13 maja 2019, Paweł Maziarz

Biostar Racing X570GT8 - płyta główna pod nowe procesory AMD Ryzen

Kategoria: Komputery Podzespoły Płyty główne, Tematyka: Płyty główne do gier Biostar Płyty główne AMD RGB LED, Producenci: Biostar

Ujawniamy specyfikację jednej z topowych płyt głównych AMD X570 pod procesory Ryzen 3000. Czym nowa płyta różni się od starszego modelu X470GT8?

Jak pewnie wiecie, firma Biostar planuje prezentację płyty X570GT8 na targach Computex 2019. Co prawda do rozpoczęcia targów pozostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz możemy zdradzić co szykuje producent.

Biostar Racing X570GT8 bazuje na konstrukcji wcześniejszego modelu Racing X470GT8. Mamy do czynienia z podobną funkcjonalnością, ale wprowadzono też zmiany związane z nowymi procesorami Ryzen 3000 i chipsetem AMD X570 (do jego chłodzenia wykorzystano nie tylko radiator, ale też niewielki wentylator).

Biostar Racing X570GT8

Na pokładzie znalazła się podstawka AM4 oraz cztery banki pamięci DDR4 dla modułów o taktowaniu do 4000 MHz (w X470 było to maksymalnie 3200 MHz). Uwagę zwraca również zmodyfikowana, 12-fazowa sekcja zasilania oraz dwa złącza zasilające EPS12V 8+4 pin. Dla entuzjastów oczywiście udostępniono przyciski funkcyjne i wyświetlacz kodów POST.

Jeżeli chodzi o złącza dla kart rozszerzeń, płyta łącznie oferuje sześć slotów: trzy PCI-Express x1, PCI-Express x16 @ x4 z chipsetu oraz dwa wzmocnione PCI-Express x16 z procesora (łącznie x8/x8). Ciekawostką jest zestaw złączy dla dysków i napędów, bo udostępniono tutaj sześć gniazd SATA 6 Gb/s oraz aż trzy złącza M.2 PCIe 4.0 x4 (jedno z procesora i dwa z chipsetu – wszystkie z dodatkowym radiatorem).

Na tylnym panelu wyprowadzono taki sam zestaw złączy, jak w starszym modelu X470GT8 – mamy tutaj cztery porty USB 3.0, dwa porty USB 3.1 (A+C), a także wyjścia DVI, HDMI i DisplayPort. Za dźwięk odpowiada 8-kanałowy kodek Realtek ALC1220, a za sieć gigabitowy kontroler Intel i211AT.

Biostar Racing X570GT8

Na oficjalną prezentację płyty głównej Biostar Racing X570GT8 najpewniej będziemy musieli poczekać do targów Computex 2019 (wtedy też powinniśmy poznać szczegóły na temat dostępności owej konstrukcji).

Źródło: Biostar

Komentarze

 • mjwhite, #

  Wydawało się że biostar wracając na ten rynek płyt, da więcej niż konkurencja ale ten wentylatorek na radiatorze to krok wstecz.

 • tarzinio, #

  Może daje rade jak u innych, tylko dbają o lepsze chłodzenie przez co dłuższe działanie, cholera wie :P

 • lenoxxx, #

  Możliwe, że ten wentyl jest bezczynny. Po przekroczeniu pewnej temperatury się po prostu włączy - więcej rdzeni przyjdzie plus podkręcanie i gotowe.

 • Daniel.S, #

  4000 Mhz (OC), to jest dobra wiadomość, chociaż mogłoby być więcej i wydaje się że inni producenci wyciagną więcej, jedak myśle że to tylko Biostar nie daje rady no i ten wentylator, mam nadzieje że to tylko wymysł Biostar-a. Płyty Gigabyte Aorus dawały rady do 3600 Mhz (OC) nawet x370.

  Trzy złącza M.2 to i tu przydał by sie jakiś RAID 5 i mam nadzieje że tak będzie bo do tej pory nie było.

  6 portów SATA kiedy inni producenci maja standardowo po 8, nie to że potrzebuje aż 8, ale warto mieć więcej.

  Biostar nie jest tak ekskluzywną marką więc czekam na innych. :)

 • Eternal1, #

  Dobrze że dali 3 x M.2, a IMO 6x SATA?
  Ceny nośników NVMe M.2 zbliżają się do cen pospolitych i zauważalnie wolniejszych SSD SATA, więc trend migracyjny z SATA do M.2 będzie się pogłębiał.

 • Virtus, #

  Będzie tyle samo linii PCI-e, co w starym modelu?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)