miliardów dolarów, co też jest absolutnym rekordem. 

Bitcoin 7aug

Kurs bitcoina można śledzić na stronie CoinDesk.

News [05.08.2017]: Od wielu miesięcy bitcoin pozostaje jednym z najgorętszych tematów i jest to w stu procentach uzasadnione. Nie dość, że ta kryptowaluta zaczyna powoli odgrywać pewną rolę na rynku, to jeszcze jej wartość osiąga niesamowite poziomy.

Bitcoin był już w tym roku warty 3 tysiące dolarów – miało to miejsce w czerwcu. Później jednak kryptowaluta wyraźnie osłabła i utrzymywała się w granicach 2400-2700 dol. (na moment spadając nawet poniżej 2 tysięcy). Ale od kilku dni bitcoin znów zyskuje i…

W nocy z 4 na 5 sierpnia bitcoin znów przekroczył próg wartości 3000 dolarów. Według CoinDesk, obecnie wartość „cyfrowej monety” oscyluje wokół 3150 dolarów, ale w pewnym momencie sięgnęła nawet 3242 dol., co jest absolutnym rekordem. 

Bitcoin 3M
Wykres zmiany wartości bitcoina w ciągu ostatnich 3 miesięcy (CoinDesk).

To wszystko z kolei oznacza, że łączna wartość rynkowa kryptowaluty bitcoin to ponad 50 miliardów dolarów. Wygląda więc na to, że ma się świetnie, nawet pomimo ostatnich zawirowań, których efektem było powstanie drugiej krytpowaluty – bitcoin cash. Jedna taka „moneta” wyceniana jest obecnie na ok. 240 dolarów.

Przyszłość bitcoin cash jest niepewna. Usługi przyjmują ją z oporami (choć zdają się do niej jednak przekonywać), a sam system działa średnio. Z jednej strony faktycznie mamy bowiem większe bloki, z drugiej – pojawiają się one rzadko i nieregularnie. Dlatego jej przyszłość jest niepewna. 

Swoje „problemy” ma również oryginalny bitcoin. Rozwiązaniem na przeciągające się w nieskończoność kopanie ma być jednak wdrożenie SegWit2x i na razie wszystko idzie zgodnie z planem.

Źródło: CoinDesk, TechCrunch. Ilustracja: typographyimages/Pixabay

Komentarze

 • KENJI512, #

  Weźcie już skończcie te bitcoiny... niech ceny i dostępność grafik wrócą do normy...

 • jacy4, #

  To akurat cena ethereum a nie bitcoina powoduje problemy z dostępnością kart AMD. Miejmy nadzieje że kopacze rzucą sie na Vegi i zostawią rx570/580 dla normalnych ludzi.

 • musslik, #

  System naczyń połączonych ludzie kopią ethereum i kupują za to bitcoiny, dmuchają balonik będzie ubaw jak pęknie :)

 • witoldsz, #

  Do "minusujacych":

  Przypominamy też, że nie kopiemy już na komputerach/laptopach. Te czasy bezpowrotnie minęły. Obecnie do miningu używa się wyłącznie wyspecjalizowanych urządzeń ASIC.

  Źródło: http://bitcoin.pl/p...-mining-jak-zaczac

 • Dudi4Fr, #

  To tyle by było z dostępnością Vegi...

 • mutissj, #

  ETH też skoczyło do 862 PLN

  kopie dalej 2x GTX970 :D

  pozdro

 • blebleble, #

  Ile już wykopałeś ?

 • drcocaina, #

  Nic lepszego nie mogło się stać. Teraz wydawcy i producenci gier przestaną "sztucznie" nakręcać wymogi gier w "porozumieniu" z producentami sprzętu. Przez kryptowaluty rynek gier przejdzie "reset" i nagle zaczną wracać do korzeni i programować w Asembler ażeby kod gry był zoptymalizowany.

 • rqtdev, #

  Nikt nie ruszy Asemblera w dużych projektach. Używając C#, java itp. dużo łatwiejszych języków gry AAA powstają kilka lat, to ile powstawały by w Asemblerze? 10-20 lat? Ile wtedy by kosztowały? 5x więcej? Kto by to kupił?

 • daro7557, #

  Ponoć RollerCoaster Tycoon został napisany w asemblerze. Nie jest to może gra wybitna, ale nadal zdecydowanie lepsza od większości nowych tytułów AAA, które są dziurawe jak szwajcarski ser, łatane dłużej niż czas od ogłoszenia gry do jej premiery i w dodatku pełne idiotycznych zabezpieczeń Steam, Uplay itp.

 • Bartusiak69, #

  Powodzenia !

  Miałem na studiach i facet nie potrafił ogarnąć nowego VS pod assemblera, a stary jakiś program 20. letni chodził, bo chodził na laptopie.
  Nikt nie ruszy Ci assemblera, bo mało kto ma jakieś podstawy KONKRETNE i nie chodzi mi o (div , add czy inne bzdety). Żaden z obecnych edytorów nie obsługuje w pełni tego języka, ponieważ zastąpiły je lżejsze dla człowieka i bardziej intuicyjne języki.

  Assembler trochę mi się kojarzy z powrotem do PASCALA, na którym pisałem maturę, gdzie teraz w C/C++ zaoszczędziłbym sporo czasu.

 • Foxy the Pirate, #

  Takie mity związane z assembly jak "lepsza optymalizacja" czy "brak bugów" mogą pisać jedynie osoby, których styczność z językami programowania zakończyła się na definicji w szkole podstawowej.

 • randallandhopkirk, #

  Pascal a assembler to jednak różnica co najmniej jednej generacji w językach programowania. Żeby napisać bezbłędny i zoptymalizowany kod w assemblerze dopiero trzeba się nagimnastykować - kto twierdzi inaczej chyba nigdy nie pisał od podstaw żadnego programu w assemblerze. Nawisem mówić już w czasach 8bitowych komputerów dość często w assemblerze powstawały tylko co 'wrażliwsze' fragmenty kodu, resztę załatwiano w językach wyższego rzędu.

 • Smuga, #

  Wróć jak w ogóle dowiesz się czym jest programowanie, bo bredzisz jak potłuczony.

 • Himoto, #

  Przy nieoficjalnej wydajności wszystkich kart z rodziny Vega śmiem zaryzykować stwierdzenie że AMD nie nadąży z produkcją GPU bo wszystko co puszczą wciągną kopalnie :).

  Wszyscy marzyli że rynek się uspokoi, a zwłaszcza euforia kopania skończy się na przełomie Sierpień/Wrzesień, ale jak widać nic nie wskazuję na to by to wariactwo chciało się szybko przeminąć.

  Ktoś sztucznie pompuję Bitcoin'a by reszta kryptowalut była w cenie - najlepiej to widać po przełamaniu, gdzie bańka pękła waluta poleciała z kursem w dół i nagle znowu pompowanie balonika.

  Ostatni miesiąc Bitcoin'a i Ethereum to ciągły wzrost

  Bitcoin już 3310$ za sztukę a Ethereum 222$.

 • kabat, #

  Bardzo zła wiadomość dla nas potencjalnych klientów kart graficznych. Mam nadzieje że szlak trafi szybko tego bitcoina. Straszne wiadomości, najpierw 3 miliardy wyświetleń despacito na YT a teraz to :(

 • Cyklonus, #

  Aż musiałem się zalogować aby dać Ci łapkę w górę :)
  W pełni się zgadzam.

 • randallandhopkirk, #

  Ktoś na tym kręci niezły biznes, i to jeszcze w lecie, kiedy jest największy zastój w branży.

 • Himoto, #

  i co jeśli się zawali ? :)

  Światowa gospodarka i z takim kamyczkiem sobie poradzi, co ważniejsze światowa gospodarka a raczej zespół różnych systemów gospodarczych jest odgórnie skazany na klęskę ekonomiczną.

  żeby kogoś za coś ścigać trzeba mu udowodnić popełnienie przestępstwa, a w tym wypadku nie ma nawet znaków naruszenia przepisów w większości państw. W niektórych już ściga się kopalnie ale to głównie z powodu nie odprowadzania podatku za obracanie daną walutą :).

 • darioz, #

  Dlatego prawo trzeba zmodyfikować na całym świecie pod egidą ONZ, Unii Europejskiej, NATO, Międzynarodowego Funduszu Walutowego! Tak zmodyfikować aby kryptowaluta była nielegalna w kązdym zakątku świata i za kopanie ich i płacenie groziły surowe konsekwencje!
  25 lat więzienia dla każdego z miejsca odstraszy potencjalnych kopaczy i przedsiębiorców i kryptowaluty przejdą do historii!
  Skończmy z tym szaleństwem kryptowalutowym zanim będzie za późno i wyrządzi nieodwracalne katastrofalne skutki dla światowej gospodarki!

 • Himoto, #

  Tak samo trzeba by było zdelegalizować ropę, wszelkie waluty itd wedle twojego wyznania wiary :P idź zażyj świeżego powietrze bo chyba za długo przed klawiatura siedzisz i zaczęły ci [delikatnie ujmując] "przychodzić dziwne pomysły do głowy".

 • mmrqs, #

  Jakieś konkretne argumenty? Ja osobiście nie widzę żadnych negatywnych następstw wdrażania kryptowalut, wręcz przeciwnie. Ludzie pierwszy raz w historii mają możliwość przekazywać sobie nawzajem wartość na odległość bez pośrednictwa osób trzecich. Co w tym złego?

 • Player1, #

  Weź leki i połóż się.

 • login1969, #

  Czy znowu zacznie brakować kart graficznych?

 • Fenio, #

  Owszem. Tak właśnie będzie.

 • kropak, #

  Do kopania najlepszy jest szpadel z Castoramy :D

 • Andriczek123, #

  sztacheta Panie sztacheta, jest wolniej - ale skuteczniej bo nad robotą trzeba się pochylić, czasami pomyśleć

 • max-bit, #

  Ktoś tu niechcący napisał prawdę
  A brzmi ona mniej więcej tak ludzie zostali "zrobieni" na
  "ponad 50 miliardów dolarów"
  Nie ważne czy kupili czy wykopali zapłacili ludzie zapłacili .... (zapłacili albo za nic albo za owe "kopanie" które na ogół kosztuje więcej niż wykopanie.
  Oczywiście jakaś grupa trzyma na tym łapę i steruje (czytaj zarabia) dla ogłupienia przeciwnika mówi się że to niezależna waluta stworzona przez nie wiadomo kogo :)
  Tzn ludzie są tak głupi ze kupują nic innego jak Paciorki :) co by było śmieszniej jeszcze uważają że tak ma być i że to niezły biznes:)
  A co mają NIC null ZERO bitsroiny.

  Jeden z lepszych wałów. No nie jest on jakiś kosmicznie duży to tylko głupie 50 mld $ ale ... dobre i to.
  Oczywiście jeśli tylko cos zachwieje tym światem owe Bitsroiny nagle przestaną mieć jakąkolwiek wartość, bo kto będzie chciał coś dać za nic ?

 • Himoto, #

  To ze bitcoin jest nic niewarty można przyrównać do gry PC, ona w sensie materialnym tak samo jak muzyka też jest nic niewarta.[wielkie uproszczenie twojego rozumowania]
  Wartość dany produkt [działania ludzi lub maszyn] nabywa na zasadzie - "jest tyle wart ile klient jest w stanie za niego zapłacić".
  Dlatego np. stare skarpetki po Elvisie w teorii nie są więcej warte niż moje przepocone skarpetki sprzed roku które wyrzuciłem, ale za te po Elvisie ludzie zapłacą 10000$ za te moje nawet 1PLN nie dostanę :P [uwielbiam ten przykład].

  Za cegłę ze starego budynku ze wsi ktoś max zapłaci 2-3PLN, ale za podobną cegłę z bazyliki lub innego znanego budynku kultu ludzie są w stanie płacić po kilka tysięcy.

  Można tak wymieniać w nieskończoność ale chodzi o to że tak naprawdę wszystko co zostało objęte określoną wyceną nic nie jest warte, bo waluta sama w sobie jest bezwartościowa, tym bardziej ze oparta jest o złoto [w przypadku USA i kilku innych państw o Ropę] czyli coś co samo w sobie nigdy nie miało bezpośrednio wartości dla ludzkości [nie jest dobrem pierwszej potrzeby]. jakbyś zajrzał w historię ludzkości to byś zauważył ze złoto nabrało wartości takiej a nie innej ze zwykłej próżności.

  Z Bitcoinem, jest podobnie, ludzie chcą mieć coś czego większość "szaraczków" nie może mieć, stąd lansowanie się z najdroższymi autami, telefonami i innymi gadżetami, by tylko pokazać ze "moja jest bogatsza, od twoja" [taki pierwotny sposób myślenia ludzkości :) ]

 • Q'bot, #

  Trza Ci polać.. mądrze prawisz.
  Ja bym porównał kryptowaluty do rynku sztuki - każde dzieło warte jest tyle, ile ktoś zechce zań zapłacić.
  A od wielu lat obrót sztuką jest całkiem dochodowy i to niezależnie od kryzysów finansowych...

 • TheEquinoxe, #

  Ba, kryptowalutę można tak naprawdę porównać do zwykłej waluty, która de facto to kawałek papieru z określonym wzorkiem, która wartość ma tylko dlatego, że umówiliśmy się, że taką ma.

 • witoldsz, #

  Bitcoina nie do końca można przyrównać do "zwykłych" walut. Bitcoin opiera się na technologii blockchain, która sama w sobie jest rewolucją w podejściu do m.in. takich zagadnień jak funkcjonowanie waluty i jej środków przekazu bez centralnego emitenta (jak np. NBP) i systemu rozliczeń (jak np ELIXIR). Wszystkim zajmuje się sieć. Do czego można jeszcze wykorzystać blockchain? Kto wie, pracują nad tym najwięksi i najmniejsi. Uniwersytety i nastolatkowie.

  Poczytajcie trochę o tym, ale nie od dziennikarzy czy analityków finansowych, tylko od specjalistów, którzy rozumieją o co w tym chodzi od strony technicznej.

 • Andari, #

  pora sprzedac moje 18 bitcoin...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.