25 kwietnia 2019, Paweł Maziarz

Biostar zapowiada premierę płyt AMD X570 - wiemy jak wygląda topowy model

Kategoria: Komputery Podzespoły Płyty główne, Tematyka: Płyty główne do gier Biostar Płyty główne AMD, Producenci: Biostar

Wygląda na to, że producent już jest przygotowany na premierę nowych procesorów AMD Ryzen 3000. Na jednym ze zdjęć zauważyliśmy topową płytę X570GT8.

Targi Computex zbliżają się coraz większymi krokami. Firma Biostar przygotowuje tutaj kilka nowości, w tym nową serię płyt głównych pod procesory AMD.

Producent nie chce ujawniać szczegółów, ale chodzi o czwartą generację gamingowych modeli pod nowe procesory AMD Ryzen. Można zatem podejrzewać, że mamy do czynienia z modelami z podstawką AM4 i chipsetem X570.

Biostar X570GT8

Topowy Model X570GT8 pojawił się na banerze reklamowym. Na zdjęciu można zauważyć cztery banki pamięci RAM, po trzy złącza PCI-Express x1 i x16 (dwa z nich zostały wzmocnione, więc można w nich połączyć dwie karty graficzne), a także kilka gniazd SATA i aż trzy sloty M.2 (schowane pod radiatorami).

Bardziej spostrzegawczy zauważą też solidną sekcję zasilania oraz przyciski do podkręcania i wyświetlacz diagnostyczny. Uwagę zwraca też solidny radiator na chipsecie z małym wentylatorem (czyżby układ X570 generował tak dużo ciepła?).

Biostar - stoisko Computex

Nowa seria płyt głównych ma zadebiutować podczas targów Computex 2019 (te odbywają się w dniach 28 maja – 1 czerwca). Stoisko firmy Biostar znajdzie się w centralnej hali 1, 4F stoisko L0128.

Źródło: Biostar

Komentarze

 • mutissj, #

  O widzę po męsku zrobione chłodzenie na chipset :O

 • mjwhite, #

  Topowy model to musi być z "największym".

 • kropak, #

  he he historia się powtarza znowu mamy wiatraczki wyjące na chipsecie :D

 • gormar, #

  Trochę dupnie, gdyż ten mostek południowy AMD ma mieć TDP na poziomie 15W :(.

 • Boban79, #

  Jak płacisz tyle kasy za topową płytę główną to dobrze, że jest dodatkowe chłodzenie chipsetu, nawet jak jego nie potrzebuje. Przynajmniej firma nie oszczędza na projekcie płyty.

 • gormar, #

  Oj chyba jedna wiatrak tam jest potrzebny. 15W TDP samo się nie rozproszy.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap