29 grudnia 2017, Wojciech Kulik

Bitcoin szaleje - (czasowe) problemy giełd kryptowalut

Kategoria: Ciekawostki Internet, Tematyka: Bitcoin Kryptowaluty

Największe na świecie giełdy informują o poważnych problemach wynikających z rosnącej popularności kryptowaluty bitcoin.

Niestabilny kurs bitcoina, a jednocześnie bardzo wysoka wartość (szczególnie gdy porówna się ją do tej z początku roku) – to elementy, które sprawiają, że ogromna jest liczba nie tylko wykonywanych transakcji, ale też klientów, którzy chcieliby założyć rachunki na giełdach. Dlatego spora część tych największych z nich wyłączyła taką możliwość.

Jak możemy przeczytać w serwisie Bitcoin News, duże giełdy obsługujące kryptowaluty na czele z bitcoinem, zablokowały na czas nieokreślony możliwość zakładania rachunków. Blokada dotyczy nowych klientów i jest aktywna między innymi na tak popularnych giełdach jak Bitfinex, Bittrex czy CEX.IO. Powód? Potrzeba dostosowania systemów do rosnącej popularności.

Ci, którzy mają już założone rachunki, również muszą liczyć się rozmaitymi problemami w działaniu giełd. Największą niedogodnością jest opóźnione księgowanie transakcji, jak również ich realizacja. Co należy jednak podkreślić, operatorzy zapewniają, że pieniądze są bezpieczne i trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Bitcoin News. Foto: geralt/Pixabay (CC0)

Komentarze

 • smar.n, #

  Czyli gdyby nastąpił ewentualny krach to sporo ludzi miało by problem w szybkim pozbyciu się kryptowaluty.

 • mgkiler, #

  Krach już był. 4ty w historii bitcoina. Spadł z 19900 do 11500 w 5 dni i teraz rośnie. Jest na 14400 obecnie.

  Po każdym krachu następuje wzrost i potem dążenie do jeszcze większej wartości.

  I tak to trwa już od 8 lat.

 • pawelox01, #

  Oby to jeblo na dobre i caly bitcoin sie rozsypal. Nikomu nie zycze zle ale mam przeczucie ze ten caly bitcoin nie prowadzi do niczego dobrego. Dla przykladu mowie tu o wzroscie kart graficznych do kopania tego gowna

 • Deryl, #

  Bitcoina się nie kopie na kartach graficznych.

 • Yukko, #

  A to ciekawe.. To niby na czym jak nie na GPU?

  Karty graficzne mają wzrost cen z powodu kryptowalut,
  Jak ktoś kopie to zużycie GPU rośnie do 100%,
  Powstają modele specjalnie dla koparek,

  Ale nie kopie się ich na GPU... tiaaaa.

 • jasnemocne, #

  BITCOINA nie kopie się na na kartach graficznych. Kiedyś tak było i tak teraz jest z wieloma kryptowalutami. Ale nie zmienia to faktu że "zbyt ciężko" kopie się bitcoiny przy użyciu GPU, jeśli mnie pamięć nie myli to w tym przypadku do kopania wykorzystuje się ASIC.

 • jacy4, #

  Najlepszy przykład osoby która nie wie kompletnie nic o tym o czym mówi. Sprawdź sobie jakie coiny sie kopie kartami, dlatego tak wybiły ceny kart bo ethereum zdrożał a nie bitcoin.

 • FennPL, #

  Ciekaw jestem tylko czy wtedy bitcoinowcy użalaliby się nad sobą jak frankowicze i żądali by pomocy " bo włożyli w to oszczędności życia a to oszukało ich"

 • mgkiler, #

  Już były 4 krachy i nic takiego nie miało miejsca.

 • Zero-Cool, #

  Tak szczerze to nie było jeszcze "krachu" tylko naturalny "rytm" tej waluty, będziemy mogli mówić o krachu jak wartość spadnie do 1/10 wartości i tak będzie się utrzymywać przez dłuższy okres czasu...

  Swoją drogą zabawne że jeszcze jakiś czas temu (może przesadzam bo tak było na przestrzeni ostatnich 3-4 lat) jak pojawiał się temat BTC to w internetach wszyscy pisali
  "wspieranie czarnego rynku, pedofili, bossów narkotykowych, terrorystów, machin kradnących hasła" itd. a teraz jak BTC jest niemoralnie drogi i daje ogromne możliwości wzbogacenia się to nikt o tym nie wspomina, ciekawe czemu...

 • musslik, #

  Żyją sobie ludzie w swoim świecie widząc jedynie czubek w własnego nosa i póki nie dotknie ich cokolwiek złego osobiście nie zauważą, że coś jest nie tak.

 • Eternal1, #

  Sprytna, zaawansowana piramida finansowa.

 • Zero-Cool, #

  Ja napiszę jeszcze że Bitcoin jest przykładem idei (która miała tylu samo zwolenników co przeciwników) naszych czasów która na naszych oczach została zmieciona przy pomocy wartości pieniądza. Teraz patrząc na bitcoin nikt nie myśli o pieniądzu który nie jest w żaden sposób zależny czy kontrolowany przez jakieś państwo, tylko jak na sposób wzbogacenia się.

 • Eternal1, #

  Tak długo jak ludzie będą masowo przegrywać z własnymi Demonami (tutaj: Demonami zachłanności), tak długo technologia będzie służyć Demonom, pośrednio acz skutecznie.

  A przecież podstawowe założenia BitCoin-a były w sporej części szlachetne. Cóż, podstawowe założenia komunizmu również...

 • Himoto, #

  Bitcoina, Komunizmu, kapitalizmy, demokracji, nawet faszyzmu i nacjonalizmu, ale jak widać nic w ostatecznej wersji nie wychodzi jak powinno , a potem przez dziesięciolecia ludzkość sprząta burdel którego sama nawarzyła.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.