24 września 2018, Wojciech Kulik

Nadciąga polski symulator pszczoły [AKT.]

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: polskie gry Zwiastuny gier Gry symulacyjne

„Podczas rozgrywki gracze poznają ciekawostki z życia pszczół, eksplorują piękny świat widziany z perspektywy małego owada, a tryb split-screen pozwala im na czerpanie radości ze wspólnej integracji poprzez zabawę”, zapowiadają twórcy Bee Simulator.

Aktualizacja, 24 września 2018: Jednak nie będzie jej w tym roku. Ekipa Varsav Game Studios ogłosiła, że premiera gry Bee Simulator odbędzie się dopiero wiosną 2019. Powodem opóźnienia jest chęć „sprostania oczekiwaniom większej niż się spodziewaliśmy grupy odbiorców”, jak wyjaśnił dyrektor kreatywny studia, Łukasz Rosiński.

Symulator Pszczoły miał być raczej niewielkim projektem, ale zwiastun (który możecie obejrzeć niżej) spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i spora część graczy podsunęła twórcom kilka nowych pomysłów. Efekt jest taki, że będą na przykład dwa poziomy trudności – dla dzieci i dorosłych – a ten drugi zawierać będzie nieco bardziej zaawansowany system walki. 

W grze pojawią się też dodatkowe mapy, bardziej rozbudowane wyścigi i możliwość użądlenia człowieka. Więcej informacji powinniśmy poznać wkrótce.

 

News, 3 sierpnia 2018: Jeśli pszczoły by wyginęły, ludzie nie przeżyliby nawet dekady. Dzięki polskiemu studiu Varsav te maleńkie, ale mające olbrzymie znaczenie dla naszej cywilizacji owady wreszcie staną się bohaterkami niezłej (w co pozwala wierzyć nowy zwiastun) gry. Nadciąga Bee Simulator, czyli po prostu symulator pszczoły.

Symulator pozwoli poznać świat z perspektywy małej pszczoły miodnej. Do codziennych obowiązków należeć będzie zbieranie pyłku (po wcześniejszym otrzymaniu „zlecenia” od Królowej oraz sprawdzeniu stanu skrzydełek i czułków), a czas wypełnią też: pszczele wyścigi i tańce czy też walka lub ucieczka przed zagrażającymi protagonistce stworzeniami. A wszystko to w lokalizacji inspirowanej Central Parkiem.

Bee Simulator screen 1

Oprócz trybu swobodnego dla jednego gracza i kooperacyjnego dostępna będzie też kampania fabularna. Ta ostatnia przedstawi opowieść o pszczelej rodzinie, która staje w obliczu olbrzymiego niebezpieczeństwa – drzewo, w którym mieści się jej dom, ma zostać ścięte. Zadanie jest oczywiste: trzeba uratować rój (przy dźwiękach muzyki skomponowanej przez Mikołaja Stroińskiego).

Bee Simulator screen 2

Jak opowiada Łukasz Rosiński z Varsav Game Studios, „pewnego wieczoru, podczas czytania córce książki o pszczołach, zdałem sobie sprawę, że życie pszczelej rodziny jest gotowym scenariuszem na grę familijną. Jako rodzic dużą wagę przywiązuję do wspólnego spędzenia czasu w ciekawy i atrakcyjny dla wszystkich sposób. Tak właśnie zaprojektowaliśmy grę Bee Simulator”.

Bee Simulator screen 3

„Podczas rozgrywki gracze poznają ciekawostki z życia pszczół, eksplorują piękny świat widziany z perspektywy małego owada, a tryb split-screen pozwala im na czerpanie radości ze wspólnej integracji poprzez zabawę. Zadbaliśmy przy tym, aby sterowanie lotem pszczoły było intuicyjne także dla młodszych graczy”.

Bee Simulator screen 4

Jeszcze przed końcem tego roku gra Bee Simulator będzie dostępna w wersji przeznaczonej na pecety. W bliżej nieokreślonym „późniejszym terminie” tytuł ten dotrze także na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. A to już zwiastun tej produkcji:

Źródło: Varsav Games Studios

Komentarze

 • krzysiek82gda, #

  czyli pecety na koniec roku mają symulator owada, a konsolowcy pająka

 • Chong-li, #

  Smutna prawda jest taka że pszczoły są na wyginięciu przez pestycydy więc niedługo może być tak że jeśli się nie opamiętamy to zobaczymy te owady tylko na filmach,bajkach,grach komputerowych i w muzeum tak jak teraz oglądamy dinozaury.

 • BrumBrumBrum, #

  ostatnio nasz ukochany minister z ramienia jedynie słusznej partii dopuścił do stosowania kolejne bardzo toksyczne świństwo.

 • Hrakiri, #

  Chyba za dużo się karmisz medialnymi informacjami największymi zagrożeniem według statystyk są sami hodowcy pszczół a czemu a temu że nie posiadają doświadczenia w hodowli i przez swoje błędy w hodowli pszczoły padają i obwiniają osoby stosujący opryski ale właśnie ale osoby stosujące opryski i to znowu kto najczęściej popełnia błąd przy stosowaniu oprysku laliki który sobie "a opryskam sobie kwiatki" na pewno ktoś tam popełnia mocniejsze błędy przy rozprowadzaniu oprysku / pestycydy ale to są znikome przypadki tak więc przestań biadolić jak baba pod kościołem

 • kitamo, #

  @chong-li z tymi pszczołami to akurat nieprawda.
  Nie są na wyginięciu, nie ma katastrofy żadnej, nie ma powodów by bać się że nagle pszczółki przestaną zapylać kwiatki.

  Wszystko to po prostu zostało rozdmuchane przez błędne zinterpretowanie i nazwanie zjawiska ginięcia pszczół miodnych czyli zespół masowego ginięcia pszczoł czyli Colony Collapse Disorder.
  Nie chodzi o wyginięcie pszczół a o zjawisko gdy kolonia zostaje opuszczona przez większość pszczół wraz z królową.

  Przyczyny nie są do końca znane ale nie wynika to z faktu że pszczoły padają od stosowanych pestycydów, fal komórkowych radiowych i szczepionek :)

  Po prostu podłapały to trolle internetowe i co chwile produkują artykuły jakoby swiat chylił sie ku zagładzie bo kolonie pszczoły miodnej dotyka CCD.

  Winni są zapewne też ludzie którzy biorą się za kolonizowanie pszczoł i albo nie mają o tym pojęcia albo kombinują jak zrobić to najmniejszym kosztem.

  Dodatkowo są firmy którym zależy nad rozdmuchaniem tego zjawiska bo …. zarabiają na tym kase.
  WIedziałes o tym że wynajmowane są w stanach przenośne kolonie pszczoły miodnej po to by za kasę zapylały zbiory? dokładnie tak.

  Tak więc CCD ma sie nijak do ginięcia pszczół bo chodzi tu o hodowle pszczoły miodnej.
  Podobno jest to zjawisko wywołane przez pasożytniczego grzyba na który pszczoły miodne są po prostu podatne. nikt do końca nie wie czy na zjawisko to składa się jedna niewiadoma czy cały ich szereg.

  Przypomnę tylko ze wzmianki o CCD sięgają 100 lat wstecz więc nie jest to wina współczesnych pestycydów - po prostu wtedy zaczęto badać to zjawisko, a zatem występowało ono duuuuużo wcześniej.

  Co do pestycydów - tak, mogą być w jakims stopniu czynnikiem który w połączeniu z wieloma innymi daje taki efekt ale badania które sa prowadzone od ponad dekady wskazują że w warunkach środowiskowych jest on pomijalny. O ile w warunkach laboratoryjnych mozna stwierdzić negatywny wpływ pestycydow na pszczoły tak w warunkach naturalnych odnotowano wręcz odwrotne wyniki gdy pszczoły były "wypasane" na terenie opryskiwanym. Dlatego tak trudno jest znaleźć jeden czynnik i poskładać to do kupy.

 • MokryN, #

  Pszczół jest mniej gdyż nie ma KWIATÓW dzięki którym się pszczoły mogą wyżywić.

 • Fishrman, #

  .. była koza, może być i pszczoła :)

 • miedzianek, #

  Jeśli będzie opcja wspólnego, coopowego zabicia człowieka uczulonego na jad pszczoły-jestem za :D

 • BrumBrumBrum, #

  przydałaby się opcja wypadu na pole. albo się zbierze dużo nektaru, albo ....... padnie bo zatrute.

 • Sander Cohen, #

  Ale wiesz ze jak juz kogos uzadlisz to game over? :-)

 • Jake_24, #

  Maże być fajne do pogrania z dziećmi :)

 • Shifted92, #

  ja nadal czekam na symulator symulatora!

 • BrumBrumBrum, #

  kolejny krok to symulacja live, ale to już było:
  udaję że jestem ...... chory. Mamoooooo..... mogę nie iść dzisiaj do szkoły?????

 • xxx.514, #

  Ciekawym, czy będzie opcja 1st person i fasetkowatego widoku niczym z wnętrza kalejdoskopu podkręconego prawdziwym dla pszczoły widokiem barwowym; a także sposób komunikowania się z innymi pszczołami za pomocą unikalnego poruszania się - czyli tańczenia właśnie. Może być naprawdę ciekawie, bo z gier można się sporo nauczyć, jeśli są dobrze opracowane.

 • Vendeur, #

  "Jeśli pszczoły by wyginęły, ludzie nie przeżyliby nawet dekady"

  Bzdura, ludzie już sami zapylają kwiaty w Azji, gdy pszczoły się tym nie zajmują.

 • Eternal1, #

  Lubię takie oryginalne podejście do gier, czekam na wersję finalną.

  Swoją drogą - gorąco polecam francuski serial "renderowany" Minuscule opowiadający o żuciu mieszkańców łąki.
  Po prostu mistrzostwo :) Must see!

 • JohnyJones, #

  Kurcze, killer graficzny, jednak w przyszłym roku. No cóż. W sumie dla mnie bez różnicy, w którym roku dostanie nagrodę w kategorii grafika i technologia.

  PS. Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

 • solasoft, #

  Najwazniejsze ze osoby ktore zrobily doktoraty z wiedzy o pszczolach wypowiadaja sie w temacie..

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap